Pirmosios šeimų kasos švenčia dešimtmetį

2018 m. Birželis 22 d.
Šiemet sukanka 10 metų, kai Lietuvos parduotuvėse atsirado pirmosios kasos, kuriose aptarnaujamos besilaukiančios moterys, pirkėjai su mažais vaikais bei neįgalūs asmenys.

Pirmoji tokia kasa šalyje prieš dešimtmetį atidaryta prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėje Vilniuje, Kedrų gatvėje.

„Buvome pirmieji rinkoje, kurie įvedėme šią naujovę, todėl natūralu, kad pirkėjams iš pradžių kilo daug klausimų, kas tai yra ir kam to reikia. Turėjome daug dirbti šviečiant pirkėją ir skleidžiant naują aptarnavimo kultūrą šalyje – draugišką šeimai bei negalią turintiems žmonėms“, – pastebi prekybos tinklo „Rimi“ Ryšių su klientais vadovė Ieva Ungailaitė.

Į šeimai ir neįgaliesiems draugiškos kasos atidarymą prieš dešimtmetį susirinko gausus būrys mamų su mažais vaikais, kurios džiaugėsi galimybe parduotuvėse apsipirkti greičiau – turintys atžalų puikiai žino, kaip sunku mažyliams išstovėti eilėse, tad naujovę pasiūlęs prekybos tinklas iš karto sulaukė daugybės šeimų padėkų.

Netrukus šios kasos buvo įrengtos jau daugelyje „Rimi“ parduotuvių, be to, geru pavyzdžiu pasekė ir kiti prekybos tinklai.

„Šiandien tai jau nebe naujiena, o kasdienybė, ir mūsų pirkėjai jau tiesiog nebeįsivaizduoja, kad galėtų būti kitaip – pirkėjai noriai naudojasi tokiomis kasomis ir labai džiaugiasi, kad jos yra parduotuvėse“, – pažymi I. Ungailaitė.

Nesusipratimų, kai besilaukiančioms moterims, pirkėjams su mažais vaikais ir neįgaliesiems skirtose kasose bando apsipirkti ir kiti asmenys, kartais vis dar pasitaiko, tačiau jų yra vis mažiau. Kartais pirkėjai pasitikslina, kodėl šioje kasoje buvo aptarnautas vyresnio amžiaus žmogus, nors nepanašu, kad jis turi kokią nors negalią. „Tokiu atveju mes primename, kad esame linkę pasitikėti savo pirkėjais ir tikimės jų supratimo, tuo labiau kad prašyti iš pirkėjų nėštumą ar negalią patvirtinančių dokumentų neleidžia ir galiojantys teisės aktai“, – primena prekybos tinklo „Rimi“ atstovė.

Po sėkmingo specialių kasų starto parduotuvėse sekė ir kiti šeimos patogumui skirti sprendimai: automobilių stovėjimo aikštelėse netoli parduotuvių buvo įrengtos specialios stovėjimo vietos, skirtos šeimoms su vaikais, parduotuvėse pradėti kurti žaidimo kampeliai mažiesiems, atsirado specialūs stendai su nemokamais bananais, kuriais vaišinami visi vaikai iki penkerių metų. Visos šios naujovės buvo itin palankiai sutiktos pirkėjų.


Populiarūs straipsniai