RIMI Jonavoje vaikų namų auklėtinius mokys atsakomybės

2015 m. Vasaris 05 d.
Jonavos rajono vaikų globos namų auklėtiniai visus metus galės stebėti prekybos centro veiklą iš arti. Šią galimybę jiems suteiks RIMI parduotuvės iniciatyva „Atsakomybė dirbant prekybos srityje“, kuria siekiama vaikus iš globos vaikų supažindinti su prekybos centro veiklos subtilybėmis bei parodyti, kad kiekvienas darbas reikalauja didelės atsakomybės ir žinių.
 
Projektą inicijavo Jonavoje, Vasario 16-osios g., įsikūrusios RIMI parduotuvės darbuotojai, pastebėję globos namų auklėtinių norą sužinoti daugiau apie karjeros perspektyvas ir darbo galimybes.
 
„Daugelis vaikų prasitarė po mokslų baigimo norintys tapti teisininkais, tačiau prisipažino, kad jų mokslo rezultatai nėra patys geriausi. Mums gimė idėja parodyti vaikams, kad ne viskas yra taip paprasta, kaip atrodo, ir parodyti darbo parduotuvėje užkulisius“, – teigė RIMI parduotuvės direktorė Diana Stalioraitienė.
 
Planuojama, kad visus metus truksiančiame pažintiniame projekte dalyvaus 10-18 metų amžiaus vaikai, gyvenantys Jonavos rajono globos namuose. Jos metu suburtoms grupėms bus aprodomos tarnybinės patalpos, pristatoma parduotuvės tvarka, standartai ir kiti parduotuvės veiklai svarbūs dalykai. 
 
Sausio paskutinę savaitę parduotuvėje jau apsilankė pirmieji Jonavos rajono vaikų globos namų auklėtiniai. „Apsilankymo metu jie galėjo pasijusti tikrais parduotuvės darbuotojais: susipažino su darbu kasoje, dėjo pieną į šaldytuvą, kepė česnakinius batonus, kuriuos vėliau patys ir ragavo. Parduotuvės veikla vaikams paliko didelį įspūdį, keletas vaikų išreiškė norą sulaukę tinkamo amžiaus joje atlikti praktiką“, – sakė direktorė.
 
Iniciatyva „Atsakomybė dirbant prekybos srityje“ tęsis visus metus. Į parduotuvę planuojama pakviesti po 5 globos namų auklėtinius kartą per mėnesį. Speciali atranka organizuojama nebus – į parduotuvę patekti galės visi norintys, o pirmumo teisė bus suteikiama pirmiems užsirašiusiems. 
 
„Atsakomybė dirbant prekybos srityje“ yra ne pirmas socialinis RIMI parduotuvės Jonavoje projektas. Kasmet prieš kovo 8 d. vaikų globos namų auklėtiniai gamina popierines tulpes, kurios yra dovanojamos prekybos centre dirbančioms moterims. Taip pat organizuojami bėgimai, bendraujama ir bendradarbiaujama su judėjimo negalią turinčiais žmonėmis. 

Populiarūs straipsniai