„Rimi“ dalinosi savo sėkmės istorija įdarbinant žmones su negalia

2017 m. Gruodis 13 d.

Gruodžio 13 d. Seime vykusioje diskusijoje „Kaip galime užtikrinti žmonių su negalia dalyvavimą atviroje darbo rinkoje“ „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Dovilė Buinickaitė-Struckienė dalinosi gerąja įmonės patirtimi.

Pasiremdama „Rimi“ praktika, ji aptarė reikalingą pasiruošimą vadovams, būsimiems ir esamiems darbuotojams bei tokio pasirinkimo naudą kolektyvui, įmonei, visuomenei. Pasak D. Bunickaitės-Struckienės, norint sėkmingai įgyventi darbuotojų su negalia integraciją įmonėje, tam turi būti pasiruošę ir to norėti ne tik vadovai ar kolegos, bet labai svarbi ir paties žmogaus su negalia motyvacija.

„Rimi“ atlikta apklausa parodė, kad parduotuvės klientai dažnai neįgalių darbuotojų aptarnavimu būna patenkinti netgi kiek labiau nei kitų darbuotojų, o dauguma sąmoningai renkasi būti aptarnauti neįgaliųjų. Teigiamas klientų požiūris ar stereotipų mažinimas – ne vienintelės asmenų su negalia integracijos naudos. „Rimi“ patirtis rodo, kad tai taip pat daro teigiamą įtaka įmonės reputacijai, didina darbuotojų supratimą ir toleranciją kitokiam kolegai, gerina atmosfera kolektyve, mažina darbuotojų kaitą.

„2007-aisiais 3 „Rimi“ parduotuvėse, buvo įdarbinti pirmieji 6 darbuotojai su negalia. Vėliau šie darbuotojai su negalia mūsų įmonę rekomendavo kitiems būsimiems kolegoms. Rezultatas – jau pirmaisiais metais „Rimi“ dirbo 50 žmonių su negalia“, - džiaugiasi D. Buinickaitė-Struckienė.

Šiuo metu „Rimi Lietuva“ centriniame biure ir parduotuvėse dirba 115 įvairią negalią turintys darbuotojai. Šiandien – tai neatsiejama „Rimi“ kultūros dalis.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė, Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje atstovas. Renginyje pasirašytas memorandumas, numatantis konkrečias priemones, gerinsiančias žmonių su negalia integraciją atviroje darbo rinkoje. Prie memorandume numatytų priemonių įgyvendinimo prisidės verslo, nevyriausybinės organizacijos bei Lietuvos darbo birža. 


Populiarūs straipsniai