Prekybos tinklas atveria duris fizinę negalią turintiems darbuotojams

2007 m. Balandis 05 d.
Šiandien viename iš „Rimi Lietuva“ valdomų prekybos centrų dirbti pradeda fizinę negalią turintis - neįgaliojo vežimėlyje sėdintis vyras. Specialiai jam bendrovė rekonstravo prekybos salėje esančią kasą – praplatino įėjimą, įrengė paaukštinimą ir kai kuriuos kitus patobulinimus, leidžiančius prie kasos dirbti sėdint neįgaliojo vežimėlyje.
 
Tai antras „Rimi Lietuva“ projektas, skirtas sukurti sąlygas neįgaliesiems dirbti prekybos centruose. Metų pradžioje buvo apmokyti ir kasose bei prekybos salėse pradėjo dirbti klausos negalią turintys darbuotojai.
 
„Socialinę atsakomybę mes suprantame plačiau nei labdaros dalinimą kartą per metus. Padėti galima ne tik daiktais ir pinigais, bet ir suteikiant galimybę pakeisti gyvenimą. Manau, kad nuolatinė darbo vieta yra labai svarbi negalią turintiems asmenims – stabilios pajamos, nauja aplinka bei intensyvus bendravimas su kolegomis ir klientais padeda mūsų naujiesiems darbuotojams jaustis visuomenės dalimi“, - sakė „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Paulo Peereboom.
 
„Rimi“ prekybos centrai yra pritaikyti lankytis fizinę negalią turintiems pirkėjams – platesnis įėjimas į prekybos centrą, pravažiavimai tarp lentynų, tualetai – todėl ir naujajam darbuotojui specialiai pritaikyti reikėjo tik darbo vietą prie kasos. Jam taip pat buvo surengti klientų aptarnavimo mokymai, su naujovėmis supažindinti ir jo kolegos, kurie galėtų efektyviai ir nedelsiant padėti naujokui.
 
Šiuo metu „Rimi Lietuva“ prekybos tinkle dirba ir 17 klausos negalią turinčių darbuotojų. Jie buvo geranoriškai priimti kolektyvo ir jau visiškai integravosi į jį. Dirbantys kurtieji turi specialų ženklelį, pirkėjus informuojantį apie negalią. Taip pat kasose įrengtas specialus mygtukas – iškilus būtinybei daugiau bendrauti su pirkėju, jo pagalba greitai iškviečiamas kolega.
 
„Buvome maloniai nustebinti visuomenės požiūrio į klausos negalią turinčius kasininkus – klientai ne tik geranoriškai reaguoja į smulkius nesusipratimus,- sulaukėm daug nuoširdžių pagyrimų už visiškai naują požiūrį į neįgaliuosius. Tai mus drąsina bei skatina ir toliau vystyti panašius projektus, kurie skirti ne tik padėti neįgaliesiems, bet ir auklėti mūsų visuomenę bei keisti kai kuriuos stereotipus“, - sakė „Rimi Lietuva“ vadovas.
 
„Rimi Lietuva“ šiuo metu iš viso valdo 53 parduotuves visoje Lietuvoje: 22 „Rimi“ (Supermarket), 9 „Rimi Hypermarket“ ir 22 mažų kainų parduotuvę „Supernetto“. Bendrovėje dirba beveik 2700 darbuotojų.

Populiarūs straipsniai