Mugėje „Tau nuo manęs” už pagamintus ir parduotus rankdarbius vaikų globos namų auklėtiniai gaus beveik 2000 litų

2010 m. Birželis 07 d.
Birželio 5 d., šeštadienį, socialinę-psichologinę pagalbą globos namų vaikams teikianti VšĮ „Pokyčių kelias“ kartu su UAB „Rimi Lietuva“ tarptautinės vaikų gynimo dienos proga surengė dienos centrų ir globos namų auklėtinių rankdarbių mugę „Tau nuo manęs“. Mugės, kuri vyko Vilniaus Šiaurės miestelio RIMI Hypermaket, metu buvo parduota daugiau nei 200 darbų už beveik 2000 litų.
 
Mugėje „Tau nuo manęs“ buvo parduodami vaikų rankų darbo papuošalai, paveikslai, rūbai bei kiti darbeliai, kuriuos sukūrė daugiau nei 240 vaikų iš 23 vaikų globos namų bei dienos centrų .
 
VšĮ „Pokyčių kelias“ vadovės Ingridos Tamutytės teigimu, šiuo projektu yra siekiama ugdyti vaikų, augančių globos namuose bei socialinės rizikos šeimose, kūrybingumą, atsakingumą bei verslumą, kuris jiems galėtų padėti ateityje.
 
„Įvairių Lietuvoje vykdomų pagalbos akcijų metu dažniausiai šiems vaikams yra teikiama materialinė pagalba, kuri kartais padaro daugiau žalos nei naudos, nes vaikai pratinami būti pasyviais labdaros gavėjais, o ne aktyviais savo ateities kūrėjais. Šis projektas kitoks, nes vaikai sulaukė savo pelnyto atlygio – visi pinigai, gauti pardavus vaikų darbelius, pasieks pačius vaikus“, - sako ji.
 
Pasak „Rimi Lietuva“ atsovės ryšiams su visuomene Jovitos Bagdonaitės, prisidėti prie mugės „Tau nuo manęs“ rengimo paskatino šio projekto išskirtinumas ir jo teikiama reali socialinė nauda vaikams.
 
„Mūsų veikloje, ieškant naujų galimybių, visuomet praverčia kūrybingumas ir įkvėpimas, todėl šios išskirtinės mugės idėja mums yra ypatingai artima, nes taip pat suteikia vaikams įkvėpimo kurti ir išmokti realizuoti save“, - sako J. Bagdonaitė.
 
Mugės metu atsiskleidė daugelio vaikų įspūdingas talentas: siekiant jį puoselėti ir tobulinti, vaikų rankdarbių mugę tikimasi paversti tradicine. Per pirmąją mugę ne visi darbeliai spėjo rasti savo šeimininkus, be to vaikai pasiruošę sukurti naujų meno šedevrų, taigi pirkėjai gali laukti rankdarbių mugės pakartojimo vasaros viduryje.
 
Nuo 2009 m. veikianti VšĮ „Pokyčių kelias“ teikia socialinę-psichologinę pagalbą vaikams iš globos namų bei užsiima  vaikų globos sistemos tobulinimu. Organizaciją sudaro psichologų komanda, kuri taip pat bendrauja su verslo, mokslo atstovais ir skatina juos bei pavienius žmones padėti vaikams iš globos namų. 

Populiarūs straipsniai