„Rimi“ plečia bendradarbiavimą su vietos ūkininkais: mėsos tiekėjų sąrašą papildė tvarus ekologinis ūkis

2021 m. Kovas 18 d.
Atsižvelgdamas į augantį pirkėjų susidomėjimą lietuviškomis prekėmis ir stiprėjantį rūpestį tvarumu, „Rimi“ plečia bendradarbiavimą su vietos gamintojais ir ūkininkais.

„Rimi“ tiekėjų sąrašą papildė tvaraus ūkininkavimo principais besivadovaujantis ūkis „Farmers Circle“, kurio ekologiškos, aukščiausios rūšies jautienos nuo šiol galima įsigyti didžiausiose „Rimi“ tinklo parduotuvėse Vilniuje ir Kaune.

Renkantis vietos tiekėjus – vadovaujasi ir tvarumo standartais

„Pirkėjų dėmesys lietuviškiems maisto produktams pastaraisiais metais didėja. Jaučiame augantį poreikį rinktis iš plataus vietos tiekėjų prekių asortimento. Lokalumas pirkėjams ypač svarbus, įsigyjant šviežio maisto prekes. Atitinkamai, nuolat peržiūrime ir atnaujiname prekių asortimentą, plečiame bendradarbiavimą su vietos gamintojais ir ūkiais, tarp kurių – ir mažieji šalies ūkininkai“, – sako „Rimi Lietuva“ komercijos skyriaus vadovė Ieva Gindrėnė.

Jos teigimu, formuojant vietos tiekėjų sąrašą ir tariantis dėl bendradarbiavimo, prekybos tinklui svarbu, kad jie visi be išimties atitiktų aukštus kokybės reikalavimus, galėtų užtikrinti sklandų prekių tiekimą bei laikytųsi tvarumo standartų. „Jie apima įvairias veiklos sritis – nuo kokybės ir aplinkosaugos valdymo sistemų iki gyvūnų gerovės ir pakuočių tvarumo. Tik įsitikinę, kad tiekėjas pilnai atitinka šiuos reikalavimus, galime garantuoti prekių kokybę pirkėjams, su kuria jiems visų pirma ir siejasi vietos, Lietuvos gamintojų, prekės bei ūkininkų produkcija“, – sako I. Gindrėnė.

Tiekėjų atranka, vadovaujantis tvarumo standartais, pasak „Rimi Lietuva“ komercijos skyriaus vadovės, taip pat padeda mažmeninės prekybos tinklą valdančiai įmonei siekti užsibrėžtų tvarumo tikslų, tarp kurių – veiklos CO2 emisijų mažinimas. Prekė iš čia pat, Lietuvoje, įsikūrusio ir veiklą vykdančio tiekėjo iki parduotuvių keliauja trumpesnį atstumą, jas gabenantis transportas mažiau teršia aplinką.

Jaučius auginančių ūkininkų dėmesys – ir dirvai, ir pašarams

Vienas naujausių „Rimi“ tinklo mėsos tiekėjų – vietos ūkis „Farmers Circle“. Jis vadovaujasi filosofija, kurioje tvarumas yra lygus atsakomybei visiems daromiems veiksmams. Būtent harmonija ir darbas su gamta yra šio ūkio veiklos pagrindas. „Mūsų ūkis atitinka visus ekologiškumo standartus. Patys auginame įvairią produkciją: tiek pašarus ar daržoves, tiek gyvulius. Taip pat stengiamės nešvaistyti maisto, pavyzdžiui, bendros atliekos iš mūsų restoranų, kaip kiaušinių lukštai ar netinkamos daržovės, keliauja atgal į ūkį ir būna panaudojamos kaip trąšos. Norime tausoti ne tik savo ir žmonių sveikatą, bet ir pasirūpinti mūsų žeme“, – sako „Farmers Circle“ ūkio mėsininkas Rokas Vasiliauskas.

Ūkis augina apie tris šimtus „Black Angus“ rūšies jaučių, kurie į Lietuvą atgabenti iš Danijos. R. Vasiliauskas teigia, kad ūkio šeimininkai itin daug dėmesio kreipia į jaučių priežiūrą ir auginimą. „Mums ypatingai svarbu, kaip puoselėjame dirvą, ką į ją dedame, nes joje augančia žole minta mūsų gyvūnai. Jos netręšiame jokiais sulfatais, nepurškiame chemikalais. Taip pat jaučiai ganosi laisvai, patys valgo žolę ir nėra papildomai primaitinami. Dažnai pasitaiko, kad jaučius auginantys ūkininkai paskutinius šešis ar devynis mėnesius juos papildomai šeria kviečiais, kukurūzais – taip jautis tukinamas, o mūsų ūkyje jie visada ėda tiek, kiek patys nori. Beje, taip pat labai svarbu, kad gyvūnai turėtų pakankamai vietos ganytis, tad vienam jaučiui skiriame apie vieną hektarą ploto žolės“, – pabrėžia specialistas.

Renkantis mėsą rekomenduoja pasitelkti jusles

Renkantis jautieną, Rokas Vasiliauskas pataria pasitelkti jusles. „Mėsa turi būti gražios, tamsiai raudonos spalvos. Jeigu ji bus šviesiai raudona – gali būti, kad tai jaunas gyvūnas. Reikėtų vengti mėsos, kuri yra labai tamsios, tarsi raudono vyno spalvos – tikėtina, kad gyvulys buvo sergantis arba patyrė daug streso. Kitas svarbus faktorius – kvapas. Jeigu įmanoma, būtų gerai pauostyti mėsą. Kvapas neturi būti atgrasus, rūgštus ar aitrus, o mėsa neturi būti gliti ar lipti. Be abejo, mėsa negali būti tarsi želatininė, ištižusi – ji turi būti standi ir nekelti jokio įtarimo“, – komentuoja mėsininkas.

Jautiena yra didelis baltymų ir geležies šaltinis, ji neturi arba beveik neturi angliavandenių. „Mūsų „black angus“ mėsa, kuria prekiauja „Rimi“ parduotuvės, turi ir vidinio gerojo riebalo, kadangi jaučiai minta natūralia žole ir dėl to yra sveikesni“, – sako R. Vasiliauskas, geriau žinomas kaip jauniausias į geriausių Baltijos šalių restoranų dešimtuko „White Guide“ sąrašą patekęs šefas.

Kalbėdamas apie jautienos paruošimą, virtuvės šefas pataria nusipirkus mėsos gabaliuką jo neperkepti ir taip neišdžiovinti. „Mėgstamą didkepsnį galima paruošti per dešimt minučių – jo tikrai nereikia kepti orkaitėje dvi valandas. Jeigu žmogus bijo ar nemėgsta raudonos mėsos, gali nusipirkti kitokį pjaustinį ir tarkime, pasidaryti skanų troškinį“, – rekomenduoja Rokas Vasiliauskas.

Šefo rekomenduojamiems ir kitiems patiekalams „Rimi“ pirkėjai prekybos tinklo didžiausiose parduotuvėse šiuo metu gali rinktis iš 10-ies pavadinimų „Farm Circle“ tiekiamos mėsos – nuo tradicinio kumpio, sprandinės ir maltos mėsos iki antrekoto ir gaminimui jau paruoštų dešrelių bei mėsos paplotėlių.


Populiarūs straipsniai