„Rimi“ pradeda prekiauti savikontrolei skirtais COVID-19 antigenų testais

2021 m. Gegužė 05 d.
Lietuvoje oficialiai patvirtintas „COVID-19“ antigenų savikontrolei skirtas testas jau šį penktadienį pasieks pirmąsias prekybos tinklo „Rimi“ parduotuves.

Tai pirmas ir kol kas vienintelis mūsų šalyje ne profesionaliam, o savarankiškam naudojimui tinkamas antigenų testas, kurį įvertino ir masiškai prekiauti leido Akreditavimo tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Antigenų testus bus galima įsigyti dešimtyje „Rimi“ parduotuvių visoje Lietuvoje.

Rekomenduoja atlikti per penkias dienas po kontakto

„Palaipsniui nuo penktadienio „Rimi“ pirkėjai galės įsigyti Prancūzijos gamintojo „VEDALAB“ SARS-CoV-2 viruso aptikimui iš nosies skirtus mėginių testus, kuriuos drąsiai galima bus atlikti patiems – jų instrukcijos pritaikytos ne medikams, o visiems vartotojams, – sako „Rimi Lietuva“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė. – Nuosekliai laikomės įsipareigojimo savo pirkėjams siūlyti tik aukščiausios kokybės, saugias prekes, tad toks yra ir šis testas, kurį, kaip savikontrolės priemonę, pripažino ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos sveikatos institucijos“.

COVID-19 Antigeno testą rekomenduojama atlikti per 5 dienas po simptomų atsiradimo arba per 7 dienas po kontakto su užkrėstais asmenimis, jei nepastebima simptomų. Testas gali būti atliekamas bet kuriuo paros metu, jis skirtas asmenų nuo 15 metų naudojimui.

Virusas aptinkamas naudojant specifinius antikūnus

Po užsikrėtimo, SARS-CoV-2 virusas prasiskverbia į organizmą ir pradeda ląstelių-šeimininkių užkrėtimo procesą, tokiu būdu vyksta viruso dauginimosi procesas. Per pirmąsias penkias dienas po užsikrėtimo, virusas yra aptinkamas nosiaryklės srityje. Antigeno greituoju testu virusas aptinkamas naudojant specifinius antikūnus, kurie identifikuoja viruso nukleokapsidės baltymą.

Nosies ertmėje esant aptinkamam viruso koncentracijos lygiui, spalvotos linijos pasirodymas testo zonos (T) srityje, rezultatų vertinimo langelyje, nurodo apie viruso buvimą. Kontrolinės linijos pasirodymas kasetės C srityje nurodo, kad testas buvo atliktas tinkamai. Nuodugni antigenų testo naudojimo informacija bus pateikiama ant informacinio lapelio.

Prekiaus dešimtyje parduotuvių visoje Lietuvoje

SARS-CoV-2 antigenų testus bus galima rasti septyniose „Rimi“ parduotuvėse Vilniuje, įsikūrusiuose PC „Nordika“, PC „Panorama“, PC „City North“ bei PC „Domus Pro“, taip pat parduotuvėse, veikiančiose adresais Kedrų g. 4, Vydūno g. 4 ir Zarasų g. 5A. Kaune antigenų testų bus galima įsigyti PC „SAVAS“ įsikūrusioje „Rimi“, Klaipėdoje – PC „Arena“, o Palangoje – adresu Malūno g. 10.

Pirmieji antigenų testai Vilniaus parduotuvėse pasirodys penktadienį, kitų miestų – iki pirmadienio. Pakuotėje bus du testai, kurių kaina sieks 12,99 Eur.


Populiarūs straipsniai