ICA įsigyja iš Kesko „Rimi Baltic” akcijų dalį

2006 m. Spalis 10 d.
ICA AB dukterinė įmonė „ICA Baltic” AB ir Kesko Food Ltd pasirašė susitarimą, pagal kurį „ICA Baltic” įsigyja 50 procentų „Rimi Baltic” akcijų, priklausiusių Kesko Food. Tokiu būdu „Rimi Baltic” taptų pilnai valdoma ICA AB dukterine įmone. „ICA Baltic” taip pat ketina įsigyti keturis nekilnojamo turto objektus Estijoje, šiuo metu valdomus Kesko dukterinės įmonės Fiesta Real Estate AS.
 
„Sandoris susijęs su ICA tikslu pirmauti visose rinkose, kuriose ši bendrovė vykdo savo veiklą.Mes jau esame lyderiai Švedijoje, o Norvegijoje mūsų plėtros planai dar labiau stiprina šią poziciją. Pilnas „Rimi Baltic” akcijų paketo valdymas padidins mūsų augimo potencialą taip pat ir sparčiai augančioje Baltijos šalių rinkoje”, - sakė Kennet Bengstsson, ICA AB prezidentas ir CEO“.
Integravus „Rimi Baltic”, kaip visą, ICA priklausančią įmonę, mes turėsime dar stipresnę Šiaurės/ Baltijos šalių organizaciją, kurioje bus galima įgyvendinti pirkimų, administracijos ir informacinių technologijų sinergiją, – tęsė jis.
 
Už Kesko Food akcijas „ICA Baltic” moka 190 milijonų eurų grynais bei papildomai už 50 milijonų eurų grynais įsigyja keturis nekilnojamo turto objektus Estijoje.
 
Bendroji Baltijos šalių įmonė „Rimi Baltic“ , susijungus dviem bendrovėms, buvo įkurta 2005 metų sausio mėnesį. „Rimi Baltic“ valdo trijų koncepcijų prekybos centrus: „hypermarket“, „supermarket“ ir ypač mažų kainų parduotuves „supernetto“. Iš viso „Rimi Baltic” priklauso 200 prekybos centrų visose Baltijos šalyse - 64 Estijoje, 86 Latvijoje ir 50 Lietuvoje. Bendrovėje dirba apie 9 000 darbuotojų.
 
2005 metais „Rimi Baltic“ apyvarta siekė 810 milijonų eurų, o veiklos pelnas (EBIT) buvo 1,2 milijono eurų . 2006 metų pirmojo pusmečio apyvarta siekė apie 450 milijonus eurų - 20 procentų daugiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Šiuo metu „Rimi Baltic” užima apie 16 procentų Baltijos šalių prekybos maisto produktais rinkos, kurios metinė vertė yra maždaug 5,2 milijardai eurų.
 
 Sandorį turi patvirtinti Europos Komisija, manoma, kad ji sprendimą priims iki metų pabaigos. Kai sandoris bus patvirtintas, ICA AB valdys 100 procentų „Rimi Baltic” akcijų.
 
Apie ICA

ICA grupė – viena mažmeninės prekybos lyderių Šiaurės šalių regione, valdanti apie 2 200 prekybos centrų Švedijoje ir Norvegijoje. ICA įmonių grupei priklauso prekybos kompanijos „ICA Sverige“, „ICA Norge“ ir „Etos“. ICA Švedijos klientams taip pat teikia finansines paslaugas per „ICA Banken“. ICA priklauso pusė kompanijos „Rimi Baltic“ akcijų su 200 prekybos centrų Baltijos šalyse, ir „Netto Marknad“, kuriai priklauso beveik 80 prekybos centrų Švedijoje. ICA AB yra bendroji įmonė, kurios 40% akcijų valdo „Hakon Invest AB“, o 60% – Olandijos kompanija „Royal Ahold“. Pagal akcininkų susitarimą nė vienas iš jų neturi pranašumo ir abu turi vienodą balsavimo teisę. Per „Royal Ahold“ ICA AB priklauso tarptautiniam mažmeninės prekybos tinklui. Daugiau informacijos rasite http://www.ica.se
 
 

Populiarūs straipsniai