Nidoje įrengtas maistomatas apsipirkimą palengvina ir gyventojams, ir poilsiautojams

2022 m. Rugpjūtis 01 d.
Dažnas žmogus, nutaręs poilsiauti Kuršių Nerijoje, yra susidūręs su prekių trūkumo problema ar gana ribotu jų pasirinkimu. 

O juk kartais, žiūrint į jūrą, tiesiog norisi būtent tos rūšies mėgstamų ledų. Pasitaiko ir tokių situacijų, kad atvykus iš tolimesnių kraštų, tiesiog nespėjama apsipirkti vietinėje parduotuvėje. Todėl mažmeninės prekybos tinklas „Rimi“ nutarė palengvinti poilsiautojų dalią ir Vilniuje veikusį pirmąjį visose Baltijos šalyse mobilų maistomatą perkelti į Nidą. Kaip teigia lengvai kilnojamą maisto prekių atsiėmimo terminalą įrengusios prekybos technologijų bendrovės „StrongPoint“ atstovai, šis sprendimas poilsiautojams taip pat leis sutaupyti savo brangaus laiko ir palengvins atostogų planavimą, suteikiant galimybę atsiimti prekes visą parą arba kitaip sakant 24/7.

Galima pristatyti ir ledus

Nidos kempingo teritorijoje (E. A. Jonušo gatvė. 11), kuris yra kiek nutolęs nuo paties miestelio, įrengtas mobilus maistomatas turi tris skirtingus temperatūrų režimus – aplinkos, vėsinimo ir šaldymo, kas leidžia produktus išlaikyti šviežius iki pat jų atsiėmimo. Tai taip pat suteikia galimybę pristatyti greitai gendantį bei šaldytą maistą. Netgi ledus, kurie puikiai tinka atsigaivinti karštą vasaros dieną.

Itin svarbu, kad poilsiautojams nereikės derinti savo planų prie kurjerių – užsakytas maisto prekes galima atsiimti bet kuriuo jums patogiu paros laiku, net naktį, prieš tai sulaukus apie užsakymo atlikimą informuojančios trumposios SMS žinutės. Tad jei dieną norima praleisti prie jūros ir po to neužtrukti parduotuvėje, pagelbėti gali būtent maistomatų sprendimas. Tačiau pagrindinis mobilių maisto terminalų privalumas, lyginant su stacionariais maistomatais, kaip teigia „StrongPoint“ vadovas Baltijos šalims Rimantas Mažulis, galimybė juos naudoti atsižvelgiant į žmonių srautus ir išvengti su logistika susijusių sunkumų.

„Mobilius maistomatus drąsiai galima vadinti maisto produktų terminalais ant ratų. Kadangi jie lengvai perkeliami ir įdiegiami, jų lokaciją galima keisti kiekvieną savaitę priklausomai nuo paklausos. Kadangi vasarą Lietuvos gyventojai plūsta prie jūros, mobilūs maistomatai gali patenkinti jų poreikius būtent čia. Ši inovacija taip pat suteikia patogumo prekybininkams, nes daugybė užsakymų vienu metu pristatoma į vieną vietą, ir geresnes galimybes užtikrinti platesnį prekių asortimentą atokesnėse vietovėse. Nidoje šis sprendimas gali pasitarnauti ir dėl sudėtingos logistikos ir kitų su maisto pristatymu susijusių iššūkių“, – aiškina „StrongPoint“ vadovas.

Jau išpopuliarėjo Estijoje

Mažulis akcentuoja, kad tiek mobilių, tiek stacionarių maistomatų technologija sparčiai vystoma ir pritaikoma vis naujose srityse. Jau veikia dirbtiniu intelektu valdomos amžiaus atpažinimo ir patvirtinimo technologijos, terminalus neliečiant jų ekrano galima valdyti mobiliąja programėle. Taip pat kai kuriuos maistomatus vienu metu galima pildyti užsakymais ir tuo pačiu iš jo pirkėjui atsiiminėti prekes. Egzistuoja galimybė vienu maistomatu naudotis keliems prekybininkams, tad ši technologija galėtų būti pritaikoma ir vietinių verslininkų produkcijai laikyti.

