„Rimi“ centrinė virtuvė atnaujina darbą

2020 m. Gegužė 25 d.
Testą dėl COVID19 atlikus daugumai „Rimi“ centrinės virtuvės darbuotojų ir gavus 99 neigiamus jų rezultatus, atnaujinamas šio gamybos padalinio darbas.

Tyrimą dėl koronaviruso taip pat atliko dalis Žirmūnuose esančios „Rimi“ darbuotojų – 47-ių rezultatai neigiami, likę laukia testo laiko arba rezultato. Prieš atnaujinant darbą, atlikta papildoma centrinės virtuvės ir jos prieigų dezinfekcija, peržiūrėti ir atnaujinti darbo organizavimo procesai siekiant, kad į darbą grįžtantys padalinio darbuotojai jaustųsi visiškai saugūs.

Atlikta pakartotina patalpų dezinfekcija

„Centrinės virtuvės darbą praėjusią savaitę sustabdėme tam, kad jos darbuotojai turėtų visą reikiamą laiką ir galimybes atlikti testus dėl koronaviruso. Patys bendradarbiaujame su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir miesto savivaldybe, siekdami sudaryti galimybę visiems mūsų darbuotojams atlikti testus ir į darbą grįžti tik pilnai įsitikinus saugumu. Taip pat kontaktuojame su susirgusiais centrinės virtuvės darbuotojais – visi jie jaučiasi gerai, sveiksta namuose ar kitoje saviizoliacijos vietoje“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

Iš viso „Rimi“ centrinėje virtuvėje dirba 126 darbuotojai, teigiamus koronaviruso testų rezultatus gavo 6 darbuotojai. Paskutinis patvirtintas vakar, sekmadienį. Susirgęs darbuotojas jokių simptomų nejautė, darbe paskutinį kartą lankėsi gegužės 15 d. Nors tą dieną, po pirmojo koronaviruso atvejo tarp centrinės virtuvės darbuotojų nustatymo, buvo pilnai dezinfekuotos jos patalpos, tam, kad šiandien grįžtantieji jaustųsi visiškai saugūs ir galėtų ramiai tęsti darbus, vakar, sekmadienį, dar kartą dezinfekuotas šis gamybos padalinys ir jo prieigos. Papildomai peržiūrėti centrinės virtuvės ir šalia veikiančio prekybos centro darbo bei poilsio grafikai tam, kad būtų užtikrinta, jog šių skirtingų „Rimi“ padalinių darbuotojų srautai yra visiškai atskirti ir neturi jokių tiesioginių kontaktų. Visi centrinės virtuvės darbuotojai į darbą grįš tik gavę neigiamus testų dėl koronaviruso rezultatus.

Rūpinamasi ir darbuotojų, ir pirkėjų saugumu

Visi „Rimi Lietuva“ gamybos padalinių ir prekybos centrų darbuotojai dirba su vienkartinėmis pirštinėmis bei apsauginėmis veido kaukėmis, nuolat jas keičia. Nuo pat pirmų viruso plitimo šalyje ženklų visi „Rimi“ prekybos centrų darbuotojai yra pilnai aprūpinti dezinfekcinėmis priemonėmis, skirtomis asmeninei rankų higienai, taip pat dažniausiai liečiamų paviršių – kasų, darbo įrankių, pirkinių vėžimėlių, krepšelių, savitarnos skenerių valymui. Jiems nuolat primenama apie karantino metu galiojančias taisykles ir rekomenduojama, pajutus bent menkiausius peršalimo, gripo ar panašius simptomus, likti ir sveikti namuose.

Apie asmeninės higienos ir saugumo rekomendacijas garsiniais bei vaizdiniais pranešimais nuolat informuojami ir „Rimi“ pirkėjai. Visuose tinklo prekybos centruose įrengtos apsauginės organinio stiklo sienelės, tradicinėse eilių vietose prie kasų, ant grindinio, suklijuotos 1 m atstumą žyminčios juostos, padedančios pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat sužymėtos grindys sveriamos produkcijos – šviežios mėsos, žuvies, konditerijos skyriuose. Visuose „Rimi“ prekybos centruose gerai matomose vietose įrengtos stotelės su dezinfekciniu skysčiu ir servetėlėmis pirkėjams bei parduotuvių darbuotojams, jas prižiūri už tai atsakingas personalas.


Populiarūs straipsniai