ICA Gruppen: Lietuvos Konkurencijos taryba patvirtino IKI įsigijimo sandorį su sąlygomis

2017 m. Spalis 18 d.

Lietuvos Konkurencijos taryba priėmė sprendimą dėl „ICA Gruppen“ dukterinės įmonės UAB „Rimi Lietuva“ ketinimo įsigyti UAB „Palink“, valdančią „Iki“ prekybos tinklą.  Institucija iškėlė sąlygą, kad prieš užbaigiant sandorį turi būti perleistos sprendime nurodytos 17 parduotuvių. Mūsų tikslas – perleisti parduotuves iki šių metų pabaigos, tačiau jeigu procesas užtruks, sandorio užbaigimo data gali nusikelti į 2018 m. pirmąjį ketvirtį.

Parduotuvių perleidimas neturės įtakos sandorio sukuriamai vertei, taip pat nepaveiks jau skelbtų planuojamų 15 mln. EUR susijungimo sinergijų (iki 2020 metų), kurias ketiname pasiekti daugiausiai dėl išaugusių užsakymų, efektyvesnės tiekimo grandinės ir rinkodaros.  Kaip jau pranešta anksčiau, tikėtini vienkartiniai įsigijimo kaštai 2018-2019 m. sudarys 40 mln. EUR, o kapitalo išlaidos – apie 25 mln. EUR.

Perleidimo sutartis norime pasirašyti dar iki šių metų pabaigos. Tačiau jeigu procesas užtruks, sandorio užbaigimas gali nusikelti į 2018 m. pirmąjį ketvirtį.

17 parduotuvių, kurios turi būti perleistos, apyvarta 2016 metais sudarė 49 mln. EUR.

„Iki“ yra antras pagal dydį prekybos tinklas, turintis 230 parduotuvių visoje Lietuvoje. „Rimi Lietuva“ 2016 m. pabaigoje turėjo 57 parduotuves. 2016 m. “Iki” apyvarta siekė 632 mln. EUR, EBITDA buvo 33 mln. EUR, EBIT buvo 12 mln. EUR.  

„ICA Gruppen“ pranešimą anglų kalba rasite čia: https://www.icagruppen.se/en/media/#!/press-releases

Lietuvos Konkurencijos tarybos pranešimą rasite čia: http://kt.gov.lt/lt/naujienos/rimi-lietuva-gales-isigyti-100-proc-palink-akciju-tik-jei-ivykdys-konkurencijos-tarybos-nustatytas-salygas

 


Populiarūs straipsniai