RIMI pagalba pasieks dar daugiau miško žvėrių ir paukščių

2011 m. Sausis 24 d.
„Rimi Lietuva“ žiemos laikotarpiu bei pavasario pradžioje sustiprins teikiamą pagalbą miško žvėrims. Prekybos tinklas šiuos metus pradėjo beveik dvigubai išplėsdamas partnerių - pavienių ūkininkų, medžiotojų klubų ir gamtininkų būrelių - skaičių visoje Lietuvoje, su kuriais bendradarbiauja, tiekdamas pasibaigusio galiojimo maisto produktus, skirtus miško žvėrių ir paukščių maitinimui.
 
Įmonės atstovės ryšiams su visuomene Jovitos Bagdonaitės teigimu, su 11 medžiotojų klubų Vilniaus, Šiaulių, Utenos, Druskininkų, Varėnos ir Elektrėnų apylinkėse bendradarbiaujantis prekybos tinklas nuo šių metų pasibaigusio galiojimo maisto produktus tieks dar 9 medžiotojų klubams įvairiuose Lietuvos miestuose. 
 
„Siekdami išvengti vartojimui netinkamų maisto produktų švaistymo, šiemet pradėjome aktyviau stiprinti bendradarbiavimą su šalies medžiotojų klubais ir kitomis organizacijomis, besirūpinančiomis gyvūnų globa. Pagal galimybes, šią ir kitomis žiemomis planuojame ir toliau aktyviai plėsti partnerių skaičių, taip prisidėdami prie miško žvėrių maitinimo ir jų išsaugojimo. Rūpinimasis aplinka ir gamta yra viena iš pagrindinių mūsų socialinės atsakomybės veiklos elementų“, - sako J. Bagdonaitė.
 
Jos teigimu, RIMI per visą bendradarbiavimo su medžiotojais laiką jau skyrė mažiausiai 1800 tonų gyvūninių šalutinių produktų, augalinės kilmės maisto atliekų ir kitų maisto produktų, kuriais buvo pamaitinti laukiniai žvėrys ir paukščiai.
 
Miško gyvūnų maitinimu besirūpinančios Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro gamtininkų biologijos skyriaus vadovės Ingos Ivanauskienės teigimu, tokia pagalba yra labai reikalinga, nes žiemą, o ypač šią, dėl didelio kiekio sniego žvėrims yra labai sunku susirasti maisto ir išgyventi. 
 
„Pavienių žmonių, medžiotojų klubų ir mūsų kartu su RIMI prekybos tinklu tiekiamas maistas tikrai išgelbėja ne vieną stirnų ar šernų šeimyną. Nuvalius sniegą, aikštelėse įrengiamos šėryklos, kur gyvūnai gali apsistoti ir nebeklaidžioti eikvodami energijos maisto paieškai. Šiuo laikotarpiu ir pavasario pradžioje pagalba žvėrims ir paukščiams yra ypač reikalinga, nes kiekvienas išgelbėtas gyvūnas yra labai svarbus miškui“, - sako I. Ivanauskienė.
 
Siekiant padėti gyvūnams išgyventi sunkią žiemą, po Kalėdų LR Aplinkos apsaugos ministerija dėl didelio sniego kiekio netgi paragino medžiotojus nutraukti medžiokles su varovais.

Populiarūs straipsniai