„Rimi Lietuva” tyrimas: didžiausią malonumą lietuviai jaučia netikėtai atradę pinigų

2010 m. Liepa 22 d.
Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva” pradėjo vykdyti lietuvių įpročių tyrimų ciklą, kuriais bus siekiama atskleisti įdomiausius Lietuvos gyventojų pomėgius bei pagrindinius tautos bruožus. Pirmasis lietuvių „Mažųjų gyvenimo malonumų” tyrimas atskleidė, jog daugiausiai malonumo lietuviams suteikia, netikėtai kišenėje atrasti pinigai.
 
„Vykdydami savo veiklą, mes nuolat siekiame kuo geriau pažinti savo pirkėjus ir jų įpročius. Tad tikimės, jog šis ir kiti mūsų vykdomi lietuvių įpročių tyrimai padės ne tik geriau pažinti lietuvius, bet taip pat atskleis įdomių tautos pomėgių, kurie nustebins ir privers nusišypsoti net ir pačius lietuvius“, – sako „Rimi Lietuva”  generalinis direktorius Tony Holmberg.
 
Kaip rodo liepos mėnesį atlikto tyrimo duomenys, pačiais svarbiausiais lietuvių įvardinti mažieji gyvenimo malonumai puikiai atskleidžia kelias pagrindines tendencijas – ypatingą dėmesį finansams, kurį patvirtina daugiausiai balsų surinkęs malonumas netikėtai kišenėje atrasti pinigų (34 proc. paminėjo tarp trijų svarbiausių). Kita išryškėjusi tendencija - atsidavimas savo šeimai ir draugams ir tai patvirtina 25 proc. lietuvių tarp trijų svarbiausių malonumų paminėtas dovanos dovanojimas artimam žmogui ir jo nudžiuginimas.
 
Kiek mažiau, bet vistiek Lietuvos gyventojams svarbūs gyvenimo malonumai – išgerti šalto alaus ar vyno po sunkios darbo dienos (19 proc. iš trijų svarbiausių), sulaukti pagyrimo ar įvertinimo darbe (18 proc.), gaminti maistą artimiems žmonėms (17 proc.) bei juoktis iki ašarų (17 proc.). Tuo tarpu mažiausiai lietuviams malonu – pamatyti pirmą sniegą, vaikščioti basomis po šlapią žolę, šokti su parašiutu, klausytis savo kūdikio juoko, atsigulti į vėsią, ką tik apvilktą patalynę bei paaukoti pinigų prašantiems išmaldos ar labdarai.
 
Didžiausias skirtumas išryškėja tarp vyrų ir moterų įvardintų mažųjų gyvenimo malonumų. Svarbiausiu   malonumu vyrai tradiciškai įvardino – kišenėje netikėtai atrasti pinigų (38% iš trijų paminėtų) ir išgerti šalto alaus ar vyno po sunkios darbo dienos (34 oproc.). Taip pat lietuviams vyrams malonumo suteikia pagyrimas ir įvertinimas darbe (21 proc.), mėgstamos muzikos klausymas, vairuojant automobilį (19 proc.) bei  linksmybės iki paryčių (17 proc.).
 
Tuo tarpu moterų įvardinti malonumai labai gerai atskleidžia jų pagrindinius skirtumus nuo vyrų. Apklausos duomenimis, labiausiai moteris džiugina maudymąsis jūroje karštą dieną (28 proc.) ir maisto gaminimas artimiems žmonėms (27 proc.). Taip pat lietuves pamalonina apsipirkinėjimas rūbų parduotuvėje (23 proc.), juokas iki ašarų (22 proc.) bei svorio numetimas (19 proc.). 
 
Tyrimo metu taip pat atsiskleidė didmiesčių ir kaimo gyventojų vertybių skirtumai. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenantys žmonės kaip svarbiausią malonumą paminėjo maudymąsi jūroje karštą dieną (31 proc.), kai tuo tarpu kaimų gyventojams daugiausiai malonumo suteikia netikėtas pinigų atradimas kišenėje (39 proc.). 
 
Tyrimą, kurio metu buvo apklausta 990 Lietuvos gyventojų, nuo 15 iki 74 m. amžiaus, š. m. birželio 15 – 22 d. atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai”.

Populiarūs straipsniai