Nuo kasininkės iki parduotuvės direktorės: Nadežda Kundinovič džiaugiasi išdrįsusi siekti karjeros

2022 m. Rugsėjis 08 d.
Kartais atrodo, kad lyderių pozicijos skirtos brandesniems ir labiau patyrusiems kolegoms, o siekti aukštesnio karjeros laiptelio trukdo abejonės ar tikrai pavyks susidoroti su darbo specifika, apimtimi ir naujų pareigų subtilybėmis.
 

Tačiau Nadežda Kundinovič, tapusi „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvės Naujojoje Vilnioje direktore, teigia, kad verta nugalėti baimes: juk iššūkiai augina.

Karjerą pradėjo ten, kur vėliau tapo direktore

Turbūt prieš keletą metų Nadežda net nebūtų galėjusi įsivaizduoti dabartinių karjeros pokyčių – tada pamačiusi, kad netrukus atsidarys „Rimi“ prekybos centras Užupyje, ji tiesiog pabandė laimę: nusiuntė savo CV į personalo skyrių. Netrukus sulaukė skambučio, kad tikrai gaus pardavėjos darbą. Mokytis ir dirbti gabiai merginai labai patiko ir sekėsi, todėl ji greitai ėmė kilti karjeros laiptais – iš pradžių Užupio ,,Rimi“ tapo vyr. kasininke, kiek vėliau – skyriaus vadybininke, kol vėl grįžo į Naująją Vilnią jau kaip pamainos vadovė.

„Įdomiausia, tai, kad mokytis dirbti kasininke pradėjau būtent prekybos centre Naujojoje Vilnioje, kur aš dabar esu direktorė. Dažnai per tuos darbo įvairiose pozicijose metus sukirbėdavo mintis: o ar aš galėčiau pati tapti direktore? Labai norėjau išbandyti save, tačiau buvo baisu: o jeigu nesusitvarkysiu, o jeigu blogai pasirodysiu, o jeigu nuvilsiu kolegas? Nemažai laiko pradirbau ,,Rimi“ tinkle, pažinau žmonių, kurie ilgai dirba vienoje pozicijoje, bet nepakyla karjeros laiptais – ir galbūt žvelgdama į juos ir aš nedrįsau pabandyti pretenduoti į aukštesnes pareigas.

Tačiau vis dėlto nugalėjau save ir pasiryžau – sėkmingai kandidatavau į direktorės poziciją, gerai pasirodžiau darbo pokalbiuose ir vėl grįžau į prekybos centrą Naujojoje Vilnioje, bet jau kaip direktorė“, – savo ryžto pasitikti naujus iššūkius nesigaili N. Kundinovič. Tris mėnesius dirbanti direktore mergina sako jaučianti pagalbą iš kolegų ir regiono vadovės – būtent tai ir suteikia drąsos judėti pirmyn. „Vadovo darbas tikrai nėra lengvas, pirmiausia reikia stengtis išmokti prioretizuoti darbus. Tik pradėjus dirbti norisi, kad viskas būtų padaryta kuo greičiau, tiesiog čia ir dabar, bet ne visada taip pavyksta. Tačiau koks geras jausmas užlieja širdį, kai padarai kažką tokio, kad net nustebini save, kai jauti, kad tau sekasi, kai išmoksti kažko naujo, kai susitvarkai su užduotimis ir matai, kad tikrai gali daug daugiau, nei iš pradžių atrodė“, – džiaugiasi naujoji direktorė.

Verta save išbandyti ne vienoje pozicijoje

Pasak „Rimi“ personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, įmonėje veikia kvalifikacijos vertinimo sistema – jei darbuotojas nori kvalifikaciją pakelti ar įgyti kitą. „Kiekvienam, norinčiam mokytis, sudarome sąlygas įgyti reikiamų žinių ir įgūdžių, visada padeda ir labiau patyrę kolegos. Džiugina tai, kad į aukštesnes pozicijas įmonėje ateina net 70 procentų „Rimi“ jau dirbusių žmonių, todėl nuolat skatiname darbuotojų profesinį augimą“, – tikina personalo vadovė V. Kaikarienė. Nadežda Kundinovič mano, kad tikrai neverta bijoti išbandyti ką nors naujo.

„Abejojantiems dėl savo sugebėjimų tiesiog norisi pasakyti: jei pasisekė man, tikrai pasiseks ir jums – verta peržengti abejonių barjerą, kad galėtume augti kaip profesionalai ir asmenybės. Juk anksčiau net pagalvoti negalėjau apie dabartines savo pareigas, bet man pavyko. Tereikia tik didelio noro. „Rimi“ prekybos tinklas šiuo metu kaip tik vykdo didelę plėtrą, jau netrukus atsidarys naujos parduotuvės, kurioms reikia vadovų – tai juk puiki proga kažkam augti ir tobulėti. Svarbiausia, nebijoti, tikėti savo jėgomis, ir žinoti, kad iš supratingų ir profesionalių kolegų visada galima sulaukti pagalbos bet kokiu klausimu“, – įsitikinusi jauna parduotuvės direktorė.


 


Populiarūs straipsniai