„Rimi“ tapo Lietuvos atsakingo verslo asociacijos nare

2020 m. Sausis 07 d.
„Rimi“, pirmasis mažmeninės prekybos tinklas Lietuvoje, prisijungė prie Lietuvos atsakingo verslo asociacijos – LAVA.

Tapdamas socialinės atsakomybės principais savo veiklą grindžiančias įmones ir organizacijas vienijančios asociacijos nariu, „Rimi“ patvirtino savo įsipareigojimą etiškai, sąžiningai ir skaidriai plėtoti verslą, laikytis atsakingumo aplinkai principų, savo pavydžiu skatinti atsakingos veiklos idėjas.

Socialiai atsakingos veiklos principų laikymasis palengvina verslo sprendimus

„Prisijungdami prie LAVA – vienintelės oficialios atsakingo verslo organizacijos Lietuvoje, formalizuojame kompanijos lyg šiol vykdytą korporatyvinės atsakomybės veiklą ne tik pačios įmonės, bet visos šalies lygmenyje. Tai svarbus žingsnis „Rimi“, ypač šiame, intensyvios plėtros, etape, kai planuojant ir investuojant į naujų parduotuvių atidarymą, sprendimus tenka priimti ir ne iki galo aiškiose situacijose. Tokiais atvejais tikrai padeda tvirti sąžiningumo, skaidrumo, teisingumo, atsakingumo ir etikos principai, kurių laikomės nuo pat verslo Lietuvoje pradžios“, –  sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius. Pasak jo, dalyvavimas LAVA veikloje padės užtikrinant, kad šių principų būtų laikomasi ir „Rimi“ verslo aplinkoje – tiek tarp partnerių, tiek tarp tiekėjų.

„Labai vertiname tarptautinių kompanijų, turinčių ilgametes socialinės atsakomybės tradicijas, jungimąsi ir dalyvavimą asociacijos veikloje. Jos savo pavydžiu skatina darnaus vystymosi praktikos diegimą ir plėtrą Lietuvoje, kuri ilgalaikėje perspektyvoje neabejotinai atneša praktinę naudą ir pačiam verslui. Ne viena tarptautinė organizacija bei jų turimi duomenys patvirtina, jog per pastarąjį dešimtmetį ne tik pačios įmonės ženkliai sustiprino pastangas socialinės atsakomybės srityje, bet išaugo ir investuotojų dėmesys šiai  įmonių veiklai bei jos įtaka jų sprendimams“, – sako LAVA direktorė Giedrė Vinickienė.

Socialiai atsakingu verslu labiau pasitiki darbuotojai, partneriai, pirkėjai

Pasak LAVA vadovės, ne vienos ir Lietuvoje veikiančios įmonės, įskaitant „Rimi“, pavyzdys, liudija, jog atsakomybė, skaidrumas ir etika vis labiau lemia verslo sėkmę – tokiu verslu labiau pasitiki darbuotojai, klientai, vartotojai ir rinka, o narystė asociacijoje siunčia jiems aiškią žinią apie atsakingą įmonės požiūrį. Šiuo metu LAVA asociacijai priklauso daugiau nei 20 šalyje veikiančių kompanijų, kurios dalinasi gerąja praktika, turi galimybę semtis patirties iš ekspertų. LAVA yra Lietuvos pažangos tarybos narė, Jungtinių tautų Pasaulinio susitarimo atstovybė ir „SCR Europe“ tinklo nacionalinė partnerė Lietuvoje.

LAVA narių gretas papildžiusi RIMI taip pat yra Lietuvos prekybos įmonių asociacijos, Investuotojų forumo, Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje ir Lietuvos įvairovės chartijos narė. Už veiklą socialinės atsakomybės srityje, konkrečiai – vyresnio amžiaus ir žmonių su negalia įdarbinimą, Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2019 m. apdovanojo „Rimi“ kaip socialiai atsakingiausią įmonę. Taip pat praėjusiais metais kampanija „#AmžiusNesvarbu“, kurią vykdydama „Rimi Lietuva“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį į darbo ieškančių brandaus amžiaus žmonių patiriamus sunkumus bei paskatinti darbdavius keisti požiūrį, pelnė žmogaus teisių „Oskarais“ vadinamą Nacionalinį lygybės ir įvairovės apdovanojimą.


Populiarūs straipsniai