„Rimi“ pirkėjai „Maisto banko“ akcijai paaukojo produktų už daugiau nei 25 tūkst. eurų

2021 m. Spalis 11 d.
Praėjusį savaitgalį įvyko jau 31-oji labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ akcija, kurios metu aktyviai kelerius metus iš eilės organizaciją remiantis prekybos tinklas „Rimi“ kvietė pirkėjus pasidalinti maisto produktais su jų stokojančiais žmonėmis.
 

Parduotuvėse veikė maisto aukojimo taškai su savanoriais. Per dvi dienas „Rimi“ pirkėjai visoje Lietuvoje iš viso paaukojo daugiau nei 27 tūkst. vienetų produktų, kurių suma viršijo 25 tūkst. eurų.

Kvietė prisidėti prie pokyčio

Prieš kelis dešimtmečius įkurta dalijimosi iniciatyva „Maisto bankas“ spalio 8-9 dienomis rengė jau 31-ąją akciją, kviečiančią apsiperkant parduotuvėse paaukoti ilgo galiojimo produktų sunkiau gyvenantiems asmenims. Nors daugumoje „Rimi“ parduotuvių įrengtos stacionarios „Maisto banko“ talpyklos nuolatiniam maisto produktų rinkimui, penktadienį parduotuvėse pradėjo veikti aukojimo taškai su juose dirbančiais savanoriais.

„Didžiuojamės galėdami tęsti partnerystę su kilnią misiją vykdančiu „Maisto banku“ – jų organizuojamos akcijos kiekvieną rudenį ir pavasarį vyksta ir „Rimi“ parduotuvėse. Šiemet surinkome ir socialiai remtiniems žmonėms perdavėme daugiau nei 27 tūkst. įvairių ilgo galiojimo produktų. Tikimės, kad ši akcija dar kartą priminė žmonėms apie dalijimosi svarbą ir parodė, jog kiekvienas galime tapti svarbaus pokyčio dalimi“, – sako „Rimi Baltic“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas.

Iš 37 „Rimi“ parduotuvių visoje Lietvoje, šiemet dosniausi buvo Vilniaus gyventojai – penkiose didžiosiose „Rimi“ parduotuvėse surinkta prekių už 6 771,99 eurų. Antroje vietoje pagal aukojimą liko Kaunas, trečioje – Klaipėda. Dažniausiai pirkėjai aukojo aliejų, arbatą, cukrų, daržovių konservus, gaiviuosius gėrimus, kavą, kruopas, makaronus. Iš viso „Rimi“ parduotuvėse savanoriai surinko net 27 171 produktą.

Neparduotus produktus atiduoda stokojantiems

Neparduotus trumpo galiojimo maisto produktus „Maisto banko“ autobusiukai iš įvairiuose Lietuvos miestuose esančių „Rimi“ parduotuvių kasdien išsiveža į savo sandėlius – čia savanoriai juos rūšiuoja ir perduoda kitoms organizacijoms, padedančioms neįgaliesiems, sunkiai gyvenančioms šeimoms, vienišiems seneliams ir kitiems su sunkumais susiduriantiems žmonėms.  „Maisto banko“ surinkta parama maisto produktais paskirstoma daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų.

Galimybę aukoti „Maisto banko“ akcijai virtualiu būdu suteikia ir „Rimi“ elektroninė parduotuvė „Rimi.lt“. Apsiperkant joje, iniciatyvai paaukoti 3 eurai virsta 45 porcijomis maisto stokojantiems. Per pastaruosius ketverius metus prekės ženklas „Rimi“ „Maisto bankui“ paaukojo maisto produktų už 2 mln. 108 tūkst. eurų ir dar 22 584 eurų buvo skirta piniginė parama.


Populiarūs straipsniai