Savaitgalį „Rimi“ parduotuvėse vykusioje „Maisto banko“ akcijoje surinkta daugiau nei 38 tūkst. eurų

2023 m. Kovas 20 d.
Praėjusį savaitgalį prekybos tinklas „Rimi“ dalyvavo pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje. 

Net 34 parduotuvėse visoje Lietuvoje budėjo beveik 600 organizacijos savanorių. Kaip ir kiekvienais metais, daugiausia suaukota aliejaus, kavos, arbatos, cukraus, makaronų, miltų ir kruopų. Tiesa, šiais metais paaukota ir daugiau daržovių konservų bei vandens – pirkėjai rinko sveikatai palankesnius produktus. Iš viso paaukota per 25 600 vienetų maisto produktų. „Rimi Lietuva“ generalinia direktorius Vaidas Lukoševičius dėkojo prisidėjusiems pirkėjams ir savanoriams: „Mūsų paramos reikia tiek nuo karo siaubo Ukrainoje pabėgusiems žmonėms, tiek nepasiturintiems gyventojams, kuriems pagalba maisto produktais yra itin svarbi. Tiesa, geri darbai turi ne tik finansinę išraišką – galime savanoriaudami aukoti savo laiką, kaip tai daro „Maisto bankui“ produktus savaitgalį rinkę žmonės. Susivieniję parodėme, kad Lietuva aukoti dar nepavargo.“

Dosniausiai aukojo vilniečiai

Kovo 17–18 dienomis visus suvienijančios „Maisto banko“ akcijos savanoriai kvietė padėti maisto stokojantiesiems: mažas pajamas gaunančioms šeimoms, darbo netekusiems žmonėms, neįgaliesiems, vienišiems senoliams, benamiams ir kitiems vargstantiesiems. Per dvi dienas „Rimi“ pirkėjai suaukojo 25 699 produktų, kurių preliminari vertė – 38 389 eurų. Iš viso buvo paaukota 7 150 kartų.

„Džiaugiamės, kad mūsų žmonės nepavargsta aukoti ne tik karo siaubamai Ukrainai, bet ir saviems vargstantiems bendrapiliečiams. Stokojantiems svarbus kiekvienas euras, tad parama negendančiais maisto produktais jiems neįkainojamos vertės“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius.

Savanorių prašymu dosniausiai parama dalijosi vilniečiai: dvylikoje prie maisto akcijos prisidėjusių „Rimi“ parduotuvių Vilniuje buvo paaukota maisto už daugiau nei 16 tūkstančių eurų. Antroje vietoje pagal dosnumą šiemet buvo Klaipėda – čia penkiose parduotuvėse surinkta produktų už daugiau nei 5 200 eurų. Panašus kiekis surinktas ir Kaune, kur produktų vertė siekė 4 213 eurų. Produktus savanoriai rinko ir kituose miestuose – Šiauliuose, Biržuose, Telšiuose, Palangoje, Alytuje, Garliavoje, Mažeikiuose, Panevėžyje. Iš viso 34 parduotuvėse neatlygintinai dirbo 592 savanoriai.

Ukrainiečiams – specialūs maisto paketai

Šiemet specialiai šiai akcijai „Rimi“ parduotuvėse atsirado naujas ilgo galiojimo produktų išstatymas, leidęs lengviau atsirinkti ir pastebėti aukojimui tinkamas prekes, kurių labiausiai reikia maisto stokojantiems žmonėms. Šis sprendimas leido pirkėjams greičiau surasti ir lengviau atsirinkti aukojimui tinkamas prekes – nebereikėjo vaikščioti po visą parduotuvę ir gaišti tam laiko. Šį sprendimą „Maisto banko“ akcijų metu planuojama kartoti ir ateityje.  

„Rimi“ ir „Maisto bankas“ sėkmingai bendradarbiauja jau ne vienerius metus. „Rimi“ socialiai remtiniems asmenims teikia paramą nurašomais maisto produktais, taip pat ilgo galiojimo maisto produktais. Ukrainos pabėgėliams prekybos tinklas skyrė specialius maisto paketus. „Rimi“ ir toliau stiprina bendradarbiavimą su įvairiomis nevyriausybinėmis paramos organizacijomis, taip pat teikia finansinę paramą patys, skatina tai daryti klientus, suteikdami galimybę aukoti ir fizinėse parduotuvėse, ir elektroninėje parduotuvėje „Rimi.lt“, kurioje galima įsigyti kuponą „Padėkime Ukrainai“. Nespėjusius sudalyvauti akcijoje, „Maisto bankas“ kviečia aukoti skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai) ar internetu www.maistobankas.lt/paremk. 


Populiarūs straipsniai