„Rimi“ Lietuvoje išbando naują tvarumo iniciatyvą: padės sutaupyti iki 80 tonų plastiko per metus

2022 m. Kovas 02 d.
Prekybos tinklas „Rimi“ siekia mažinti plastiko naudojimą tiekimo grandinėje – Lietuvoje išbando naujas daugkartinio naudojimo apsaugines sieneles prekių pergabenimo konteineriams, kuriems įprastai naudojama vienkartinė plastiko plėvelė.

Skaičiuojama, kad sprendimui pasiteisinus per metus bus galima sutaupyti apie 70–80 tonų plastiko. Anot „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo Liudviko Aleliūno, ši naujovė prisidės prie įmonės strategijoje numatytų tvarumo tikslų.

Padės sutaupyti resursų

Daugkartinių apsauginių sienelių konteineriams naudojimą „Rimi“ patvirtino visose trijose Baltijos šalyse, tačiau testavimui pasirinktos visos Lietuvoje esančios tinklo parduotuvės. Pasak L. Aleliūno, idėją pasiūlė prekybos tinklo logistikos partneriai. „Iš pradžių galvojome, kad šias sieneles naudosime tik konteineriams su prekėmis apsaugoti – paprastai šie konteineriai būdavo apsukami plastiko plėvele. Tačiau ilgainiui parduotuvės darbuotojai juos pradėjo naudoti ir supakuodami dalį konteinerių, grąžinamų į centrinį sandėlį, pavyzdžiui, su daugkartinėmis dėžėmis ar išrūšiuotomis popieriaus bei plastiko atliekomis“, – sako L. Aleliūnas.

Jis džiaugiasi, kad sprendimui pasiteisinus ir naudojant plačiau, būtų galima per metus sutaupyti didelį kiekį dabar naudojamos plastikinės plėvelės:

„Daugkartinės sienelės yra itin patvarios: net po 6 mėn. testavimo sienelės neparodė jokių susidėvėjimo žymių, kas tik patvirtino sprendimo ilgaamžiškumą. Tikimės, kad viena sienelė tarnaus iki 5 metų. Remiantis mūsų paskaičiavimais, visame „Rimi“ tinkle sutaupysime apie 80 tonų plastiko per metus. Be to, šis sprendimas leis mums sutaupyti ir finansine prasme.“

L. Aleliūnas pastebi, kad inovaciją darbuotojai priėmė lengvai, sprendimas greit prigijo kasdieniuose procesuose. Daugkartinio naudojimo sienelės taip pat jau padėjo efektyvinti kai kuriuos darbo procesus – pagerėjo ergonomika, darbų sauga. „Darbuotojai labai greitai pastebėjo šio sprendimo privalumus: nebelieka šiukšlių, sumažėja rizika sugadinti produktus, nes plėvelę reikėdavo pjauti. Jeigu dalis prekių lieka konteineryje, su daugkartine sienele galima konteinerį vėl uždaryti, reikia mažiau lankstytis“, – sako jis.

Numatoma idėją pritaikyti visur

Lietuvoje „Rimi“ naujovė naudojama jau nuo praėjusių metų pabaigos – testavimas prasidėjo dar 2021 m. rugsėjo mėnesį. Latvijoje ir Estijoje sprendimą planuojama pritaikyti antroje šių metų pusėje. Planuojama visame „Rimi“ tinkle Baltijos šalyse inovaciją pilnai jau būti įgyvendinus šių metų rudenį. 

„Esame atviri įvairioms idėjoms, susijusioms su tvarumu. Įmonės strategijoje tvarumas yra vienas iš strateginių elementų, tad matydami galimybes šiai sričiai puoselėti, imame veiksmų. Nors jau nemažai nuveikėme, neplanuojame sustoti ir judėsime toliau. Labai svarbu paminėti tai, kad tvarumu iš tiesų rūpinasi visi „Rimi“ darbuotojai, kiekvienas prisideda prie šių tikslų“, – tikina L. Aleliūnas.


Populiarūs straipsniai