„Rimi.lt“ mini pirmąjį gimtadienį – per metus įgyvendino keliems metams keltus tikslus

2021 m. Kovas 10 d.
„Rimi.lt“ pirmąjį veiklos gimtadienį pasitinka per vienus veiklos metus pasiekusi daugiau nei dvigubai didesnę nei planuota apyvartą.

Šiais metais prekybos tinklo „Rimi“ elektroninė parduotuvė „Rimi.lt“ jau atidarė tris naujus prekių atsiėmimo automobiliais punktus – du Klaipėdoje bei vieną Šiauliuose. Veiklą pradėjusį tą pačią dieną, kai šalyje buvo paskelbta apie įvedamą pirmąjį karantiną, kovo 13-ają, „Rimi.lt“ šiais metais planuoja plėtrą didžiuosiuose šalies miestuose – didins prekių pristatymo į namus teritorijas bei atidarys naujus prekių atsiėmimo punktus.

Anksčiau nei planavo įžengė į kitus miestus bei įdiegė naujas paslaugas  

„Per pirmuosius veiklos metus pasiekėme daugiau nei dvigubai didesnę nei planuota apyvartą bei įgyvendinome keliems metams į priekį mūsų e. parduotuvei keltus tikslus. Be abejo, tam didžiausios įtakos turėjo pandemija, kuri bendrai e. prekybos vystymąsi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje paspartino ypatingai ženkliai. Skaičiuojama, jog globaliu mastu e. komercija peršoko 5-6 metų savo natūralaus vystymosi ir augimo laikotarpį“, – sako „Rimi Lietuva“ e. komercijos formato direktorius Vaidas Lukoševičius.

E. parduotuvę prekybos tinklas „Rimi“ pagal tuometinį planą turėjo atidaryti praėjusių metų balandį. „Matydami mūsų darbuotojų bei pirkėjų pasimetimą ir didelį nerimą, kaip reikės gyventi ir pasirūpinti kasdieniais poreikiais, tokiais kaip pirkiniai šeimai, kai šalyje bus įvestas karantinas, vos per kelias valandas nusprendėme e. parduotuvę atidaryti anksčiau. Po šio sprendimo sekė labai intensyvus laikotarpis, kai dideliais tempais turėjome didinti pajėgumus, kad patenkintume tuo metu ypatingai didelį e. paslaugų poreikį“, – sako V. Lukoševičius.

Per pirmus veiklos metus „Rimi.lt“ įžengė ir į Kauną, Klaipėdą bei Šiaulius, atidarė prekių atsiėmimo punktus visuose šiuose miestuose, nors pagal pradinį planą šie veiksmai buvo numatyti antriems ir vėlesniems veiklos metams. Pagal jį, taip pat vėliau turėjo būti įdiegtos ir kitos paslaugos, kurias e. parduotuvė pirkėjams pasiūlė per pirmuosius veiklos metus: įvedė prekių pristatymo abonementą, kurį įsigijusiems pirkėjams 30 dienų pirkiniai pristatomi nemokamai, įdiegė galimybę verslo klientams gauti sąskaitas-faktūras už įsigytas prekes, atnaujino „Rimi.lt“ mobiliąją programėlę, su kuria pirkėjai gali atsiimti prekes tam skirtuose punktuose.

Bet kokių rodiklių analizė neteko prasmės

Vykdant intensyvią plėtrą bei diegiant ne vieną technologinį sprendimą, palengvinantį ir paspartinantį tiek apsipirkimą e. parduotuvėje, tiek darbą jos darbuotojams, tuo pačiu „Rimi.lt“ turėjo taikytis prie nuolat kintančių pirkėjų poreikių. „Pirmo karantino metu svarbiausias mūsų uždavinys buvo patenkinti itin didelį e. prekybos paslaugų poreikį. Tuo metu bet kokių rodiklių analizė neteko prasmės – visi pristatymų laikai buvo išgraibstomi akimirksniu. Tik vėliau, vasarą, išryškėjo e. prekybai maisto ir būtiniausiomis buities prekėmis būdingas ritmas, kai daugiausiai užsakymų atliekama savaitės pradžioje ir artėjant savaitgaliui, o paklausiausias prekių pristatymo ir atsiėmimo laikas – baigiantis darbo dienai“, – sako Vaidas Lukoševičius.

Jis pastebi, kad ir antro karantino metu dėl darbo iš namų užsakymų bei pristatymo laikai dienos bėgyje buvo pasiskirstę tolygiau. Vis tik vasario antroje pusėje ir kovo pradžioje „Rimi.lt“, remiantis pirkėjų apsipirkimo dinamika, fiksuoja grįžimą prie reguliaraus, ne karantinui būdingo, dienos ritmo, kai greičiau užimami vakariniai prekių pristatymo laikai.

Atidarė tris naujus prekių atsiėmimo automobilių punktus

Šiuo metu, įsigijus prekių „Rimi.lt“, jos pirkėjui gali būti pristatytos dar tos pačios dienos vakarą. Pasirinkus prekių atsiėmimą tam skirtuose punktuose – tai pirkėjai gali padaryti ir dar greičiau. Iš viso „Rimi.lt“ prekių atsiėmimo punktai šiuo metu veikia Vilniuje – „Rimi“ prekybos centre Kedrų gatvėje, Šiaurės miestelyje bei prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“. Visose trijose vietose prekes galima atsiimti ir neišlipant iš automobilio „Rimi Drive“ punktuose. Kaune „Rimi.lt“ prekių atsiėmimo punktai veikia prekybos centruose „Mega“ ir  „Savas“. Klaipėdoje e. parduotuvės pirkėjai prekes gali patys atsiimti prekybos centruose „Taikos64“ (buvęs „Arena“) ir „Molas“. Čia šiemet taip pat atidaryti atsiėmimo automobiliu punktai „Rimi Drive“. Šiauliuose prekių atsiėmimo punktas veikia Dainų rajone esančioje „Rimi“. Prie šios, adresu Gegužių g. 30, veikiančios parduotuves prekes, neišlipant iš automobilio, galima atsiimti ir šiais metais atidarytame „Rimi Drive“ punkte.

Šiais metais „Rimi.lt“ atidarys dar penkis prekių atsiėmimo punktus Vilniuje ir du Kaune. Šiuose miestuose, taip pat Klaipėdoje bei Šiauliuose toliau bus plečiamos prekių pristatymo į namus teritorijos. Be to, šiais metais suplanuotos kelis milijonus eurų siekiančios investicijos į paslaugų kokybės stiprinimą ir asortimento plėtrą.


Populiarūs straipsniai