RIMI dalyvavo sveikos ir saugios aplinkos kūrimo akcijoje „Žalia stotelė“

2011 m. Gegužė 23 d.
Balandžio pabaigoje startavo sveikos ir saugios  aplinkos kūrimo akcija  „Žalia stotelė“, kurios metu šimtai vaikų visoje Lietuvoje puošė miestų ir miestelių erdves: sodino vejas ir gėlynus, įsirengė daržovių lysves. Per vasarą vaikai, konsultuodamiesi su akcijos organizatoriais, prižiūrės savo sukurtas žaliąsias zonas. Pusę metų trunkanti akcija  baigsis ekologiškai išaugintų daržovių derliaus nuėmimu, ekologiškomis vaišėmis bei kitų metų apželdinimo darbų planavimu.
 
Šią tęstinę, jau antrąjį kartą vyksiančią akciją organizuoja ekologinio jaunimo švietimo projekto „Ekokarta“ iniciatyvinė grupė kartu su UAB agrofirma „Sėklos“, o maisto produktais akciją remia „Rimi Lietuva”.
 
Į „Žaliųjų stotelių“ kūrimą įsitraukė apie 40 mokyklų ir vaikų globos namų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir rajonų: Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Marijampolės, Molėtų, Švenčionių, Panevėžio, Plungės, Raseinių, Rietavo, Rokiškio, Šakių, Šiaulių, Šilutės, Širvintų, Tauragės, Telšių ir Trakų.
 
Akcijos metu apsodinta apie 200 000  kv.m teritorijos – dažniausiai mokyklų ar vaikų globos namų aplinkoje. Pasak akcijos organizatorės Giedrės Kisielės, šia akcija siekiama paskatinti vaikus ir jaunimą geriau pažinti juos supančią gyvąją gamtą, suteikti praktinių aplinkosaugos ir ekologijos žinių. Žemės darbai, draugystė su gėlėmis taip pat atskleidžia gražiausias vaikų savybes: skatina rūpintis ir jaustis atsakingais, būti kantriais, skatina smalsumą ir domėjimąsi.
 
Kadangi ne visuose vaikų globos įstaigose egzistuoja galimybė vaikams patiems eksperimentuoti virtuvėje, todėl vizitai 16-oje vaikų globos namų visoje Lietuvoje buvo pagardinti „Rimi Lietuva” dovanotomis vaišėmis: kartu su vaikais buvo gaminamas varškės sūris su prieskoniais, kuris buvo kepamas ant žarijų, taip pat vaikai vaišinosi šviežiais vaisiais ir sultimis. Vaikams maisto gaminimas sužadino daugybę teigiamų emocijų, o savo pasigamintus sūrius jie skanavo su ypatingu pasigardžiavimu!

Populiarūs straipsniai