Prekybos tinklo „Rimi“ IT valdymo partneris Anatolijus Petrovas: „Išėjus nereikia bijoti sugrįžti“

2022 m. Kovas 31 d.
Keturiolika metų sėkmingai „Rimi“ dirbantis IT valdymo partneris Anatolijus Petrovas kažkada iš organizacijos išėjo tam, kad pasimatuotų naujas pareigas ir galėtų sugrįžti su nauja energija bei patirtimi.

Vilnietis skatina ir kitus nebijoti grįžti į buvusias darbovietes, jei tik pasitaiko tokia galimybė ir kyla noras įnešti į buvusią darbovietę naujų vėjų. „Besikeičianti darbo rinka ir nuolatinė darbuotojų kaita diktuoja naujas sąlygas tiek darbuotojams, tiek darbdaviams, tad vis daugiau įmonių ieško būtų, kaip susigrąžinti buvusius kompetentingus darbuotojus. Aš niekada nesigailėjau savo sprendimo sugrįžti, tad svarstantiems galiu drąsiai rekomenduoti pabandyti iš naujo“, – sako Anatolijus.

Nustebino kolegų palaikymas

Šiuo metu IT valdymo partneriu dirbantis Anatolijus Petrovas prieš penkiolika metų „Rimi“ nusprendė palikti čia išdirbęs maždaug devynerius metus. Per juos pakeitė nemažai pareigų, kol tapo vyriausiuoju infrastruktūros specialistu Baltijos šalims.

„Dirbti „Rimi“ man visada buvo įdomu, bet, kai esi jaunas ir dinamiškas, ateina laikas, kuomet norisi išbandyti save naujose pozicijose, patikrinti, ar tikrai kažkur kitur žolė žalesnė. Išėjau į kitą organizaciją, kur užėmiau aukštesnes pareigas – dirbau IT vadovu Baltijos šalims. Tai buvo labai daug iššūkių kupinas darbas“, – neslepia specialistas.

Anatolijus puikiai prisimena, kaip jo išėjimo proga kolegos surengė išlydėjimo šventę su dovanomis, dėkojo už darbą kartu ir prisiminė smagias akimirkas. Tai paskatino dar kartą apmąstyti savo sprendimą ir pasėjo liūdesį, jog tenka palikti tokį draugišką kolektyvą:

„Norėjosi ir toliau palaikyti ryšį su kolegomis, klausyti jų patarimų, o kartais sulaukti ir psichologinio palaikymo, mat naujose pareigose, kurios buvo itin atsakingos, to trūko.“

Išėjęs į kitą organizaciją Anatolijus palaikė ryšį su kolegomis bei vadovais. „Nors nesitikėjau, kad kažkada grįšiu atgal, pasvarstydavau, jog jeigu kada su tais pačiais žmonėmis vėl teks dirbti, tai bus gera proga kažką reikšmingo nuveikti“, – sako A. Petrovas.

Prireikė beveik dešimties metų, kol Anatolijus sulaukė netikėto skambučio iš buvusio „Rimi“ kolegos su kvietimu aplikuoti į jam reikšmingą poziciją.

„Nors tuo metu visiškai negalvojau keisti darbo, be to, man labai patiko darbovietė, kurioje dirbau, buvusio kolegos skambutis padarė įspūdį, jaučiausi vėl laukiamas. Tikriausiai tuo metu viduje sužaidė sentimentai, todėl nusprendžiau pabandyti.“

Nugalėjo baimę grįžti

Anatolijus neslepia, kad psichologiškai sugrįžti buvo gana sudėtinga: „Ramybės nedavė mintis, jog aplinkiniai darys prielaidą, esą suklydau ir priėmiau neteisingą sprendimą išeidamas. Dabar galvoju, kad net jeigu taip manai, verta sugrįžti.“

IT valdymo partneris sako, kad su laikui bėgant jo požiūris pasikeitė.

„Pasidariau išmintingesnis. Prieš tai galvojau, kad jei jau žmogus išėjo, reikia jį paleisti, bet kai pats pradėjau dalyvauti darbuotojų atrankose, pakeičiau nuomonę. Dabar žinau, kad jei geras darbuotojas išėjo –nereikia ant jo pykti, nes niekada nežinai, kada patobulėjęs jis pas tave sugrįš“, – tikina „Rimi“ darbuotojas.

Nors A. Petrovui iš naujo teko praeiti visas atrankas, kurios buvo sudėtingos ir net kėlė abejonių, nugalėjo ilgametė patirtis bei kompetencijos. Anatolijus vėl sėkmingai dirba „Rimi“ jau penkerius metus ir labai džiaugiasi dėl šio sprendimo bei nuoširdžių kolegų sutiktuvių.  

„Kai čia grįžau, neradau tos pačios įmonės, iš kurios išėjau. Sutikau labai daug žmonių, su kuriais dirbau prieš tai, bet pati organizacija buvo labai skaitmenizuota ir techniškai pažengusi. Supratau, kad neklydau išbandęs save kitoje įmonėje ir pareigose, nes ir pats į „Rimi“ grįžau su nauja energija, visai kitu žinių bagažu. Tikiu, kad darbuotojui svarbu tobulėti, tuomet gali duoti daugiau ir tai įmonei, į kurią grįžti. Buvusius kolegas raginu nedvejoti ir išbandyti „Bilietas grįžti“ programą. Visada svarbu buvusiam darbuotojui palikti atviras duris“, – įsitikinęs Anatolijus Petrovas.

Daugiau apie programą „Bilietas grįžti“ galite sužinoti čia.


Populiarūs straipsniai