Operoje-performanse „Saulė ir jūra“ dainuojanti „Rimi“ darbuotoja: „Džiaugiuosi, kad mylimą veiklą galiu suderinti su darbu“

2021 m. Gruodis 27 d.
Prestižiniu Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ apdovanota ir sėkmingai po pasaulį keliaujanti Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ neseniai milžiniško pasisekimo sulaukė ir Vilniuje.
 

Taksi parke, iš kelių aukštų serpantino pasirodymus stebėję žiūrovai tarp operos solistų galėjo išgirsti ir „Rimi“ darbuotoją – ugdymo vadovę Eglę Valčiukaitę. Choro partijas atlikusi moteris džiaugiasi, kad mylimą veiklą pavyksta sėkmingai suderinti su darbu. Šilto palaikymo ji sulaukė tiek iš savo vadovų, tiek iš kitų kolegų.
 

Sudalyvauti atrankoje paskatino kolegos

Kūrinys, nukeliantis į saulėtą vasaros dieną paplūdimyje, kur ilsisi ryškiaspalviais maudymosi kostiumėliais apsirengę poilsiautojai, sužavėjo klausytojus  Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Anot operoje–performanse dainavusios „Rimi“ ugdymo vadovės E. Valčiukaitės, sudalyvauti atlikėjų atrankoje dar 2017 m. ją paskatino kolegos.

„Nors meilė muzikai ir dainavimui mane lydėjo nuo pat mažens, tačiau šiame performanse atsidūriau per atsitiktinumą, kai tuometinė „Rimi“ kolegė paragino nusiųsti elektroninį laišką operos autorėms, kurios tuo metu ieškojo atlikėjų. Šis bandymas man buvo sėkmingas, gavau vaidmenį ir pradėjau ruoštis pirmiesiems pasirodymams, vykusiems teatro festivalyje „Sirenos“. Su šiuo kūriniu 2019 m. išvykome ir į Veneciją, kur opera sulaukė didelio pasisekimo. Venecijoje atlikau ugnikalnio porelės atstumo duetą, o dabar Vilniuje įdainavau choro partijas“, – pasakoja E. Valčiukaitė.

Anot jos, sėkmė Venecijoje sukėlė tikrą euforiją, tačiau ši patirtis nebuvo iš lengvųjų. Pirmasis iššūkis užklupo mokantis dainuoti atsigulus. Vėliau nejaukumą kėlė ir tai, kad dainuoti prieš milžinišką žiūrovų auditoriją teko su scenai išties nebūdingu drabužiu – maudymosi kostiumėliu. Tačiau vien tuo iššūkiai nesibaigė.

„Pasirodymai Venecijoje nebuvo lengvi – mus pasitiko Italijai nebūdingi, lietingi ir vėsūs orai. Šaltis, šlapias smėlis ir gulėjimas ant jo beveik be drabužių nebuvo pačios maloniausios sąlygos operos dainavimui. Tačiau žinia, kad mūsų pasirodymas analizuoja šiai dienai aktualias temas, pasklido greitai, o po truputį gausėjantis žiūrovų būrys suteikė dar daugiu pasitikėjimo ir motyvacijos. „Auksinis liūtas“ buvo didelis įvertinimas už tą sunkų bei išties intensyvų darbą. Džiaugiausi, kad buvau to pasirodymo dalimi. Daugybės palaikymo ir sveikinimo žinučių sulaukiau ir iš savo mylimų kolegų“, – teigia E. Valčiukaitė.

Mylimą pomėgį derina su darbu

Nors pasiruošimas pasirodymui iš E. Valčiukaitės pareikalavo nemažai pastangų – ilgų repeticijų po darbo, varginančių pasirodymų ir daugybės išvykų. Visgi, ji džiaugiasi, kad mylimą veiką pavyko suderinti su darbu.

„Kai ruošėmės „Sirenų“ festivaliui Lietuvoje, didžioji dalis mano personalo kolegų atėjo į pasirodymus, palaikė ir džiaugėsi, kad savo kompetencijas ne tik panaudoju profesiniame kelyje, bet ir atskleidžiu visai kitą savo pusę po darbo. Dabar jaučiu tą patį. Kai kolegoms pasakiau, kad mane pakvietė prisijungti prie lietuviškųjų „Saulės ir jūros“ rodymų ir tai atims iš manęs nemažai laiko – iš vadovės ir kolegų sulaukiau išties didelio palaikymo“, – sako E. Valčiukaitė.

Ji priduria, kad nors baimė ar pavyks suderinti darbą ir pasirodymus ją lydėjo ilgą laiką, tačiau „Rimi“ organizacija yra lanksti ir skatinanti darbuotojų savirealizaciją. „Mūsų tikslas yra ne išdirbti reikiamas darbo valandas, o pasiekti užsibrėžtus tikslus. Manau, kad kai labai nori, tikrai gali suderinti pagrindinį darbą ir laisvalaikio veiklą. Mano asmeninė patirtis tai tik įrodo. Esu laiminga, kad galiu atskleisti save įvairiose veiklose ir „Rimi“ tai skatina. Tikiuosi, kad ir kiti mano kolegos drąsiau atras savo talentus“, – džiaugiasi „Rimi“ ugdymo vadovė.


Populiarūs straipsniai