Knygų rekomendacijos besidalijanti „Rimi“ darbuotoja I. Jaugelavičė skaitymui kasdien įkvepia ir kolegas

2022 m. Sausis 17 d.
„Rimi“ personalo darbuotoją, ugdymo specialistę Ievą Jaugelavičę atpažinti nesunku – į darbą ji visuomet atskuba su plačia šypsena ir rankose tvirtai spaudžiama knyga.

Skaitymo džiaugsmą atradusi dar vaikystėje, šiandien Ieva geriausiomis knygų rekomendacijomis dalijasi ne tik su būriu „Instagram“ paskyros „One More Page“ sekėjų, bet ir su savo mylimais kolegomis. Šimtus knygų perskaičiusi moteris teigia, kad laisvalaikio pomėgį jai nesunku suderinti su darbu. Laiko skaitymui Ieva atranda ne tik vakarais namuose, bet ir kasdien keliaudama į darbą autobusu.

Meilė knygoms lydi nuo vaikystės

„Rimi“ ugdymo specialistė Ieva Jaugelavičė pasakoja, kad meilę knygomis atrado dar vaikystėje: „Užaugau knygų apsuptyje, tad nuo mažens buvau įpratusi jas vartyti ir grožėtis spalvingomis iliustracijomis. Neilgai trukus išmokau ir skaityti, tuo metu buvau viena pirmųjų savo darželio grupėje skaityti mokėjusių vaikų. Mano tėtis vis juokaudavo, kad yra perskaitęs visas bibliotekoje esančias knygas, o tai buvo tik papildoma paskata dažniau į rankas paimti knygą. Meilė skaitymui niekur nedingo ir mokyklos laikais. Tiesa, tuo metu knygų skaitydavau šiek tiek mažiau, nes daugiau laiko užėmė vadovėliai ir privaloma literatūra. Tačiau dabar skaitau kasdien ir visko po truputį. Nors stengiuosi neapsiriboti autoriais ar žanrais man labiausiai patinka istorinė literatūra – romanai ir tikrais faktais paremtos knygos.“

Tiesa, vien tik knygų skaitymo Ievai neužteko. Savo įspūdžiais ir patirtimi ilgainiui ji nusprendė pasidalinti ir su kitais knygų mylėtojais. „Taip jau būna, kad praėjus kuriam laikui po to, kai perskaitai knygą – atsimeni tik bendrą įspūdį apie ją, o ne tai, ką iš tikrųjų tuo metu galvojai ir jautei skaitydamas. Dėl šios priežasties, prieš penkerius metus, man gimė mintis perskaitytų knygų apžvalgomis, skaitymo planais, įsimintomis knygų citatomis ir asmeninėmis rekomendacijomis, pavyzdžiui, kaip efektyviai mokytis ar būti produktyvesniems, pasidalinti „Instagram“ tinke. Susikūriau paskyrą pavadinimu „One More Page“, kurioje aktyviai komunikuoju ir bendrauju su savo sekėjais“, – pasakoja „Rimi“ darbuotoja.

Nors iš pradžių moteris nežinojo, kokio dydžio auditorijos tikėtis ir, apskritai, ar susidomėjusių jos kuriamu turiniu atsiras, tačiau šiuo metu jos paskyra turi daugiau nei 1 700 aktyvių bendruomenės narių. Ieva džiaugiasi, kad tarp jų – ir mylimi bei kiekviename žingsnyje ją palaikantys kolegos. 

„Labai džiaugiuosi, kad iš savo „Rimi“ kolegų gaunu išties didelį palaikymą. Jie domisi, ką veikiu laisvalaikiu ir įsitraukia į mano kuriamus įrašus. Kiekvienais metais stengiuosi išsikelti sau skaitymo tikslą, nes tuomet atsiranda azartas, kiek knygų pavyks perskaityti. Deja, ne visada pavyksta pasiekti metų pradžioje užsibrėžtą tikslą. Pernai man pavyko perskaityti trisdešimt, o šiemet turiu tikslą perskaityti apie keturiasdešimt knygų. Skaitymui kruopščiai atsirenku man įdomiausias knygas, o perskaičius – aprašymais ir rekomendacijomis dalinuosi su savo „Instagram“ paskyros auditorija“, – pasakoja I. Jaugelavičė.

Skaityti įkvepia ir kolega

Ugdymo specialistė I. Jaugelavičė prisipažįsta, kad mėgsta skaityti visur, bet dažniausiai skaitymui laiko atranda keliaudama autobusu į darbą ar iš jo grįždama namo. Į darbą su knyga rankose visuomet atskubanti moteris namuose sukaupė nemažą knygų kolekciją, o meilę bei susidomėjimą knygoms kasdien stengiasi sužadinti ir savo „Rimi“ kolegoms.

„Kolegos į mane dažnai kreipiasi patarimų – prašo rekomenduoti įdomių ar dėmesio vertų knygų, o kartais kreipiasi net ir su prašymais padėti išrinkti knygą dovanų sau ar savo artimiesiems. Keliaudama į ofisą rankoje visada nešuosi kokią nors knygą ir tai jau tapo mano skiriamuoju bruožu, – juokauja I. Jaugelavičė ir priduria, kad jai patinka su kolegomis pasidalinti savo mylimiausių knygų rekomendacijomis, – Džiaugiuosi, kad galiu įkvėpti savo kolegas laisvalaikiu paskaityti vieną ar kitą knygą.“

„Rimi“ darbuotoja I. Jaugelavičė ne tik daug skaito, dalijasi jų rekomendacijomis su sekėjais ir kolegomis, bet kartais pasvajoja ir pati parašyti knygą. „Vaikystėje rašydavau trumpas istorijas ir visai neseniai vieną tokių atradau tarp savo užrašų. Buvo labai smagu prisiminti šį pomėgį, tad pabandžiau šį tą parašyti iš naujo. Nors apie ką būtų mano knyga kol kas dar neįsivaizduoju, tačiau dažnai pagalvoju, jog pirmą knygą labiausiai norėčiau parašyti vaikams.“

 


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).