„Rimi“ prekybos centruose bus galima atsikratyti senų baterijų

2006 m. Lapkritis 10 d.
Raudonosios knygos duomenimis, Lietuvoje per 11 metų net 62 procentais padidėjo nykstančių ir saugotinų gyvūnų, augalų bei grybų skaičius. Ne vietoje išmestos baterijos prisideda prie šio proceso, nes irdamos teršia dirvožemį ir vandenį nuodingomis medžiagomis, kurios vėliau patenka ir į augalus bei žmonių ir gyvūnų organizmus.
 
Lapkričio 10 d., penktadienį, vienas sparčiausiai augančių mažmeninės prekybos tinklų „Rimi Lietuva“ oficialiai prisideda prie visuomeninės gamtosaugos akcijos „Rink baterijas“, kurios metu visuose tinklo prekybos centruose pirkėjai galės atsikratyti senų baterijų, mesdami jas į specialius konteinerius.
 
 „Džiaugiamės, kad tokie gamtosaugos projektai, seniai įsitvirtinę Europoje, sparčiai įgauna pagreitį Lietuvoje bei skatina ne tik asmenines iniciatyvas, bet ir verslą būti socialiai atsakingu, todėl mes nedvejodami sutikome prisidėti prie projekto. Tai ne tik puiki proga susimąstyti apie gamtos apsaugos problemas, bet ir imtis praktinių veiksmų “, – sakė „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Paulo Peereboom.
 
Specialūs akcijos „Rink baterijas“ konteineriai 51-ame „Rimi“ prekybos centre buvo pastatyti vienu metu. „Rimi“ prekybos centruose akcija neapsiribos tik specialių konteinerių pastatymu, taip pat vyks renginiai, kurių metu akcijos simbolis Bateriukas pirkėjams bei jų vaikams aiškins, kaip neteršti aplinkos ir apsaugoti gamtą. Visi, įmetę senas baterijas į „Rimi“ prekybos centruose esančius konteinerius, taip pat galės dalyvauti akcijos rengėjų loterijoje ir laimėti vertingus prizus.
 
 „Aplinkosaugos problemų sprendimas ir švaresnės apsaugos išsaugojimas – kiekvieno visuomenės nario atsakomybė, o verslo įmonių ir organizacijų palaikymas ypač svarbus. Tai, jog prie mūsų akcijos prisideda toks platus mažmeninės prekybos tinklas su dideliu parduotuvių skaičiumi, išties yra nemenka parama. Džiugu ir tai, jog informacija apie gamtosaugos problemas pasieks daugiau žmonių“, – teigė akcijos organizatorės, bendrovės „Elektroninių mašinų perdirbimas“ generalinis direktorius Almontas Kybartas.
 
Akciją „Rink baterijas“ organizuoja bendrovė ,,Elektroninių mašinų perdirbimas“. Šis projektas siekia skatinti visuomenės supratingumą, prie jo jau prisidėjo įvairios Lietuvos įmonės ir organizacijos, tarp jų – mokyklos, universitetų fakultetai, degalinės, turizmo agentūros, buitinės technikos pardavimotinklai ir kt. Šiuo metu Lietuvoje akcija ,,Rink baterijas“ apima apie 1260 specialių konteinerių. Projektą iniciavo LR Aplinkos ministerija.
 
„Rimi Lietuva“ šiuo metu iš viso valdo 51 parduotuvių visoje Lietuvoje: 22 „Rimi“ („Supermarket“), 9 „Rimi Hypermarket“ ir 20 mažų kainų parduotuvių „Supernetto“.

Populiarūs straipsniai