„Rimi Lietuva“ įspės pirkėjus apie genetiškai modifikuotus produktus

2008 m. Birželis 03 d.
Sparčiai šalyje augantis mažmeninės prekybos centrų tinklas "Rimi Lietuva" pirmasis Lietuvoje savo prekybos centruose pradeda žymėti produktus, kuriuose yra genetiškai modifikuotų organizmų. "Rimi" prekybos centruose produktai, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), bus žymimi specialiais lipdukais. Specialus ženklas su užrašu "Rimi" rūpinasi Jumis ir nori įspėti, kad šio produkto sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų" bus ir ant lentynų, kuriose sudėti šie produktai.
 
„Iki šiol Lietuvos mažmeninės prekybos centruose buvo pateikiama nepakankamai informacijos apie genetiškai modifikuotus produktus. Mes rūpinamės savo pirkėjų sveikata, todėl siekiame kuo daugiau informuoti apie produktus, kuriuos jie gali įsigyti mūsų prekybos centruose, bei jų poveikį žmogaus organizmui. Manome, kad tik turėdamas pakankamai informacijos, žmogus gali teisingai apsispręsti ir pasirinkti, todėl nuo šiol specialiai žymėsime visus genetiškai modifikuotus produktus“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Paulo Peereboom.
 
Genetiškai modifikuotas produktas (GMP) – tai toks produktas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų ar jų dalių. Genetiškai modifikuotas organizmasyra tas, kurio genetinė medžiaga yra dirbtinai pakeista, naudojant genų inžinerijos technologijas ir įgijusi tokių savybių, kurios negalėtų atsirasti organizmui dauginantis natūraliu būdu gamtoje. Dėl GMO poveikio žmonių sveikatai pasaulyje egzistuoja prieštaringos nuomonės. Kai kurie mokslininkai mano, kad maisto produktai, kurių sudėtyje yra GMO, gali sukelti alergines reakcijas, vėžį bei kitus sveikatos sutrikimus.
 
„Nors mokslininkai iki šiol galutinai neištyrė GMO poveikio žmogaus organizmui, dalis Lietuvos gyventojų net nežino, ar jie yra valgę GMO produktų, nes nebuvo įspėti apie tai, kokį produktą jie perka. Siekiame, kad mūsų pirkėjai prie Vakarų standartų priartėtų ne tik suteikiamo aptarnavimo kokybe, bet ir būtų maksimaliai informuoti apie perkamas prekes“, – teigia P. Peereboom.

Pasaulyje genetiškai modifikuoti organizmai maistui pradėti naudoti nuo 1990 metų. Daugiausia genetiškai modifikuojami augalai yra sojos, pomidorai, ryžiai, kukurūzai. Pagal Europos Sąjungos taisykles ir reglamentus, vartotojai turi būti informuojami apie produktų, sukurtų naudojantis genų inžinerijos technologijomis, vartojimą ar bet kurią su juo susijusią riziką.
 
Bendrovė „Rimi Lietuva“ šiuo metu iš viso valdo 58 prekybos centrus visoje Lietuvoje: 23 „Rimi“ („Supermarket“), 10 „Rimi Hypermarket“ ir 25 mažų kainų parduotuves „Supernetto“.

Populiarūs straipsniai