„Rimi“ pirkėjų ir prekybos tinklo parama – skurdžiai gyvenantiems ir vienišiems

2020 m. Kovas 21 d.
„Rimi“ pirkėjų ir prekybos tinklo įvairioms ne pelno organizacijoms per 2019 metus paaukotos lėšos pasiekė dešimtis tūkstančių skurdžiai gyvenančių ir vienišų žmonių.

25 tūkst. žmonių beveik 100-ame skirtingų Lietuvos miestų, aprūpinti būtiniausiais maisto produktais. 20 000 min. arba daugiau nei 330 val. pokalbių tarp vienišų senolių ir savanorių, praskaidrinančių jų vienatvę. 11 veikiančių vaikų dienos centrų, kuriuose laiką po pamokų leidžia sunkiai besiverčiančiose šeimose augantys vaikai. Panevėžį pasiekusi savanorių, leidžiančių laiką su ligoninėse be tėvų priežiūros likusiais vaikais, iniciatyva. Šviestuvai ir kiti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus lankančioms šeimoms skirtų namų įrengimui būtini pirkiniai. Tai faktai, atskleidžiantys, kaip įvairios ne pelno organizacijos panaudojo „Rimi“ pirkėjų ir prekybos tinklo paaukotas lėšas

Paaukoti pinigai virsta dėmesio valandomis senoliams ir vaikams

Praėjusių metų vasarą „Rimi Lietuva“ pasirašė paramos sutartis su M. Čiuželio labdaros ir paramos fondu, fondu „Mamų unija“ ir VšĮ „Savanoriai vaikams“ bei pradėjo rinkti lėšas šių organizacijų vykdomai veiklai – atitinkamai: draugystės, bendravimo ir emocinės pagalbos linijai vyresnio amžiaus žmonėms „Sidabrinė linija“, onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms įrengiamiems „Mamų Unijos Šeimos Namams“ ir laiką su be tėvų ir kitų teisėtų atstovų priežiūros likusiais vaikais ligoninėje leidžiančiai savanorių iniciatyvai „Niekieno vaikai“. Tokia galimybė atsirado prekybos centruose ir šalia jų veikiančiuose taromatuose įdiegus papildomą funkciją, leidžiančią vienu mygtuko paspaudymu už grąžintą tarą gautus visus ar dalį pinigų paaukoti vienai, dviem ar trims minėtoms organizacijoms.

Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius, kai ši funkcija buvo įdiegta daugumoje „Rimi“ ar šalia parduotuvių veikiančių taromatų, pagalbos senoliams linijai „Sidabrinė linija“ surinkta ir pervesta kiek daugiau nei 1000 eurų. Juos organizacija panaudojo telefonijos sąnaudoms padengti – ryšių išlaidoms ir virtualaus skambučių centro išlaikymui. Per tą patį laikotarpį, grąžinant tarą per taromatus, paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“ surinkta beveik 400 eurų. Juos fondas išleido „Mamų Unijos Šeimos Namų“ projekto įgyvendinimui – namų įrengimui. Už šiuos pinigus įsigyti ir įrengti judesio davikliai bei avarinio maitinimo šviestuvai. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius iniciatyvai „Niekieno vaikai“ per taromatus „Rimi“ pirkėjai paaukojo beveik 1100 eurų. Šiuos pinigus VšĮ „Savanoriai vaikams“ išleido iniciatyvos „Niekieno vaikai“ plėtrai į regionus – savanorių atrankoms ir mokymams Panevėžyje, kurio respublikinėje ligoninėje netrukus pradės lankytis ir be tėvų ar kitų teisėtų atstovų priežiūros paliktais mažaisiais ligoniais rūpinsis 31 naujas savanoris.

Paaukotų maisto produktų vertė išaugo beveik 100 tūkst. eurų

Praėjusiais metais „Rimi Lietuva“ toliau reguliariai skyrė paramą ir skurdžiau gyvenantiems. Juos parama maisto produktais pasiekė per daugiau nei 230 įvairių socialinių organizacijų, su kuriomis bendradarbiauja „Maisto bankas“. 2019-aisiais „Rimi“ šioms organizacijoms perduotų neparduotų, paskutinės galiojimo dienos, maisto produktų vertė išaugo 100 tūkst. eurų – nuo 608 tūkst. eurų 2018-aisiais iki 708 tūkst. 2019 metais. Iš viso praėjusiais metais „Maisto bankui“ „Rimi Lietuva“ perdavė 320 t maisto produktų, kurie per socialinių organizacijų tinklą pasiekė 25 tūkst. skurdžiai gyvenančių žmonių 94-iuose Lietuvos miestų ir miestelių.

„Rimi“ paramą šiems žmonėms renka ir per prekybos centruose įrengtas „Maisto banko“ talpyklas. Per jas prekybos tinklo pirkėjai praėjusiais metais paaukojo beveik 10 tonų maisto produktų, kurių vertė beveik 22 tūkst. eurų. Taip pat 2019-aisiais „Rimi“ dalyvavo dviejose „Maisto banko“ akcijose – praėjusių metų vieną kovo ir spalio savaitgalį aktyviai kvietė pirkėjus aukoti ilgai galiojančių maisto produktų su sunkumais susiduriantiems šalies gyventojams. Jų metu prekybos tinklo pirkėjai iš viso paaukojo daugiau nei 135 tūkst. įvairių ilgo galiojimo maisto produktų, kurių daugiausia – kruopų, makaronų, aliejaus, arbatos, cukraus, daržovių, žuvies ir mėsos konservų. Bendra akcijų metu surinktų maisto produktų vertė praėjusiais metais siekė beveik 149 tūkst. eurų.

Vaikams – „Rimi“ lojalių pirkėjų sukauptos lėšos

2019 metais „Rimi Lietuva“ taip pat tęsė ilgametę partnerystę ir paramą visuomeninei organizacijai „Gelbėkit vaikus“ – kvietė pirkėjus aukoti organizacijos tikslams sukauptas „Rimi“ lojalumo programos lėšas. Tai pirkėjai gali padaryti prisijungę prie asmeninės „Mano Rimi“ paskyros prekybos centruose įrengtuose terminaluose bei internetu. Pirkėjai taip pat kviečiami aukoti per parduotuvėse įrengtas aukų dėžutes. Praėjusiais metais šiais būdais „Rimi“ pirkėjai organizacijai iš viso paaukojo beveik 52 700 eurų. Šias lėšas „Gelbėkit vaikus“ skyrė 11-ai dienos centrų – daugiausia Alytaus, Pasvalio, Utenos ir Vilniaus vaikų dienos centrų išlaikymui ir konkrečiai Zarasų dienos centro remontui.

„Rimi Lietuva“ dėkoja pirkėjams už neabejingumą, atidumą ir realią paramą minėtoms ne pelno, paramos ir labdaros organizacijoms bei jų globojamiems skurdžiau gyvenantiems, sergantiems ir vienišiems gyventojams ir kviečia toliau aktyviai dalyvauti bei remti prasmingą organizacijų veiklą ir tikslus šiais metais. Tuo tarpu „Rimi“ rūpinsis, kad padėti ir dalintis kiekvieną dieną būtų kuo paprasčiau, drąsiau ir prasmingiau.


Populiarūs straipsniai