„Rimi“ apmokamas aukštasis mokslas nutiesė kelią e. komercijos vadovo V. Rimovo karjerai - per dešimtmetį iš kepėjo tapo inovacijas diegiančiu ekspertu

2022 m. Kovas 25 d.
Dešimt metų prekybos tinkle „Rimi“ dirbantis ir sėkmingai karjeros laiptais kopiantis Vitalijus Rimovas nedvejodamas galėtų patvirtinti posakį, jog „mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs“.

Šiuo metu Vilniuje, Šiaurės miestelio prekybos centre „Rimi“ e. komercijos vadovu dirbantis Vitalijus 2012 metais atėjo dirbti į kepėjo poziciją, o po sėkmingai įgytų trijų aukštųjų išsilavinimų bei išlyginamųjų studijų džiaugiasi savo profesiniais pasiekimais, nedrąsiai svajodamas apie magistrantūros studijas.

Vienas studijas finansavo darbovietė

Vilniuje gyvenantis bei Šiaurės miestelio prekybos centre „Rimi“ e. komercijos vadovu dirbantis Vitalijus Rimovas per dešimtmetį įgijo net tris aukštojo mokslo diplomus – yra baigęs maisto technologijos, bankininkystės bei maitinimo verslo organizavimo studijas. Be jų, Mykolo Romerio universitete baigė verslo ekonomikos ir finansų papildomas studijas.

Nors po mokyklos į nepatikusias studijas įstojęs Vitalijus moksluose padarė net septynerių metų pertrauką, vėliau jo ryžto ir noro mokytis nesustabdė jokie sunkumai. „Tuo metu dirbdamas kepykloje susimąsčiau, kad norėčiau užimti aukštesnes pareigas, bet neturėjau tinkamo išsilavinimo – taip įstojau į maisto technologijos studijas. Buvo gana sudėtinga mokytis, teko naudotis ir korepetitorių paslaugomis, bet sėkmingai baigiau pirmą semestrą ir gavau stipendiją. Tai mane dar labiau motyvavo. Taigi, po metų su drauge nutarėme įstoti į bankininkystės studijų programą“, – pasakoja „Rimi“ darbuotojas.

Anot V. Rimovo, trečias – maitinimo verslo organizavimo studijas  – rinktis paskatino kolegos ir  „Rimi“ įdiegta studijų finansavimo sistema. Kiekvienas organizacijos darbuotojas gali pretenduoti į studijų finansavimą ir personalo skyrius nusprendžia, ar jį skirti. Vitalijui įmonė dvejus metus apmokėjo studijas, todėl jis nedvejodamas pasirinko dar vienus mokslus.

„Derinti darbą ir mokslus kartais būdavo sudėtinga, bet, kai labai nori – viskas įmanoma. Dirbti pradėdavau labai anksti ryte, paskui kelioms valandoms ar pusdieniui išeidavau į paskaitas. Jos vykdavo ir savaitgaliais bei vakarais, tad visą savo laisvalaikį skirdavau mokslams, turėdavau vienintelę laisvą dieną – sekmadienį. Visos kitos dienos nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro būdavo užimtos. Darbą ir mokslus pavyko suderinti tik todėl, kad „Rimi“ yra labai lanksti įmonė studentams. Su visais vadovais susiderindavome darbo grafiką pagal paskaitų ar egzaminų tvarkaraščius, dėl to nekildavo jokių problemų“, – džiaugiasi Vitalijus.

Pasak specialisto, kolegos labai stebėdavosi, kad Vitalijus vienu metu pasirinko net tris skirtingas studijų kryptis. „Kolektyvas ne kartą įspėjo, kad taip tik save nualinsiu, klausdavo, kaip nepasimetu, į kurią kolegiją ar fakultetą važiuoti. Ironiška, bet kartais iš tiesų pasimesdavau“, – juokiasi rimietis . – Tačiau buvau užsibrėžęs tokį studijų tikslą ir nenorėjau viduryje kelio visko mesti. Esu maksimalistas. Kai kolegos ir draugai atvažiuodavo manęs pasveikinti su dar vienu diplomu, tai būdavo mano pasiekimas bei motyvacija. Visada jaučiau ir vadovų palaikymą, jie ragino nuolat siekti savo tikslų.“

Sėkmingas karjeros šuolis

Į „Rimi“ atėjęs dirbti kepėju, po trijų mėnesių  Vitalijus jau dirbo vyr. kepėju, nes prieš tai buvo įgijęs patirties kitoje kepykloje. Po metų vyras nusprendė keisti specialybę ir dalyvavo „Rimi“ stažuotojų programoje, kuri truko septynis mėnesius. „Per šią programą turėjau galimybę išbandyti save įvairiose srityse, susipažinau su įmonės struktūra, o programai pasibaigus tapau parduotuvės direktoriaus pavaduotoju ir baigiau maisto technologijos studijas. Po kurio laiko supratau, jog noriu dirbti pagal įgytą specialybę ir tapau kulinarijos vadovu, kiek vėliau dirbau kulinarijos ir kepyklos vadovu, o galiausiai tapau Rimi centrinės virtuvės vadovu“, – savo karjeros pokyčius „Rimi“ vardina V. Rimovas.

2019 metais įmonė pradėjo vykdyti atrankas darbui su el. prekyba. Tik pamatęs skelbimą Vitalijus suprato, kad labai norėtų išmėginti save naujoje srityje bei prisijungti prie įkurto e. komercijos skyriaus. Sėkmingai praėjęs atranką jis buvo priimtas dirbti e. komercijos  vadovu prekybos centrams ir iki šiol save realizuoja šioje pozicijoje, kartais pasvajodamas apie dar vienas studijas.

„Nors trejos aukštojo mokslo ir papildomos studijos truko lygiai septynerius metus, jau praėjo penkeri metai, kai baigiau visus mokslus ir mintyse vis pagalvoju apie magistrantūros studijas. Nors kol kas vis nerandu tinkamo laiko pradėti, tokių planų tikrai turiu. Norėčiau, kad mano tolimesni mokslai būtų susiję su verslo psichologija“, – sako „Rimi“ darbuotojas.

Visiems dvejojantiems, ar įmanoma darbą „Rimi“ suderinti su mokslais, Vitalijus pataria: „Studijos moko susikaupimo, disciplinos bei ištvermės, tad siūlau nebijoti naujų iššūkių ir pasidomėti, ką šiuo metu siūlo aukštosios mokyklos. Nereikia galvoti, kad mokslams galime tapti per seni – mokytis niekada nėra per vėlu, o dirbant „Rimi“ mokslus ir darbą tikrai galima suderinti, svarbiausia – noras.“


Populiarūs straipsniai