Projektu „Supervaikai” „Rimi Lietuva” rūpinsis sveika pradinukų mityba

2010 m. Lapkritis 25 d.
 Mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva” kartu su Visuomenės sveikatos biurais visoje Lietuvoje inicijuoja švietimo projektą apie sveiką mitybą „Supervaikai“. 1-4 klasių mokiniams skirtas projektas gruodžio mėnesį startuos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės miestų bei rajonų mokyklose.
 
Projekto metu pradinių klasių moksleiviams 50 mokyklų visoje Lietuvoje bus vedamos integruotos teorinės ir praktinės paskaitos, kurių metu Visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos priežiūros specialistai švies vaikus sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos temomis.
 
„Rimi Lietuva“ inicijuoti ir imtis tokio projekto paskatino nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos mokyklose įsigaliojusi nauja vaikų maitinimo tvarka, pagal kurią buvo uždrausti pardavinėti vaikų sveikatai kenkiantys maisto produktai - bulvių traškučiai, kiti riebaluose virti gaminiai, saldainiai, šokoladas ir jo gaminiai, konditerijos gaminiai su šokoladu arba kremu, gazuoti gėrimai, energiniai gėrimai, kava, sultinio koncentratai, rūkyti ir konservuoti mėsos bei žuvies gaminiai, produktai su genetiškai modifikuotais organizmais.
 
„Pritariame ir palaikome įsigalėjusius pakeitimus mokyklų valgyklose, tačiau manome, jog šie pokyčiai nebus tokie efektyvus be lygiagrečiai įgyvendinamos švietimo apie sveiką mitybą kampanijos. Mūsų įsitikinimu, vien draudimu norimo rezultato nepasieksime, todėl ir nusprendėme inicijuodami šį projektą prisidėti prie sveikesnės vaikų mitybos“, - sako projekto iniciatorės „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Christian Wijkstrom.
 
Jo teigimu, šiuo projektu siekiama, jog minėtus maitinimo pokyčius sustiprintų vaikų švietimas apie sveiką mitybą ir sveiką gyvenimo būdą, nes tai ir yra svarbiausia, pratinant ir mokant vaikus, pasirinkti maisto produktus, kurie užtikrintų jų maisto medžiagų fiziologinius poreikius.
 
Projekto organizatoriai tikisi, jog iki kitų metų vasario pabaigos trunkančio pirmojo šio projekto etapo metu pavyks ne tik vaikams įdiegti sveikos mitybos pagrindus, bet taip pat ir paskatinti juos toliau domėtis sveika gyvensena ir mityba bei taikyti įgytas žinias kasdien.
 
Vieno iš projekto partnerių Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistės Dainos Mainelės teigimu, projekto „Supervaikai” metu planuojama aplankyti 11 miesto ir rajono mokyklų.
 
„Savo paskaitų programas pradinių klasių mokiniams rengiame atsižvelgdami į tai, kad jos, visų pirma, būtų naudingos ir įdomios vaikams, o taip pat ir mokytojams, kurie mūsų pateiktą informaciją apie sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą galėtų ir toliau propaguoti savo auklėtiniams“, - sako D. Mainelė.
 
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (VVSB) yra savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros biudžetinė įstaiga, vykdanti savivaldybės teisės aktų nustatytas visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas. VVSB taip pat užsiima visuomenės sveikatos stebėsena, visuomenės sveikatos stiprinimu ir atlieka vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros funkcijas. 
 

Populiarūs straipsniai