„Rimi Lietuva“ kepėjų komanda pagerino didžiausio Lietuvoje pyrago rekordą

2009 m. Birželis 01 d.
Savaitgalį Vilniuje vykusio tradicinio 37-ojo „Skamba skamba kankliai“ festivalio metu vaikų folkloro šventėje „Saulytė“ bendrovės „Rimi Lietuva“ kepėjų komanda pasiekė naują Lietuvos didžiausio pyrago rekordą. Pyragas buvo 15 metrų ilgio,  0,5 metro pločio ir 130 kilogramų svorio. Tai jau ketvirtas kartas, kai bendrovės „Rimi Lietuva“ kulinariniai ir konditeriniai gaminiai siekia patekti į Lietuvos rekordų knygą.
 
Rimi Lietuva“ kepėjų komanda kasmet gamina netradicinio dydžio patiekalus ir taip siekia pagerinti Lietuvos kulinarinius rekordus. Šiemet kepėjų komanda antrąkart kepė daugiau nei 100 kilogramų sveriantį šokoladinį-kokosinį pyragą. Pyragą nusprendėme gaminti tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse ir taip prisidėti prie šventinės atmosferos kūrimo visoms festivalyje besilankančioms šeimoms“, – sakė „Rimi Lietuva generalinis direktorius Tony Holmberg.
 
Kepant šių metų pyragą rekordininką buvo sunaudota apie 80 kg miltų, 15 kg cukrus, 10 kg margarino, 20 kg kakavos, likerio ir kokoso įdaro, 5 kg šviežių braškių, 3 kg papuošimų – spalvotų pabarstų. Komandą iš viso sudarė 10 žmonių – 6 kepėjai ir  4 padėjėjai, pyrago tešlos ruošimas, biskvitų kepimas, pertepimas ir papuošimas iš viso truko apie 10 valandų.
 
Naująjį rekordą oficialiai registruoja agentūros „Factum“ darbuotojai, planuojama jį įtraukti į Lietuvos rekordų knygą. Šokoladiniu-kokosiniurekordinio dydžio pyragubuvo pavaišinta apie 600 festivalio svečių ir dalyvių. 
 
Pasak T. Holmbergo, bendrovė „Rimi Lietuva“ jau ne vienerius metus siekia įvairių kulinarinių rekordų: per šių metų šv. Valentino dieną „Rimi“ kepėjų komanda kepė rekordinio dydžio meduolines širdeles, iš kurių suvėrė net 16 metrų vėrinį, 2008 m. – šokoladinis-kokosinis pyragas siekė būti pripažintas didžiausiu, o 2007 m. į Lietuvos rekordų knygą patekome iškepę ilgiausią – 48 metrų – ilgio šašlyką.
 
Praėjusiais metais iškeptu ir Lietuvos rekordų knygojesiekiamu užregistruoti pyragu buvo pavaišinta apie pusė tūkstančio vaikų. Pyragas buvo 14,26 metrų ilgio, 0,5 metro pločio ir svėrė 126 kilogramus.
 
Bendrovė „Rimi Lietuva“ šiuo metu valdo 64 prekybos centrus visoje Lietuvoje: 29 „Rimi“ („Supermarket“), 11 „Rimi Hypermarket“ ir 25 mažų kainų parduotuves „Supernetto“.
 

Populiarūs straipsniai