Dėl suteikiamų techninių galimybių, laiko taupymo ir geografinių ypatumų, kai iki parduotuvių reikia nuvykti nemažai kelio, maistomatai jau išpopuliarėjo Švedijoje – ten jų suskaičiuojama jau šimtais. Ši technologija sėkmingai pritaikoma ir Norvegijoje, Danijoje bei visai netoli Lietuvos. Didžiausias Estijos prekybos tinklas „Coop“ dar prieš kelis metus stacionarius maistomatus pradėjo įrenginėti Talino pagrindinėse miesto gatvėse ir prie degalinių, kur stebimi didesni žmonių judėjimo srautai. Šios šalies sostinės gyventojai įvertino terminalų naudą ir patogumą, todėl jų poreikis auga iki šiol. Matydama žmonių susidomėjimą, „Coop“ maistomatų paslaugą pristatė dar šešiose rečiau apgyvendintose šalies vietovėse. Tuo metu Lietuvoje maistomatų paslauga žengia pirmuosius žingsnius.

„Galime prisiminti, kad mažai kas pirma naudojo ir savitarnos kasas, kai šios tik atsirado. O dabar be jų sunkiai įsivaizduojame kone bet kokį prekybos centrą. Tiesa, maistomatų populiarumo augimui reikia didesnės jų pasiūlos ir prieinamumo, tad džiugu, kad vis daugiau prekybos tinklų ryžtasi plėsti užsakymų atsiėmimo būdų asortimentą. Taip pirkėjams suteikiama daugiau patogumo ir galimybė sutaupyti savo brangaus laiko nestovint parduotuvių eilėse ar nelaukiant kurjerių namuose“, – teigia R. Mažulis.

Planuose – maistomatų tinklo plėtra

Lietuvoje stacionarūs maistomatai naudojami jau kelis metus, o pirmas mobilus maistomatas įrengtas tik šiemet – neseniai jį Vilniuje įdiegė elektroninės parduotuvės platformą valdantis mažmeninės prekybos tinklas „Rimi“. Jis jau siūlo maisto produktų pristatymą į namus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje ir Neringoje, atsiėmimą „Drive“ punkte bei parduotuvėje. „Rimi“ E-komercijos vadovė Margarita Petraševičienė teigia, kad maistomatas šiuo metu yra testuojamas skirtingose lokacijose ir ateityje bus sprendžiama, ar šiam projektui pasiteisinus mobilių maistomatų tinklas plėsis.

„Nuolat ieškome geriausių sprendimų, kaip populiarinti mūsų elektroninės parduotuvės paslaugas ir priartinti jas prie kiekvieno pirkėjo, suteikiant galimybę jam apsipirkti pačiu patogiausiu ir priimtiniausiu būdu - sako M. Petraševičienė. - Pirmasis mobilus maistomatas yra pilotinis projektas, kurio metu siekiame išsiaiškinti šio sprendimo trūkumus ir privalumus, surinkti ir įvertinti klientų atsiliepimus, kad galėtume tobulėti toliau. Kaip Lietuvos pirkėjai priims šį kol kas neįprastą būdą atsiimti prekes, parodys artimiausia ateitis. Maistomatą išbandėme Vilniuje, dabar pajūryje, o kur bus kita jo vieta – labai lauktume mūsų klientų pasiūlymų „Rimi“ Klientų aptarnavimo centro el. paštu info.lt@rimibaltic.com).

Prekybos tinklas su mobilaus maistomato paslaugą įdiegusia prekybos technologijų bendrove „StrongPoint“ pradėjo bendradarbiauti dar prieš kelerius metus. Dėl koronaviruso pandemijos anksčiau nei planuota paleidžiant „Rimi“ e. parduotuvę prireikė ir greičiau bei efektyviau internetinius užsakymus apdoroti leidžiančios sistemos. Tam buvo pasirinkta „StrongPoint“ užsakymų valdymo sistema, pritaikyta skirtingų temperatūrų produktų rinkimo specifikai su integruotu etikečių spausdintuvą turinčiu specialiu vežimėliu ir bevielėmis svarstyklėmis. Technologija taip pat leidžia prekių rinkimą organizuoti skirtingais metodais: renkant atskirą užsakymą ar skirtingus užsakymus pagal zonas.


Populiarūs straipsniai