Lietuvos darželiuose startuoja RIMI sveikos mitybos projektas „Supervaikai”

2012 m. Balandis 04 d.
Ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvai dažnai susiduria su tuo, jog jų atžalos nėra linkę kreipti daug dėmesio į maistą ir jo pasirinkimą. Siekdamas sudominti ir supažindinti vaikus su maisto produktais ir sveika mityba, mažmeninės prekybos tinklas RIMI, bendradarbiaudamas su Visuomenės sveikatos biurais, šią savaitę darželiuose pradeda įgyvendinti sveikos mitybos projektą „Supervaikai“.
 
Iki vasaros vyksiančio edukacinio projekto „Supervaikai“ metu septynių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kaišiadorių, Ukmergės ir Radviliškio – darželiuose Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai ikimokyklinio amžiaus vaikus patrauklia žaidimo forma mokys sveikos mitybos pagrindų. 
 
„Rimi Lietuva“ generalinio direktoriaus Christian Wijkstrom teigimu, pernai sėkmingai įgyvendinta pirmoji šio projekto dalis mokyklose, kurios metu pradinukai buvo mokomi sveikos mitybos pagrindų, paskatino ir toliau plėtoti šį projektą, pereinant prie mažesnių vaikų mitybos įpročių formavimo.
 
„Dirbdami mažmeninės prekybos srityje, gerai žinome, kad šiandieninis maisto produktų pasirinkimas yra išties didžiulis, tuo tarpu vaikams jis turėtų atrodyti neįmanomai platus. Taigi, šio projekto ir ėmėmės siekdami, jog dar ankstyvoje vaikystėje darželinukai susipažintų su maistu ir žinotų, kaip pasirinkti tinkamus maisto produktus. Tikimės, jog išmokinę vaikus šiandien vietoj saldžių gazuotų gėrimų ar bulvių traškučių rinktis sultis ir sveikus užkandžius, ateityje didžiuosimės aktyvia, laiminga ir sveikatos problemų neturinčia karta“, - sako jis.
 
Vieno iš projekto partnerių, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistės Dainos Juršytės teigimu, statistika rodo, jog sveiko gyvenimo būdo vaikus reikia mokyti kuo jaunesniame amžiuje, o ikimokyklinio amžiaus vaikai yra patys imliausi šiai informacijai ir bando iš aplinkos jos pasiimti kuo daugiau, ypač mėgdžiodami suaugusiuosius.   
 
„Vaikams priimtina forma ir kalba sieksime patraukliai pristatyti maisto pasaulį, mokydami ir skatindami vaikus ne tik valgyti sveikus maisto produktus, bet taip taip pat gerti daug vandens ir užsiimti aktyvia fizine veikla. Tikimės, jog tai padės formuoti jų sveiko gyvenimo būdo įpročius ir palengvins mitybos procesą namuose“, - sako D. Juršytė.
 
Antrosios projekto dalies metu darželinukams taip pat bus organizuojamos ir praktinės pamokos – vaikai bus kviečiami į RIMI parduotuves, kur profesionalūs kulinarai mokys juos, kaip patiems pasigaminti sveikus užkandžius namuose.
 
Balandžio – gegužės mėnesiais vyksiančio projekto „Supervaikai“ metu 7 Lietuvos miestuose planuojama aplankyti apie 3000 vaikų 80 darželių.
 
Sveikos mitybos projektą pradinių klasių mokiniams „Supervaikai” inicijuoja mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva” kartu su Vilniaus miesto savivaldybės, Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdos miesto, Radviliškio rajono savivaldybės, Ukmergės rajono savivaldybės, Alytaus miesto, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurais, teisininkų asociacija „Apec Iuris“ ir LR Sveikatos apsaugos ministerija.
 
Oficiali projekto svetainė - www.supervaikai.lt 
 
 

Populiarūs straipsniai