RIMI ketvirtą kartą prisijungė prie skaidraus verslo akcijos

2015 m. Gegužė 20 d.
Gegužės 18 dienos rytą praeivius Vilniaus gatvėse pasitiko jau ketvirtą kartą rengiamos prieš šešėlinę ekonomiką nukreiptos akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ savanoriai ir partneriai. Tarp jų – ir kasmet šioje akcijoje dalyvaujančio mažmeninės prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Peras Dahlas. 
 
Šia tradicine asociacijos „Investors' Forum“ drauge su iniciatyva „Baltoji banga“ rengiama akcija siekiama ugdyti atsakingą, veiklią pilietinę visuomenę ir kviesti gyventojus aktyviai prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo.
 
Įvairiuose Lietuvos miestuose akcija prasidėjo 8 val. ryto. Prie jos prisijungusių pilietinių iniciatyvų ir įvairių verslo organizacijų atstovai bendravo su gyventojais bei dalino permatomas pinigines su viduje esančia informacine medžiaga apie šešėlinę ekonomiką. 
 
„Aktyviai palaikome skaidrios valstybės ir verslo idėją, todėl dalyvavimas šioje ir kitose „Baltosios bangos“ iniciatyvose mums yra labai svarbus. Ypatingai džiaugiamės tuo, kad šešėlinės ekonomikos žalą supranta ir mūsų darbuotojai, kurie jau antrus metus iš eilės vykstant akcijai „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ savo iniciatyva su šio klausimo problematika RIMI parduotuvėse supažindina pirkėjus“, – sakė P. Dahlas.
 
Pirmadienį su šešėlinės ekonomikos žala pirkėjai buvo supažindinami net 22 RIMI parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Alytuje, Ukmergėje, Utenoje, Biržuose, Mažeikiuose, Palangoje ir Marijampolėje.
 
Europos Komisijos duomenimis, pernai Lietuvos šešėlinė ekonomika siekė 28 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (daugiau nei 33 mlrd. litų). Skaičiuojama, kad  šių pinigų pakaktų kiekvienam Lietuvos piliečiui: 
ilgiau nei 11 metų nemokėti už šildymą;
5 metus nemokamai maitinti šeimą;
22 metus nemokamai naudotis elektros energija;
8 metus  nemokėti už kuro sąnaudas; 
visus Lietuvos moksleivius nemokamai aprūpinti mokyklinėmis prekėmis 12 mokslo metų.
 
„Rimi Lietuva“ yra ilgametė skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos narė.
 

Populiarūs straipsniai