Pirmąją Velykų dieną „Rimi“ darbuotojai leis namuose

2020 m. Kovas 27 d.
Per šias Velykas, balandžio 12-13 d., keisis „Rimi“ prekybos centrų darbo laikas. Pirmąją Velykų dieną nei viena „Rimi“ parduotuvė nedirbs.

Pirmadienį, antrąją Velykų dieną, visos parduotuvės dirbs karantino laikotarpiu nustatytu darbo grafiku, t.y. 9-20 val. Sutrumpintai dirbs ir trys didžiosios „Rimi“ – Vilniuje, Šiaurės miestelyje, Kaune, pirkinių centre „Savas“, ir Klaipėdoje, prekybos centre „Arena“, kurios karantino metu, kaip budinčios parduotuvės, dirba ilgiau.

Parduotuvių darbuotojai – vieni labiausiai pajutusių koronaviruso situacijos rimtumą

„Pirmasis šių metų pavasario mėnuo mūsų šalies gyventojams ir ypač dirbantiems medicinos, transporto ir, žinoma, prekybos sektoriuose, tikrai tapo įsimintinu. Labai gaila, kad priežastys, įrašiusios jį atmintin, nėra džiugios, todėl norime, kad paprastai smagi pavasario šventė Velykos bent trumpam sugrąžintų į įprastą, atgyjančios gamtos, grįžtančios šviesos ritmą bei teigiamas emocijas“, – sako „Rimi Lietuva“ Prekybos centrų valdymo vadovė Irina Miklienė. Pasak jos, parduotuvių darbuotojai ypatingai ryškiai pajuto visą pasaulį keičiančio viruso sukeltos situacijos rimtumą, iš arti jautė ir dalinosi žmonių nuotaikomis, turėjo priimti ir nešėsi sunkų emocinį krūvį į namus: „Todėl kaip niekas kitas jie nusipelnė jaukių, šiltų, šviesių Velykų namuose, su šeima.“

Antrą Velykų dieną grįžus į darbus, „Rimi“ darbuotojai, kaip ir iki šiol, rūpinsis, kad gyventojams nieko netrūktų ir jie kiek įmanoma mažiau jaustų karantino pasekmes namuose, ant šventinio stalo. „Mūsų prekybos centrų darbuotojai, kiekvieną dieną nuo pirmųjų koronaviruso grėsmės ženklų šalyje, padidintu dėmesingumu rūpinasi higiena prekybos centruose. Užtikrinome, kad darbuotojams netrūktų būtinų priemonių, nuolat pateikiame jiems naujausias rekomendacijas, kaip rūpintis savo ir pirkėju saugumu šiuo laikotarpiu“, – sako Irina Miklienė. Pirkėjams matomose vietose prieinamas dezinfekcinis skystis, pirštinės, apie čiaudėjimo bei kosėjimo higieną darbuotojams ir pirkėjams nuolat primena vaizdinė ir garsine informacija „Rimi“ parduotuvėse. Visas parduotuves pasiekė darbuotojams skirtos veido kaukės, kasose įrengti stiklai, skiriantys jose dirbančiuosius ir pirkėjus, grindys eilių vietose sužymėtos saugiu, 1 metro, atstumu.

Didesniam darbuotojų saugumui – keičiamas darbo laikas, higienos priemonės ir papildomos naudos

Tam, kad darbuotojai turėtų daugiau laiko ir galimybių pasirūpinti savo higiena, taip pat pailsėti ir skirti laiko namuose likusiems vaikams ar vyresnio amžiaus tėvams, seneliams, „Rimi“ karantino laikotarpiu sutrumpino darbo laiką – visi prekybos centrai atidaromi 9 val. ryto ir veikia iki 20 val., išskyrus tris minėtas budinčias parduotuves – po vieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurios dirba nuo 8 iki 22 val. Esant poreikiui, kiekvieno darbuotojo darbo laikas peržiūrimas individuliai, perdėliojami darbo grafikai taip, kad darbuotojai galėtų jaustis ramūs, saugūs.

Saugesniais jiems jaustis leidžia ir šiuo metu „Rimi“ peržiūrimi atlyginimų priedų mechanizmai, papildomi sveikatingumo paketai darbe. Visų trijų Baltijos šalių lygmeniu „Rimi“ įsteigė specialų paramos fondą darbuotojams – į jį jie kviečiami kreiptis, jei darbuotojai ar jų šeima dėl koronaviruso susidariusioje situacijoje patiria didesnių finansinių sunkumų, pavyzdžiui, sutuoktiniui netekus darbui sumažėjo pajamos, reikia įsigyti kompiuterį namuose likusiam ir mokslus nuotoliniu būdu tęsiančiam vaikui.


Populiarūs straipsniai