Ilgametės „Rimi“ pastangos įvairovės srityje pastebėtos Europos Komisijos

2023 m. Gegužė 10 d.
Skirtingo amžiaus, iš įvairių pasaulio šalių bei negalią turinčių darbuotojų integracija – „Rimi“ organizacijos kultūros dalis.

Jau 16 metų su įvairovės tema dirbanti įmonė kasmet gegužės mėnesį su visa Europa mini Įvairovės mėnesį bei organizuoja edukacines ir bendruomeniškas veiklas. Šiais metais ilgametės „Rimi“ pastangos įvairovės srityje buvo pastebėtos ir Europos Komisijos, kurios kvietimu „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė Briuselyje dalijosi savo patirtimi su kitų tarptautinių verslų atstovais.

Puoselėjama įvairovės kultūra

Prekybos tinklas „Rimi“ gegužę tradiciškai skelbia Įvairovės mėnesiu. Šia proga Briuselyje viešėjusi „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė, drauge su Italijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų Europos šalių įmonių atstovais dalijosi gerąja patirtimi: kas padeda stiprinti puoselėjamą įvairovės kultūrą, kaip į mišrų kolektyvą sėkmingai integruojami įvairių negalių, tautybių, amžiaus bei lyties darbuotojai ir kaip matuoti vykdomas veiklas bei iniciatyvas.

„Jau 16 metų dirbame su įvairovės tema, o nuo pat organizacijos pradžios skatiname darbuotojų amžiaus įvairovę, priimdami bei integruodami labai skirtingo amžiaus darbuotojus: šiuo metu jauniausiam darbuotojui – 16, o vyriausiam – 77 metai. Todėl mūsų prekybos centruose dirba labai mišrūs kolektyvai: nuo senjorų bei moksleivių iki negalią turinčių žmonių bei skirtingų tautybių darbuotojų. Turime kolegų iš Vietnamo, Egipto, Sakartvelo, Prancūzijos, Latvijos,  Baltarusijos, Uzbekistano, Ukrainos bei kitų šalių. Džiaugiamės, jog šiais metais ilgametės „Rimi“ pastangos įvairovės srityje buvo pastebėtos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Komisijoje – gavome kvietimą pasidalinti gerąja įmonės praktika“, – džiaugėsi V. Kaikarienė.

Skirtingų duomenų analizė

Pasak „Rimi Lietuva“ personalo vadovės, viena iš Europos Komisijos būstinėje vykusių diskusijų, kurioje jai pačiai teko dalyvauti,  apėmė duomenų analizės svarbą, o didžiausias dėmesys skirtas tiek vidiniams, tiek išoriniams įmonių tyrimams: „Mes patys pasikliaujame ne tik tais duomenimis, kurie surenkami įmonės viduje, bet taip juos matuojame ir su išorės partneriais: bendradarbiaujame su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto mokslininkais, kurie daro tyrimus, siekdami pamatuoti visuomenėje vykstantį pokytį. Jau turėjome neįgaliųjų integracijos tyrimą, o paskutinis mūsų tyrimas buvo susijęs su socialiniu eksperimentu „Amžius nesvarbu“.

Kaip teigia V. Kaikarienė, visi diskusijos dalyviai vieningai pritarė, jog norint kurti pokytį, svarbu pamatuoti, kur esame šiandien ir nusimatyti tikslus į ateitį: „Tam, kad verslas vystytųsi, reikia duomenų, pasilyginimo su kitomis organizacijomis, neapsiribojant viena šalimi – svarbus tarptautinis lygmuo. Tik taip galime būti geruoju pavyzdžiu kitoms organizacijos, siekiančioms įgyvendinti vidinius pokyčius.“

Įvairovės mėnuo – proga įsivertinti

 „Rimi“ siekia, kad visi be išimties įmonės darbuotojai gerai jaustųsi ir turėtų lygias teises bei galimybes. V. Kaikarienė pastebi, jog keičiantis visuomenei, įvairovės suvokimas labai plečiasi, todėl bendrovei pavyko įgyvendinti nemažus pokyčius bei sėkmingai integruoti įvairias negalias turinčius darbuotojus, skatinti lyčių, rasių bei amžiaus lygybę. Šiuo metu prekybos tinkle dirba daugiau nei 100 darbuotojų, turinčių negalią, o šiuo metu įmonės dėmesys nukreiptas į psichikos sutrikimų turinčių žmonių integraciją bei neregių ir silpnaregių įdarbinimą biure.

„Šiais metais minėdami Įvairovės mėnesį daug dėmesio skiriame edukacijai, kadangi į savo organizaciją integruojame skirtingas negalias turinčius žmones. Organizuojame įvairovės mokymus prekybos centrų, biuro vadovams bei kitiems darbuotojams. Dalijamės savo ir kitų organizacijų gerosiomis praktikomis, kaip sekasi dirbti su įvairovės tematika ir kokius tikslus sau keliame. Edukuojame ir savo klientus – pirkėjus, prie kasų įrengtuose ekranuose mokydami gestų kalbos pagrindų bei tolerancijos. Mūsų darbuotojai tarpusavyje taip pat dalijasi gerosiomis istorijomis, dalyvauja tautų pusryčiuose. Taip stengiamės suburti darbuotojus ir leisti jiems atsiskleisti tarpusavyje“, – sako „Rimi Lietuva“ personalo vadovė.


Populiarūs straipsniai