„Rimi“ pirmoji pasaulyje iš maisto prekybininkų pristato dirbtinio intelekto šefą

2021 m. Liepa 21 d.
„Rimi“ tapo pirmuoju prekybos tinklu pasaulyje, savo pirkėjams pasiūliusiu dirbtinio intelekto (DI)  šefo „Gaminu, neišmetu“ paslaugą.

Prekybos tinklas „Rimi“ jau kurį laiką vysto ir įgyvendina įvairius skaitmeninius sprendimus, padedančius gyventi sveikiau ir patogiau bei būti draugiškesniems aplinkai. „Rimi“ tapo pirmuoju prekybos tinklu pasaulyje, savo pirkėjams pasiūliusiu dirbtinio intelekto (DI)  šefo „Gaminu, neišmetu“ paslaugą. Naujame įskiepyje „Rimi“ portale tereikia pažymėti turimus maisto produktus šaldytuve ir virtualus šefas pasiūlys sveikus ir kokybiškus receptus iš jų. Sprendimas vystomas bendradarbiaujant su danų startuoliu „Plant Jammer“.

„Maisto švaistymas – didelė problema, kuri, kaip rodo tendencijos, toliau didės. Neseniai mūsų atliktas tyrimas* parodė, kad net 90 proc. Baltijos šalių gyventojų išmeta maisto produktus, nes šie tiesiog sugenda. Kartu su partneriais radome sprendimą, kuris, tikime, padės šį rodiklį sumažinti bei mažais žingsniais paskatins maitintis sveikiau. „Rimi“ visada stengiasi daryti teigiamą įtaką, sprendžiant aplinkosaugos ir sveikatos problemas – pasitelkus skaitmeninius įrankius tai daryti kur kas lengviau. Konkrečiai šiuo atveju kiekvienąkart tereikės nurodyti, ką turite šaldytuve ar virtuvės spintelėse, o DI pagrįstas šefas atliks visą sunkų darbą – suporuos turimus ingredientus su naudingais ir sveikais receptais“, – sako Liudvikas Aleliūnas, „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas.

„Rimi“ šį projektą vykdo su danų startuoliu „Plant Jammer“, kuris kartu su patyrusiais šefais apmokė dirbtinį intelektą, kad šis iš bet kokių ingredientų galėtų pasiūlyti sveikus ir kokybiškus maisto receptus – nuo sriubų, salotų iki troškinių, keptos mėsos ar vegetariškų ir veganiškų patiekalų.

„Stengiamės ne tik padėti lengviau rasti atsakymą į vieną dažniausiai kylančių klausimų „ką šiandien valgysime?“. Norime paskatinti žmones valgyti sveikiau, išmesti mažiau maisto bei padidinti gaminamų patiekalų įvairovę – „Plant Jammer“ įkūrėme, supratę, jog 80 proc. žmonių kasmet gamina pagal tuos pačius 10 receptų. Džiaugiamės, kad „Rimi“ tapo pirmuoju prekybos tinklu pasaulyje, naudojančiu mūsų platformą“, – teigia Michael Haase, „Plant Jammer“ įkūrėjas ir vadovas.

Naujoji paslauga nemokamai prieinama visų trijų Baltijos šalių gyventojams lietuvių, latvių ir estų kalbomis vietiniuose „Rimi“ internetiniuose puslapiuose: www.rimi.lt/gaminu-neismetu. Šiuo metu prieinama dirbtinio intelekto šefo versija yra pilotinė, ji bus nuolat tobulinama atsižvelgiant į klientų atsiliepimus ir vietos kalbos specifiką.

„Plant Jammer“ buvo įkurtas 2016 metais. Šiandien to paties vardo programėlę, kuria paremtas ir „Rimi“ sprendimas, visame pasaulyje naudoja daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Pernai danų startuolis pritraukė 4 mln. eurų investiciją iš tokių žinomų bendrovių, kaip „Miele“ ar „Dr Oetker“.

„Rimi“ valdo apie 300 parduotuvių Lietuvoje (71), Latvijoje (131) ir Estijoje (86). Baltijos šalyse prekybos tinkle dirba daugiau nei 12 tūkst. žmonių. Bendrovė priklauso Švedijos įmonių grupei „ICA Gruppen“.

*„Rimi“  iniciatyva atliktas reprezentatyvus Baltijos šalių gyventojų tyrimas, kuriame birželį apklausta per 1500 Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, kurie buvo 18-69 metų amžiaus ir dažniausiai savo namų ūkyje pirko maisto ir kitas prekes.
 


Populiarūs straipsniai