Karantinas paskatino daugiau pirkėjų naudotis savitarnos sprendimais

2020 m. Balandis 22 d.
Nuo karantino pradžios apsiperkančiųjų su savitarnos skeneriais „Rimi“ prekybos centre išaugo du kartus. Du kartus didėjo ir taip perkančiųjų krepšelio vertė.

Šie skaičiai liudija, jog pirkėjai, suprasdami dėl koronaviruso susidariusios situacijos rimtumą, atsižvelgia į karantino metu prekybos tinklo bei valstybės institucijų pateikiamas rekomendacijas apsiperkant užtrukti kaip įmanoma trumpiau, prekybos vietose lankytis rečiau bei iš anksto planuoti pirkinius.

Su savitarnos skeneriais apsiperkama iki kelių kartų greičiau

„Savitarnos skeneriai skirti laiką taupantiems ir skubantiems pirkėjams. Karantino sąlygomis absoliuti dauguma pirkėjų būtent tokie: atsakingai vertindami situaciją bei atsižvelgdami į sveikatos institucijų ir mūsų, prekybininkų, pateikiamas rekomendacijas, jie stengiasi parduotuvėje praleisti kuo mažiau laiko. Taip pat, nuo karantino pradžios pastebimai išaugo pirkinių krepšelio vertė, o būtent perkantiems daugiau savitarnos skeneriai padeda taupyti laiką, nes iki kelių kartų sutrumpėja apsipirkimo procesas“, – sako „Rimi Lietuva“ Prekybos centrų valdymo vadovė Irina Miklienė.

Pirkdami su savitarnos skeneriais, pirkėjai patys skenuoja prekes, tuo pačiu juos dėdami tiesiai į savo ar prekybos centre įsigytą pirkinių krepšelį. „Priėjus prie kasos, nebereikia jų dar kartą išimti – pirkinių sąrašas jau būna suvestas, suma, kurią už juos reikės mokėti, žinoma ir tereikia atsiskaityti. Tai pirkėjas taip pat daro savarankiškai. Tokiu būdu viso apsipirkimo metu nelieka absoliučiai jokio poreikio tiesiogiai bendrauti su parduotuvės personalu, taip pat mažiau liečiama įvairių paviršių“, – sako I. Miklienė.

Apie trečdalis savitarnos skenerius karantino metu išbandė pirmą kartą

Visų dažnai liečiamų paviršių, įskaitant savitarnos skenerius, jų stoteles, jose ir savitarnos kasose įmontuotus ekranus, taip pat – pirkinių krepšelių, vežimėlių valymu ir dezinfekcija prekybos centruose „Rimi“ padidintu dažnumu rūpinamasi nuo pat pirmųjų koronaviruso grėsmės ženklų šalyje. Visose tinklo parduotuvėse, pirkėjams gerai matomose, patogiose vietose įrengtos rankų dezinfekavimo stotelės, pirkėjams nuolat primenamos asmens higienos ir saugaus apsipirkimo rekomendacijos, kurių patariama laikytis karantino metu. Apie jas informuoja tekstiniai ir garsiniai pranešimai.

Aiški informacija su naudojimosi instrukcija pateikiama ir prie savitarnos skenerių stotelių, prekybos centre taip pat išklijuota papildoma informacija, palengvinanti apsipirkimą tiems, kurie savitarnos skenerius šiuo metu išbando pirmą kartą. Karantino metu tokie pirkėjai sudaro apie trečdalį visų, besinaudojančių savitarnos skeneriais. Tam, kad tai galėtų padaryti ir apsiperkant užtrukti kuo trumpiau, pirkėjams užtenka turėti „Mano Rimi“ lojalumo kortelę arba „Rimi“ programėlę su joje registruota kortele išmaniajame telefone. Iš viso hyper formato „Rimi“, esančioje pirkinių ir laisvalaikio centre „Panorama“, pirkėjai gali naudotis 80 savitarnos skenerių ir beveik 200 specialiai apsipirkimui su jais pritaikytų pirkinių vežimėlių.


Populiarūs straipsniai