Naujoji „Rimi“ Kaune – draugiška aplinkai ir darbuotojams su negalia

2018 m. Spalis 16 d.
Antradienį Kaune, Varnių g. 41, atidaryta pirmoji A energinio efektyvumo parduotuvė „Rimi” Lietuvoje.

Statant parduotuvę buvo įgyvendinti išskirtiniai aplinkosauginiai sprendimai, kai kurie jų įdiegti pirmą kartą šalyje.

„Statant kiekvieną naują parduotuvę mums yra ypač svarbūs keli dalykai: patalpos turi būti pritaikytos darbuotojams su negalia, kurių turime daug savo tinkle, parduotuvė turi būti patogi mūsų pirkėjams, kad jie galėtų greitai ir patogiai apsipirkti, ir joje naudojami sprendimai turi būti draugiški aplinkai”, – atidarydamas naująją parduotuvę Kaune, Varnių gatvėje, sakė prekybos tinklo „Rimi“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

57-oji parduotuvė „Rimi“ tinkle Lietuvoje atitinka visus šiuos kriterijus. Darbo vietos joje buvo įrengtos galvojant apie visus darbuotojus, taip pat ir turinčius negalią. Naujoje parduotuvėje iš viso sukurta daugiau nei penkiasdešimt darbo vietų.

Apie 2000 kv. m prekybinio ploto „Rimi SHM“ (Small Hypermarket) formato parduotuvėje taip pat yra viskas po vienu stogu, ko reikia šeimos maisto ir namų ruošos poreikiams. Pirkėjų patogumui prekybos centro pastate kuriasi ir įvairūs paslaugų teikėjai – vaistinė, grožio salonas, maitinimo įstaiga ir kt.

Be to, tryliktoje parduotuvėje „Rimi“ Kaune įgyvendinti išskirtiniai technologiniai sprendimai, kurių dėka parduotuvės veikla bus ypač tausojanti aplinką.

„Energija parduotuvės pastate bus labai efektyviai naudojama. Tai pirmoji mūsų tinkle A klasės energinio efektyvumo parduotuvė – šią parduotuvę statėme pagal visiškai naują koncepciją. Kai kurie energinio efektyvumo didinimo sprendimai komerciniame pastate yra įdiegti pirmą kartą Lietuvoje“, – sakė „Rimi“ vadovas G. Bandzevičius.

Pavyzdžiui, parduotuvėje įdiegta viena šaldymo centralė, kuri užtikrins šaldymo ir oro kondicionavimo poreikius visam pastatui. Oro kondicionavimui skirtas šaltis bus kaupiamas specialioje glikolio talpoje. Sistema padės subalansuoti šalčio poreikio pikus ir daug efektyviau panaudoti elektros energiją.

Ta pati šaldymo centralė, panaudodama turimą energiją, gamins ir šilumą, kuri bus naudojama visiems parduotuvės šildymo įrengimams. Nakties metu, kai yra mažesnis šilumos poreikis, atgaunama šiluma bus kaupiama, o dieną, kai poreikis padidėja, – panaudojama. Išmaniai perpanaudojant tą pačią energiją bus ruošiamas ir karštas vanduo, šildomos patalpų grindys.

Taip pat parduotuvės pastate įrengta inovatyvi sistema, kuri reaguos į pirkėjų srautus, mokysis iš istorinių duomenų ir atitinkamai parinks tinkamą patalpų oro kondicionavimo lygį.

Visoje parduotuvėje bus įrengti vien LED šviestuvai, visose vidinio naudojimo patalpose bus įrengti buvimo patalpoje davikliai – išėjus žmonėms šviesa automatiškai išsijungs.

Pagal naujausius aplinkos ir energijos tausojimo standartus įrengtoje „Rimi“ parduotuvėje taip pat nėra įprastų freoninių šaldymo sistemų, kurios laikomos nedraugiškomis aplinkai, nes išskiria didelius kiekius ozo sluoksnį ardančių dujų. Visiškai atsisakyti freoninių sistemų ir visose tinklo parduotuvėse turėti tik naujos kartos CO2 šaldymo sistemas „Rimi“ planuoja iki 2020-ųjų. 


Populiarūs straipsniai