Patirtį, sukauptą dirbant „Amazon“, nusprendė išnaudoti vadovaujant naujai „Rimi“ parduotuvei Trakuose

2022 m. Lapkritis 17 d.
Jaunas, perspektyvus ir galintis didžiuotis vadovaujamo darbo patirtimi vienoje didžiausių kompanijų pasaulyje „Amazon“ – tuo gali pasidžiaugti duris Trakuose atvėrusios „Rimi“ parduotuvės vadovas Donatas Liumparas.

 

Nors vyro dienotvarkė šiuo metu itin įtempta, jis tikina nekantraujantis po ilgų metų emigracijoje pritaikyti sukauptas žinias bei patirtį čia, Lietuvoje.

Norėjo būti nepriklausomas

D. Liumparas neslepia – iššūkių, atsakomybių ir pareigų tikrai netrūksta. Tačiau kartu tai – galimybė kasdien išmokti naujų ir vertingų dalykų. „Mažmeninė prekyba – nauja, tačiau jau seniai mane dominusi sritis. Džiaugiuosi, kad gyvenimui Lietuvoje su šeima pasirinkome Trakus, čia po truputį įsikuriame. Taip sutapo, kad ir galimybė prisijungti prie „Rimi" kolektyvo atsirado tinkamiausiu gyvenimo metu. Nors užsienyje gyventi ir dirbti man patiko, norėjosi sėslumo, savo žinias pritaikyti čia, gimtojoje šalyje", – pasakoja pašnekovas. 39–erių D. Liumparas užaugo Utenoje, ten baigė mokyklą bei kolegiją. Po mokslų jaunas vyras nusprendė emigruoti, mat norėjo užsidirbti pinigų ir nebūti finansiškai priklausomas nuo tėvų. Kaip ir daugelis emigrantų, jis pradėjo nuo paprastų, fizinių jėgų reikalaujančių darbų, tačiau visai netrukus įsidarbino „Amazon" kompanijoje ir joje išdirbo net aštuonerius metus. „Karjerą pradėjau sandėlyje, rūšiavau prekes. Buvau pareigingas, nebijojau prisiimti naujų atsakomybių, tad greitai buvau paaukštintas ir tapau komandos vadovu. Per tuos metus buvau atsakingas už komandą, kurią sudarė apie 40 žmonių. Mūsų pagrindinis tikslas darbo metu buvo priimti prekes bei jas paskirstyti", – apie darbą vienoje didžiausių pasaulio įmonių prisimena D. Liumparas ir džiaugiasi įgijęs įvairiapusės patirties, kurią dabar gali pritaikyti ir naujame darbe.

Gyvenimo mažame mieste pliusai

Nors mėgstamas darbas – svarbu, sveikata bei šeima – nepalyginamai svarbiau, įsitikinęs D. Liumparas. Pašnekovas pasakoja, kad dirbti „Amazon" jam patiko ir sekėsi, tačiau visus aštuonerius metus jo darbo grafikas buvo naktinis, tad tai atsiliepė sveikatai. „Pajutau, kad mano organizmui toks ritmas pradėjo kenkti, tad mintys apie grįžimą į Lietuvą aplankydavo vis dažniau. Taip pat norėjosi sėslesnio darbo – kadangi buvau perspektyvus ir pareigingas, įmonė beveik kasmet mane siųsdavo gyventi į skirtingus miestus bei ten padėti atidaryti naujus sandėlius. Su žmona auginome mažą vaiką, nenorėjome, kad prisirišus prie namų ir draugų, kasmet jam tektų su viskuo atsisveikinti", – teigia specialistas. Šeima ilgai nesvarstė, kur norėtų gyventi. Trakai – D. Liumparo žmonos gimtinė, tad būtent čia jie nusprendė ir įsikurti. „Didmiestis mūsų niekada netraukė, o Trakai – puikus pasirinkimas, mat tai – kurortinis miestas, kuriame visada bus veiklos. Mane žavi galimybė į darbą nukakti greitai, negaišti laiko automobilių spūstyse, gyventi mieste, kuriame daug gamtos bei pramogų", – pasakoja jis.

Parduotuvės kolektyvas – perspektyvūs ir motyvuoti specialistai

Vienas iš svarbiausių nuveiktų darbų, kuriuo itin didžiuojasi D. Liumparas – surinktas Trakų „Rimi" parduotuvės kolektyvas. „Dalyvavau priimant kiekvieną komandos narį. Man itin svarbu, kad komandą sudarytų atsakingi, darbštūs ir mokytis norintys žmonės. Manau, kad svarbiausias yra didelis noras dirbti, tobulėti, kurti aplink save pozityvią nuotaiką, o amžius ar patirties trūkumas tikrai nėra kliūtis, jei darbuotojas yra motyvuotas ir optimistiškai nusiteikęs. Darbe praleidžiame itin daug laiko, tad teigiami mus supantys žmonės – itin svarbu", – sako „Rimi" parduotuvės Trakuose vadovas. Pašnekovas pabrėžia, kad tapačiomis vertybėmis vadovaujasi ir „Rimi", o tai buvo vienas iš svarbių dalykų, skatinusių pasirinkti darbą būtent šioje kompanijoje. Vadovas džiaugiasi, kad į komandą jam pavyko surinkti perspektyvius žmones, apie kuriuos ilgiau dirbantys kolegos jau dabar negaili teigiamų atsiliepimų.

Ragina nebijoti rizikuoti

Kartais sunku pasiryžti žengti žingsnį, kuris pakeis visą gyvenimą. Anot D. Liumparo, apsispręsti grįžti į Lietuvą ir čia kurti savo ateitį jam taip pat nebuvo lengva, tačiau šio žingsnio vyras tikrai nesigaili. „Kiekvienas kuriame savo gyvenimą patys. Man pasisekė – galiu prisijungti prie įmonės, kurią rekomenduočiau ir savo geriausiam draugui. Žinau, kad čia galėsiu nuolat mokytis, tobulėti, bendrauti su gabiais ir įdomiais žmonėmis, – džiaugiasi pašnekovas ir ragina jaunus žmonės nebijoti gyvenimui pasirinkti mažesnį miestelį, mat čia tikrai galima kilti karjeros laiptais bei tobulėti. – Esu įsitikinęs, kad gabus žmogus gali įsitvirtinti visur. Nekantrauju savo sukauptą patirtį perduoti komandos nariams, ir pats iš jų tikiuosi nemažai išmokti."Visi projekto, „Vertinantiems įvairovę", straipsniai čia: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/vertinantiems-ivairove/


Populiarūs straipsniai