Pirmuosiuose „Lietuvos pokyčio“ apdovanojimuose „Metų įmone“ paskelbta „Rimi Lietuva“

2020 m. Rugsėjis 07 d.
Penktadienio vakarą Vilniuje, Prezidentūros rūmuose, „Rimi Lietuva“ įteiktas „Metų įmonės“ apdovanojimas už žmonių su negalia įdarbinimą.

Pirmą kartą Dirbančiųjų neįgaliųjų asociacijos organizuotuose apdovanojimuose „Lietuvos pokytis 2019“, kuriais siekiama paspartinti neįgaliųjų įtraukimą į darbo rinką, iš viso paskelbti 10 skirtingų nominacijų laimėtojai. Šventinėje popietėje dalyvavo šią iniciatyvą globojanti pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Apdovanojimų tikslas – paskatinti negalią turinčių žmonių integraciją į darbo rinką

„Atstovaujant įvairias negalinčias turinčius šalies gyventojus, matome daug efektyvių, prasmingų ir gražių iniciatyvų, kurios padeda kurti darbo vietas neįgaliesiems, plečia organizacijų ir verslo įmonių požiūrį bei neįgaliųjų, kaip potencialių darbuotojų, vertinimą, galiausiai – keičia visuomenės požiūrį. Vis tik dar labai daug turi būti padaryta, kad negalią turintys mūsų šalies piliečiai jaustųsi tikrai pilnaverčiais jos nariais. Tikiuosi, kad šie, pirmą kartą įvykę, apdovanojimai atkreips dėmesį į didžiausius iššūkius, su kuriais susiduriame, bei paskatins daugiau verslo, valstybės bei nevyriausybinių organizacijų prisidėti juos sprendžiant“, – sakė Simona Kunigonytė, Dirbančių neįgaliųjų asociacijos prezidentė.

Pasak jos, tik bendromis pastangomis gali būti pasiekta, kad šių apdovanojimų metu išgirstos naujos idėjos virstų realiais darbais, atnešiančiais tokius pačius pozityvius pokyčius, kuriuos pasiekė šiemet įvertinos įmonės ir organizacijos. „Nors apdovanojimus dėl pandemijos teko kelis kartus atidėti, matau, kad iš tiesų buvo verta stengtis, jog jie galiausiai įvyktų ir būtų pagerbti tie žmonės ir tos organizacijos bei įmonės, kurios realiais darbais, privačiomis iniciatyvomis, dažnai, niekieno neraginamos, kuria darbo vietas neįgaliesiems, rodo pavyzdį kitiems ir taip prisideda, kad pokyčiai vyktų ir keistų mūsų visuomenę“, – sakė Simona Kunigonytė.

Žmonės su negalia stiprina kolektyvą

„Negalią turinčius asmenis įdarbiname jau daugiau nei 10 metų. Ir tuomet, ir dabar tai darome ne dėl to, kad gautume valstybės paramą – subsidijomis nesinaudojame. Ieškome ir į darbą priimame neįgaliuosius visų pirma todėl, jog žinome, kad jie ne tik profesionaliai ir atsakingai jį atlieka, sukurdami vertę įmonei, bet taip pat praturtina mūsų kolektyvą, jį suvienydami, išplėsdami mūsų žinių ir suvokimo ribas, stiprindami bendruomeniškumo vertybes įmonėje bei darbuotojų lojalumą“, – sako „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė. Šiuo metu „Rimi Lietuva“ iš viso dirba 144 darbuotojai, turintys įvairią negalią. Jų darbo stažas įmonėje labai įvairus – nuo maždaug mėnesio iki daugiau nei 19 metų.

Penktadienio popietę Prezidentūros Kolonų salėje taip pat buvo paskelbtos „Metų pokyčio“, „Metų iniciatyvos“, „Metų įmonės socialinių įmonių segmente“, „Metų kolegos“, „Metų neįgaliųjų pasirinkimo“, „Metų miesto“ bei „Metų aukštosios mokyklos“ nominacijos. Renginį vainikavo „Ekspertų idėjų generatorius“, kurio metu žinomi ekonomistai, sociologai, darbo rinkos ekspertai, teisininkai, verslo atstovai ir psichologai apžvelgė neįgaliųjų situaciją darbo rinkoje bei pateikė novatoriškų, mūsų šalies situaciją atitinkančių idėjų, kaip neįgaliųjų integracijoje galima greičiau pasiekti matomo ir juntamo progreso. Iš jų renginio metu išrinkta ir paskelbta „Metų idėjos“ nominacijos laimėtoja – ja tapo Vilniaus tarybos narės, dirbančios socialinių reikalų komitete, Monikos Ošmianskienės idėja: „Skatinti žmones su negalia proaktyviai įsitraukti į darbo rinką“. Renginyje parodytas ir „Pojūčių teatro“ spektaklis „Supergalios“, kuriame į negalią kviečiama pažvelgti kaip į supergalią per trijų skirtingų moterų gyvenimus.


Populiarūs straipsniai