RIMI dalyvavo akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

2012 m. Gegužė 16 d.
Ankstyvą gegužės 16 d. rytą Vilniuje, Gedimino prospekte, keleivius stabdė ir informaciją apie skaidrų verslą dalijo verslininkai, ministras pirmininkas Andrius Kubilius, Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Ūkio ministras Rimantas Žylius, mokesčių inspekcijos pareigūnai, kiti politikai ir visuomenės veikėjai. „Rimi Lietuva“ atstovai taip pat prisijungė prie šios akcijos ir dalino praeiviams skrajutes, kviečiančias kovoti su nelegaliu darbu, atlyginimais „vokeliuose" ir kontrabanda.
 
Akciją „Lietuva be šešelio“ organizavo skaidraus verslo judėjimas „Baltoji banga“, Investuotojų forumas, o ją palaikė Valstybinė mokesčių inspekcija bei Lietuvos Respublikos Vyriausybė. „Rimi Lietuva“ yra aktyvi Investuotojų forumo narė bei „Baltoji banga“ strateginė partnerė. 
 
Jeigu skaidrus verslas Jums vis dar atrodo kažkas tolima, naivu, neįgyvendinama, o apšviestos gatvės, sotūs našlaičiai ir nemokamas mokslas studentams atrodo su tuo visai nesisiję – štai keletas faktų ir skaičių: 
 
• VMI apskaičiavo, kad 2012 m. sausio-kovo mėnesiais nesumokėtų mokesčių suma Vilniaus apskrityje gali siekti 23 mln. litų. Už šiuos pinigus valstybė galėtų nupirkti 29 autobusus, 46 modernius gaisrinės automobilius, atsodinti 9,2 tūkst. hektarų iškirsto miško, įrengti 288 krepšinio aikšteles arba apšviesti Vilniaus gatves 646 dienas. 
 
• Skaičiuojama, kad vien 10 vidutinių Lietuvos įmonių, mokančių atlyginimus vokeliuose, per metus gali nuslėpti 2 mln. litų mokesčių. Už šiuos pinigus būtų galima nupirkti 800 lovų seneliams, gyvenantiems ilgalaikės globos namuose, apie 2 tūkst. žmonių, netekusių savo artimųjų, gautų laidojimo pašalpą, o daugiau kaip 11 tūkst. našlaičių gautų jiems priklausančią našlaičio pensiją. 
 
• Dėl nelegalių tabako gaminių valstybė per metus netenka apie 280 mln. litų akcizo mokesčio – tokios sumos užtektų naujam Nacionaliniam stadionui. Ekspertai apskaičiavo, kad sumažinus nelegalią rūkalų rinką bent per pusę, Lietuva galėtų rekonstruoti 328 km kelio. 
 
• Skaičiuojama, kad 35 vairuotojams užsipylus į automobilio baką po 50 litrų dyzelino juodojoje rinkoje, biudžetas netenka 3325 litų – tiek per mėnesį kainuoja vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose.

Populiarūs straipsniai