„Rimi” prekybos centre atidaryta pirmoji Lietuvos ūkininkų krautuvė „Vikis”

2010 m. Liepa 08 d.
Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva” Vilniaus Žirmūnų rajone esančiame RIMI Hypermarket atidarė pirmąją Baltijos šalyse prekybos centre įsikūrusią Lietuvos ūkininkų krautuvę „Vikis”, kurioje prekiaujama išskirtinai kokybiška smulkiųjų ir vidutinių Lietuvos ūkininkų ir gamintojų produkcija. Krautuvė atidaryta bendradarbiaujant su projektų vystymo įmone UAB „IVVsourcing”.
 
„Rimi Lietuva” generalinio direktoriaus Tony Holmberg teigimu, bendradarbiauti, atidarinėjant pirmąją Lietuvos ūkininkų parduotuvę „Vikis”, paskatino šio projekto idėją atitinkančios „Rimi Lietuva” puoselėjamos vertybės – aukšta prekiaujamos produkcijos kokybė, vietinės rinkos atstovų rėmimas ir novatoriškumas.
 
„Atidarydami „parduotuvę parduotuvėje“, visų pirma, siekiame prisidėti prie vietinių smulkiųjų ir vidutinių gamintojų produkcijos vartojimo skatinimo ir tuo pačiu dar labiau patenkinti savo pirkėjų poreikį įsigyti  natūralių, vietinių ūkininkų pagamintų ar užaugintų kokybiškų bei išskirtinių produktų”, – sako T. Holmberg.
 
Kaip vieną didžiausių tokio tipo krautuvių privalumų „Rimi Lietuva” generalinis direktorius įvardina galimybę išsirinkti vietinių ūkininkų produktų net ir po darbo vakare, apsipirkinėjant prekybos centre.
 
„Šiuo projektu tikimės tapti tikraisiais tarpininkais tarp vietinių ūkininkų ir pirkėjų, kurie šiais laikais ne visada atranda laiko nuvykti į tam tikromis valandomis dirbančius turgelius ir įsigyti norimų produktų. Mūsų krautuvėse unikalių, natūralių, pagal autentiškus receptus pagamintų, Lietuvos ūkininkų ir smulkiųjų gamintojų produktų pirkėjai galės įsigyti jiems įprastomis prekybos centro darbo valandomis“, - sako T. Holmberg.
 
Vieno iš šio projekto partnerių, „IVVsourcing” atstovo Edgaro Mankaus teigimu, senovės lietuviams gerai žinomo pupinio augalo vardu pavadintas krautuvių tinklas „Vikis“ išsiskirs ir tuo, jog čia bus prekiaujama ypač griežtus kokybės ir išskirtinės receptūros reikalavimus atitinkančių Lietuvos ūkininkų produkcija.
 
„Ieškodami dar neatrastų ir kokybišką produkciją galinčių pasiūlyti smulkiųjų ir vidutinių Lietuvos ūkininkų bei gamintojų išvažinėjome visą Lietuvą. Norėdami kuo geriau įvertinti produkciją patys aplankėme jų ūkius, ypatingą dėmesį skirdami produkcijos gamybos ir auginimo sąlygoms bei autentiškai, lietuviškai ir tuo pačiu išskirtinei receptūrai. Taip pat didelį dėmesį skiriame higienos reikalavimų atitikimą patvirtinantiems dokumentams bei rekomendacijoms”, – apie griežtą ūkininkų atranką pasakoja E.Mankus.
 
Šiuo metu RIMI Hypermarket įsikūrusioje pirmoje ūkininkų krautuvėje „Vikis” yra prekiaujama 12 atrinktų Lietuvos ūkininkų iš Šiaulių raj., Kauno raj., Kazlų Rūdos, Ukmergės raj. ir Klaipėdos raj. pieno, mėsos, duonos produktais, daržovėmis bei vaisiais, uogienėmis, džiovintomis uogomis, medumi, aliejumi ir kitais, pagal lietuviškus receptus pagamintais ir ypatingu skoniu pasižyminčiais, kaimiškais produktais. Artimiausiu metu šį daugiau nei 80 rūšių produktų sąrašą planuojama plėsti.
 
UAB „IVVsourcing” verslo projektų vystymo įmonė savo veiklą pradėjo 2009 metais. Įmonės tikslas perspektyviuose rinkos segmentuose pradėti verslą, investuoti, jį vystyti ir valdyti. Vadybos logika grindžiama kūrybiniu mąstymu, orientacija į išskirtinumą ir ilgalaikius santykius su verslo partneriais.
 
Bendrovė „Rimi Lietuva" šiuo metu valdo 57 prekybos centrus visoje Lietuvoje: 25  „Rimi" („Supermarket"), 14  „Rimi Hypermarket" ir 18 mažų kainų parduotuvių „Supernetto".

Populiarūs straipsniai