„Rimi“ darbuotojų fondas parems nukentėjusius nuo karo Ukrainoje

2022 m. Kovas 17 d.
Dažniausiai įmonės skiria darbuotojams tam tikrą sumą gimus kūdikiui, išėjus į pensiją ar netekus artimo žmogaus.

„Rimi“ darbuotojai, ištikus neeilinei situacijai, visada gali kreiptis į darbuotojų paramos fondą, kuris šiuo metu padidintas dėl karo Ukrainoje. „Fondas veikia jau daugybę metų – nepaliekame savo darbuotojų bėdoje. Dabar jį panaudosime ir finansiškai padėsime savo žmonėms, kurie priglaudė nuo karo bėgančius ukrainiečius, kurių šeimos nariai liko Ukrainoje ar išvyko kautis už tėvynę“, – sako „Rimi“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė. Fondas tapo aktualiu ir per COVID-19 pandemiją Visi 3300 „Rimi“ darbuotojų žino apie paramos fondą, skirtą padėti žmonėms, atsidūrusiems sudėtingose situacijose: liga, įvairios šeimyninės aplinkybės, būsto netekimas gali tapti priežastimi gauti išmoką. „Padedame padengti gydymo išlaidas ar tam tikrus nuostolius, įsigyti būtiniausių daiktų. Tai papildoma parama, nepriklausoma nuo taip pat įmonėje veikiančios socialinės politikos, kai, pavyzdžiui, artimųjų ar darbuotojų mirties, kūdikio gimimo atveju skiriame tam tikrą sumą. Tačiau būtent darbuotojų paramos fondo lėšomis galime padėti esant nenumatytoms situacijoms ir taip palengvinti darbuotojo kasdienybę dėl staiga išaugusių išlaidų“, – sako Vaida Kaikarienė.

Dar svarbesnis ir aktualesnis fondas tapo per koronaviruso pandemiją. Jei anksčiau per metus į fondą kreipdavosi keletas darbuotojų, prasidėjus susirgimams skaičiai išaugo dešimtimis. „Aplinkybės labai įvairios: šeimoje liko tik vienas maitintojas, nes kitas neteko darbo, sumažėjo šeimos pajamos, nes imta dirbti puse etato, atsirado slaugomas artimasis ar išaugo išlaidos auklėms užsidarius vaikų darželiams. Kai darbuotojas kreipiasi dėl paramos, ne ilgiau nei per tris darbo dienas jau gauna atsakymą – skubiai apsvarstome jo situaciją ir skiriame išmoką“, – teigia „Rimi“ personalo vadovė. Pasipildė reikšminga suma Šiuo metu įmonėje dirba ir ukrainiečių, kurių šeimos nariai liko gimtinėje ar iš Lietuvos išvyko ginti savo laisvės. Yra ir tokių, kurie priglaudė karo pabėgėlius, suteikdami jiems viską, ko reikia išgyvenimui. „Šiuo sudėtingu metu, vadovų komandos sprendimu, kiekvienoje Baltijos šalyje fondas pasipildė 50 000 eurų suma, skirta darbuotojams, kurių šeimos nariai susidūrė su karo Ukrainoje pasekmėmis. Darbuotojų paramos fondas turi vieną tikslą – padėti savo žmonėms. Ir, nors dabar sunku nustatyti galimus paramos gavimo kriterijus, kviečiame savo darbuotojus, susidūrusius su sveikatos ar finansiniais sunkumais, nedelsti ir kreiptis pagalbos“, – primena „Rimi“ darbų saugos ir transporto vadovas Mindaugas Adamonis. Pasak „Rimi“ personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, į fondą jau pradeda kreiptis darbuotojai, priglaudžiantys ukrainiečių šeimas. Padėti jiems reikia viskuo: maisto produktais, drabužiais, higienos priemonėmis, daiktais buičiai, todėl iškyla finansinės paramos poreikis. „Nenorime palikti žmonių vienų su savo problemomis. Dažnai pagalba būna labai laiku ir vietoje, paskui situacija išsisprendžia, bet sunkią akimirką visada ramiau, kai kažkas gali padėti“, – sako Vaida Kaikarienė.

„Rimi“ darbuotojų fondas – tik viena iš daugelio verčių, kurios siūlomos organizacijos darbuotojams. Su visomis naudomis galite susipažinti čia.


Populiarūs straipsniai