RIMI pirkėjų suneštais plastikiniais buteliais būtų galima apjuosti 4000 futbolo aikščių

2011 m. Liepa 29 d.
Antrinių žaliavų surinkimo sistema „EKO taškas“ bendradarbiaudama su mažmeninės prekybos tinklu „Rimi Lietuva“ per 3 metus surinko 3,63 tūkst. tonų įvairių antrinių perdirbamų žaliavų ir beveik 15 mln. vienetų depozito – stiklinių butelių, kuriuos į specialius punktus sunešė RIMI prekybos centrų pirkėjai ir darbuotojai.
 
Didžiausią dalį tarp antrinių žaliavų sudaro stiklo bei plastiko pakuotės. „EKO taško“ paskaičiavimais, kartu su RIMI per 3 metus surinktų plastikinių (PET) pakuočių, sustačius jas greta viena kitos, užtektų apjuosti net 4000 futbolo aikščių.
 
Specialiuose prie RIMI prekybos centrų įrengtuose „Eko taško“ punktuose superkamos nereikalingos stiklo, PET, aliuminio pakuotės, taip pat depozitas ir makulatūra. 
 
Anot „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, jau daugiau nei 3 metus besitęsiantis sėkmingas bendradarbiavimas su „Eko tašku“ prekybos centrui yra ne tik privalomas, bet ir naudingas.
 
„Būdami vienu didžiausių prekybos tinklų Lietuvoje, jaučiamės atsakingi ne tik už savo pirkėjų švietimą ir skatinimą taisyklingai atsikratyti šiomis atliekomis, bet taip pat džiaugiamės suteikdami jiems galimybę tai padaryti prie mūsų prekybos tinklų. Rezultatai rodo, kad pirkėjai labai greitai įprato prie taisyklingo antrinių žaliavų atsikratymo“, - sako R. Stanaitytė-Česnulienė.
 
Jos teigimu, šį projektą įmonė ketina tęsti ir toliau, nes tikisi, jog tokiu būdu prisidės prie gerų savo pirkėjų įpročių formavimo ir didesnio jų dėmesio aplinkai. 
 
Taip pat, anot „Eko taško“ plėtros direktoriaus Andriaus Apulskio, rinkti antrines atliekas ir depozitą gyventojus motyvuoja ne tik galimybė prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo, bet ir finansinė nauda – kiekvienas iš jų gauna papildomų pajamų. „Eko taškas“ įvairias atliekas atnešusiems gyventojams vidutiniškai per mėnesį sumoka apie 350 tūkst. litų.
 
Nuo 2008 m. iki šių metų liepos mėnesio RIMI prekybos centrų pirkėjai „Eko taško“ punktuose jau pridavė  2893 tonas stiklo pakuočių, 560 tonų PET pakuočių, 123 tonas aliuminio pakuočių, beveik 15 mln.  vienetų depozito (stiklinės taros) ir 60 tonų makulatūros. Visos šios pakuotės atliekos buvo perdirbtos arba pakartotinai panaudotos, tad nepateko į aplinką ar sąvartynus. 

Populiarūs straipsniai