„Rimi“ kartu su pirkėjais 2018 m. paaukojo rekordinę sumą

2019 m. Vasaris 01 d.
Prekybos tinklas tinklas „Rimi“ kartu su pirkėjais 2018 m. paaukojo rekordinę paramos sumą, kuri buvo skirta vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų ir skurstantiems gyventojams.

Parama padėjo išlaikyti dienos centrus, sušildyti ir pamaitinti vaikus

2018 m. „Rimi“ kartu su pirkėjais organizacijai „Gelbėkit vaikus“ paaukojo 70 tūkst. 16 Eur. Tai beveik trečdaliu daugiau nei 2017 m., kai buvo surinkta 53 tūkst. 132 Eur paramos. Aukoti organizacijai „Gelbėkit vaikus“ gali visi „Rimi“ pirkėjai, aukodami pinigus aukų dėžutėse parduotuvėse bei „Mano Rimi“ terminaluose, skirdami 25 proc., 50 proc., 75 proc. ar 100 proc. kortelėje sukauptų pinigų.

Kaip sako organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė, „Rimi“ pirkėjų skirta parama užtikrino, kad Lietuvos miestuose ir miesteliuose įkurti vaikų dienos centrai galėtų kiekvieną dieną rūpintis po pamokų atskubėjusiais vaikais, kurių šeimos šiuo metu susiduria su sunkumais. „Už šią paramą galėjome vaikus vaišinti šiltais dienos pietumis, skirti mokyklinių prekių, užtikrinti, kad centre vaikus pasitiktų juos suprantantis ir palaikantis auklėtojas. O Šiauliuose ir Raguvėlėje įsikūrusius dienos centrus galėjome atnaujinti bei suremontuoti, kad juose vaikams būtų jaukiau ir šilčiau“, – svaria pagalba džiaugėsi R. Dičpetrienė.

Organizacija šiuo metu kuruoja 49 vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje, kuriuos kasdien lanko daugiau nei tūkstantis vaikų. Vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų centruose sušildomi, pamaitinami ir apgaubiami rūpesčiu, jie čia užsiima edukacine veikla, leidžia laisvalaikį ir dalyvauja išvykose, pagal poreikį vaikams yra teikiama psichologinė ir socialinė pagalba.

2018-aisiais 24,5 proc. pirkėjų paaukotos paramos skirta Alytaus vaikų dienos centrui „Gali“, 14 proc. Akmenės vaikų dienos centrui „Akmenėliai“, 11 proc. Zarasų vaikų dienos centrui „Draugai“, 7,5 proc. Pasvalio vaikų dienos centrui „Visada kartu“, 7 proc. Utenos vaikų dienos centrui „Draugystė“, o atitinkamai 4 proc. ir 2,5 proc. Šiaulių ir Raguvėlės dienos centrų atnaujinimui bei remontui.

Kitos lėšos skirtos organizacijos veiklos tęstinumui užtikrinti, savanorių koordinavimui bei aukų dėžučių parduotuvėse priežiūrai.

„Džiaugiamės savo draugyste su vaikus globojančia „Gelbėkit vaikus“ organizacija, kuri su metais vis stiprėja. Džiugu matyti, kad vis daugėja ir mūsų pirkėjų, kurie dalinasi gerumu. Daugybė mūsų pirkėjų tapo nuolatiniais organizacijos rėmėjais, o parama jau pasiekė įspūdingą sumą, kuri tampa išties reikšminga pagalba vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų“, – sakė „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė.

Už tarą atgaunami pinigai – vaikų su negalia stovykloms

Nuo praėjusių metų „Rimi“ suteikia galimybę geriems darbams skirti ir už tarą atgaunamus pinigus. Šiuo metu kiekvienas, besinaudojantis taromatais, gali už tarą atgaunamus pinigus skirti organizacijai „Algojimas“, kuri rūpinasi vaikų su negalia integracija. Pernai tokiu būdu buvo surinkta 7 tūkst. 708 Eur paramos, kuri bus skirta vaikus su negalia auginančių šeimų vasaros stovykloms.

Nevyriausybinės organizacijos „Algojimas“ misija – keisti visuomenės požiūrį į negalią, siekiant sėkmingos negalią turinčio vaiko ir jo šeimos integracijos į visuomenę. Organizacija visapusiškai padeda šeimoms, auginančioms negalią turinčius vaikus, bendradarbiauja su Lietuvos bei užsienio visuomeninėmis organizacijomis, atsakingomis valdžios institucijomis, teikia reabilitacijos paslaugas. Skaičiuojama, kad iš viso Lietuvoje yra daugiau nei 30 tūkst. vaikų su negalia, o daugeliui šių šeimų reikalinga tiek psichologinė, tiek materialinė pagalba.

Augo ir parama „Maisto bankui“, pradėti tiekti mėsos ir žuvies produktai

2018 m. buvo rekordinė ir „Maisto bankui“ „Rimi“ skirta parama, kuri padeda siekti dviejų tikslų: suteikti paramą maistu skurstantiesiems ir kartu tausoti aplinką – mažinti maisto švaistymo problemą.

Pernai iš „Rimi“ parduotuvių perduota parama maistu siekė 324,5 t, o jo vertė sudarė 623,7 tūkst. Eur (2017 m. – atitinkamai 283 t ir 475,3 tūkst. Eur).

Taip pat daugiau nei 12 t įvairių maisto produktų surinkta per „Rimi“ parduotuvėse stovinčias maisto talpyklas, kurių bendra vertė siekė per 25 tūkst. Eur. Daugiausiai pirkėjai aukojo aliejų, arbatą, cukrų, daržovių konservus, higienos priemones. Per šias talpyklas ilgai negendančių maisto produktų skurstantiesiems galima paaukoti ištisus metus, nelaukiant tam skirtų aukojimo renginių.

„Pernai „Rimi“ parama „Maisto bankui“ reikšmingai išaugo: padidėjo maisto produktus perduodančių parduotuvių skaičius, praplėstas ir perduodamų produktų asortimentas: „Maisto bankui“ pradėjome tiekti ir termiškai apdorotos mėsos bei žuvies produktus, kurie yra labai svarbūs visavertei mitybai užtikrinti“, – sakė „Rimi“  atstovė G. Buivydienė.

Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ laikinoji vadovė Kristina Tylaitė papildo, kad prekybos tinklų perduodamas paskutinės galiojimo dienos maistas sudaro kone du trečdalius visos „Maisto banko“ gaunamos ir išdalinamos paramos maistu. Surinkta parama maistu perduodama nepelno organizacijoms, kurios rūpinasi socialiai pažeidžiamomis gyventojų grupėmis – mažas pajamas gaunančiomis ar nepilnomis, gausiomis šeimomis, neįgaliaisiais, pensininkais, benamiais ir t.t. Taip pat „Maisto bankas“ teikia vienkartinę socialinę paramą maisto produktais kritinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms. 

„Prekybos tinklas „Rimi“ mūsų maisto donorų tarpe rikiuojasi ant garbingos prizininkų pakylos“, – džiaugiasi K. Tylaitė.

 

Bendra „Rimi“ kartu su pirkėjais paramos vertė „Maisto bankui“ bei organizacijoms „Gelbėkit vaikus“ ir „Algojimas“ 2018 m. sudarė daugiau nei 726 tūkst. Eur.


Populiarūs straipsniai