„Rimi“ įteiktas Socialiai atsakingiausios įmonės apdovanojimas

2019 m. Spalis 11 d.
Įvertinusi 800 šalies bendrovių, Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prekybos tinklui „Rimi“ įteikė Socialiai atsakingiausios įmonės apdovanojimą.

Kaune vykusios konferencijos „Darbdaviai 2019“ metu „Rimi“ apdovanota už jos atsakingą įsipareigojimų vykdymą, mažą darbuotojų kaitą bei įdarbintų neįgaliųjų ir vyresnio amžiaus asmenų skaičių. Per praėjusius metus įdarbinusi 25 vyresnio amžiaus ir 15 negalią turinčių, per Užimtumo tarnybą darbo ieškojusių gyventojų, „Rimi“ pagal šį skaičių užėmė lyderės pozicijas ir laimėjo pirmą kartą Užimtumo tarnybos skelbtoje Socialiai atsakingiausios įmonės nominacijoje.  

„Šis Užimtumo tarnybos įvertinimas svarbus „Rimi“ dėl kelių priežasčių. Viena – jis patvirtina, jog mūsų prekybos tinklo pasirinkta darbuotojų paieškos ir įdarbinimo strategija yra efektyvi. Nors bendradarbiavimas su Užimtumo tarnyba yra tik vienas iš „Rimi“ taikomų darbuotojų paieškos ir atrankos būdų, jo rezultatai liudija, jog esame tas darbdavys, kur gali ir, svarbiausia, nori dirbti įvairių kvalifikacijų, gebėjimų ir patirčių žmonės, įskaitant vyresnio amžiaus ir neįgaliuosius“, –­­ atsiimdama apdovanojimą viso „Rimi“ vardu sakė Kaune veikiančių Juozapavičiaus ir Europos prekybos centrų direktorė Ingrida Kupčienė.

Pasak jos, šis apdovanojimas taip pat patvirtina, jog „Rimi“ iš tiesų įgalina žmones – padeda jiems patikėti jų potencialu, realizuoti gabumus ir siekti užsibrėžtų tikslų. „Vienas iš pavyzdžių – prieš metus „Rimi“ įdarbintas 83 metų kaunietis, kuris prisipažino, jog iki pamatė „Amžius nesvarbu“ reklamą, nedrįso net ieškoti darbo, nes jautėsi nejaukiai, gėdijosi potencialiems darbdaviams pasakyti, kiek jam metų. Šis pavyzdys patvirtina, jog vyresnio amžiaus, taip pat neįgalumą turintiems mūsų kolegoms svarbus žinojimas ir tikra pajauta, jog jie yra reikalingi, jog darbdaviams ir šalia esantiems reikalingas jų nuoširdus darbas, žinios, patirtis ir gebėjimai. Tai žinodami bei jausdami, jie su kaupu pateisina lūkesčius – darbdaviui padeda siekti užsibrėžtų tikslų, o visuomenei – tapti atviresnei ir turtingesnei“, – kalbėjo I. Kupčienė.

„Labai džiaugiuosi, kad yra įmonių, kurios liudija savo kasdienybe ir be subsidijų, be paramos viską padaro, kad žmonės išreikštų galią, kurią turi. O galią vienokią ar kitokią turim visi. Dėkoju visoms įmonėms, kurios įtraukia socialiai pažeidžiamiausias grupes. Esate liudijimu ir mums visiems, ir valstybės tarnybai, ir tiems, kurie kuria planus, kad galime eiti tuo keliu, kad visi į šią visuomene būtų įtraukti“, – įteikdamas apdovanojimą „Rimi“ sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Socialiai atsakingos įmonės Užimtumo tarnybos organizuojamuose apdovanojimuose įvertintos pirmą kartą. Padėkomis šioje kategorijoje taip pat apdovanotos sandėliavimo ir kontraktinės logistikos paslaugas teikianti „Terminal LT“ bei Molėtų savivaldybės valymo paslaugų bendrovė „Ainava“. Iš viso devintą kartą organizuotuose darbdavių apdovanojimuose nugalėtojai skelbti ir padėkos įteiktos devyniose skirtingose kategorijose: už užimtumo didinimą aukščiausio nedarbo teritorijoje, už konkurencingiausią atlyginimą, už tvariausią įdarbinimą, už aktyviausią trišalį bendradarbiavimą, už pameistrystės populiarinimą, už mobilumo didinimą, taip pat apdovanotas Šimtmečio darbdavys.

Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos – didžiausias įdarbinimo partneris, su kuriuo bendradarbiauja „Rimi“, ieškodama darbuotojų. Prekybos tinklo atstovai dalyvauja Užimtumo tarnybos organizuojamose ir prekybos tinklo užsakomose mugėse. Jose susitikus su darbo ieškančiais įvairių profesijų ir kvalifikacijų gyventojais, „Rimi“ prisistato kaip potencialus darbdavys ir tuo pačiu griauna mitus apie vyresnio amžiaus ir žmonių su negalia įsidarbinimo galimybes bei darbo perspektyvas. Tinklas, kuriame šiuo metu dirba daugiau nei 1100 vyresnio amžiaus, t.y. 50 ir daugiau metų sulaukusių, bei daugiau nei 140 įvairią negalią turinčių darbuotojų savo pavyzdžiu įrodo, jog jų patirtis, gebėjimai ir noras tobulėti yra vertinami ir jiems atviros plačios galimybės realizuoti save, siekti profesinių bei asmeninių tikslų.

Kaune vykusi konferencija „Darbdaviai 2019”, kurios metu įteikti apdovanojimai, – vienas iš renginių, skirtų paminėti Lietuvos darbo biržos šimtmetį bei pirmuosius Užimtumo tarnybos veiklos metus. Užimtumo tarnybos pirmtakė – Lietuvos darbo birža – įkurta 1919 m., kai atkūrus Lietuvos valstybę jos pirmoji Vyriausybė priėmė Darbo biržų įsteigimą reglamentuojantį įstatymą. Po reorganizacijos, 2018 m. spalio 1 d., veiklą pradėjo Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri teikia paslaugas 52 klientų aptarnavimo skyriuose 60 savivaldybių.


Populiarūs straipsniai