Po nesėkmingų darbo paieškų Božena Banel per dieną įsidarbino Užupio „Rimi“ parduotuvėje

2022 m. Liepa 21 d.
Šiemet jau trečią kartą prekybos tinklas „Rimi“ prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdomos iniciatyvos „DUOday“,

kurios metu siekiama šviesti visuomenę bei darbdavius apie žmonių, turinčių skirtingas negalias, gebėjimus. Jau daugiau nei keturiolika metų „Rimi“ skatina įvairovę ir lygias galimybes bei savo įmonėje vykdo skirtingas žmonių su negalia integracijos programas, o po „DUOday“ darbuotojų gretas kasmet papildo vis nauji kolegos. Viena iš sėkmės istorijų – vilnietė Božena Banel, įsidarbinusi Vilniaus Užupio „Rimi“ parduotuvėje. Nedidelę judėjimo negalią turinčiai moteriai darbo rinkoje iki tol nesisekė, tačiau išbandžiusi darbą „Rimi“ parduotuvėje ji pagaliau surado tai, ko ilgai ieškojo – draugiškus kolegas ir lankstų darbo grafiką.

Viena diena nulėmė pasirinkimą

Nedidelę judėjimo negalią turinti Božena pasakoja, kad išbandyti darbą „Rimi“ parduotuvėje ją paskatino jau trečius metus Lietuvoje vykstanti iniciatyva „DUOday“ – diena, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia. Ši iniciatyva suteikia galimybę verslams susipažinti su darbuotojais, kurių gebėjimai darbo rinkoje neretai yra nuvertinami, o žmonės su negalia gauna vertingą praktikos patirtį, tą dieną praleisdami su įmonės darbuotojais, susipažindami su organizacija iš vidaus bei išbandydami skirtingas užduotis, kurios leidžia įsitikinti, ar toks darbas jiems būtų tinkamas.

„Pirmąją dieną praleidau su kolege Sabina – stebėjau, kaip ji dirba salėje ir į prekių lentynas dėlioja produktus. Viskas man buvo nauja, tačiau net nepastebėjau, kaip pralėkė darbo valandos. Šis darbas man pasirodė be galo įdomus. Po iniciatyvos pasikalbėjau su parduotuvės vadovu Kęstučiu ir jis man pasiūlė darbą Užupio „Rimi“. Pradėjau dirbti su skeneriu, kuriuo tikrinau produktų galiojimo laiką ir kainas – to greitai išmokau“, – džiaugiasi B. Banel.

Iki tol moteriai darbo paieškos nebuvo tokios sėkmingos: aukštojo mokslo magistro diplomą turinti Božena ieškojo pačių įvairiausių darbų – tiek susijusių su išsilavinimu, tiek visiškai skirtingų, tačiau dažnai likdavo nusivylusi: „Nesu drąsi, man sunku pradėti bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, tad nauja aplinka visada keldavo stresą. Naujame darbe „Rimi“ man iškart padėjo adaptuotis „SOPA“ darbuotojas – kurį laiką jis tiesiog būdavo šalia ir padėdavo. Vėliau gerai pasijutau ir viena, o kolektyvas, kuriam vadovauja labai empatiškas ir supratingas vadovas, man buvo itin draugiškas ir kantrus.“

Atsižvelgiama į kiekvieno galimybes

Pradėjusi dirbti puse etato, vėliau Božena nusprendė padidinti krūvį, tačiau greitai įsitikino, kad jai patogiau dirbti ne pilną darbo dieną. „Gerai, kad darbe atsižvelgiama į mano norus ir galimybes. Kasdien turėčiau pradėti darbą 7 val. ryto, bet aš ateinu daug anksčiau – taip man patogiau. Pradedu skenuoti prekes nuo pieno skyriaus ir taip tikrinu visas prekių kategorijas: kai ką atidedu „Maisto bankui“, kai ką teikiu nukainojimui. Dabar jaučiu, kad užtenka laiko ir poilsiui, ir laisvalaikiui – toks nusistovėjęs dienos ritmas man labai patinka“, – pasakoja „Rimi“ darbuotoja.

Laisvalaikiu Božena dažniausiai skaito knygas – jai visada labai patiko mokytis, nuolat sužinoti ką nors naujo. Po etikos ir sveikatos ugdymo studijų Božena pasirinko švietimo vadybos bei lyderystės magistrantūrą. „Turbūt esu labiau teoretikė, nei praktikė, nes atlikusi praktiką mokykloje supratau, kad vis dėlto nelabai norėčiau ten dirbti. Ieškojau administracinio darbo, bet manęs net nekviesdavo į darbo pokalbius. Todėl dabar džiaugiuosi, kad darbe esu vertinama ir dirbu su žmonėmis, kurie mane palaiko“, – sako Božena Banel.

„Rimi Lietuva“ yra „Lietuvos įvairovės chartijos“ ambasadorė, turinti didelį įdirbį skatinant įvairovę ir lygias galimybes įmonėje. Jau daugiau nei keturiolika metų bendrovė vykdo žmonių su negalia integracijos programą ir šiuo metu turi apie pusantro šimto darbuotojų su negalia, kurie dirba tiek įmonės biure, tiek parduotuvėse. Įdarbindama žmones su negalia „Rimi“ nesinaudoja valstybės teikiamomis kompensacijomis, o atidarant kiekvieną naują tinklo parduotuvę galvojama apie tai, kad ji būtų patogi tiek pirkėjams, tiek negalią turintiems darbuotojams.

 

sužinokite daugiau apie karjerą „Rimi“: 

KARJERA

Daugiau „Rimi“ darbuotojų istorijų rasite čia:

DARBUOTOJŲ ISTORIJOS


Populiarūs straipsniai