Garbus amžius kaunietei – ne kliūtis priimti drąsius sprendimus ir kilti karjeros laiptais

2020 m. Birželis 04 d.
Būdama drąsi, Greta „Rimi“ dirbti pradėjo būdama pensinio amžiaus. Čia įdomu, laikas bėga tarp žmonių, o galimybių kilti karjeros laiptais neriboja nei amžius, nei patirtis.

Kai Gretai nusibodo ramybė, ji pakeitė darbą, o kai suprato, kad jos niekas nebesieja su vyru ir dviejų vaikų tėvu – jį paliko. Šie iškalbinti faktai – ne apie šiuolaikinę jauną moterį, o apie septintą dešimtmetį baigiančią kaunietę, kuriai išvaizdos gali pavydėti keliomis dešimtimis jaunesnės, o drąsos – bet kurio amžiaus moterys. Greta – viena iš internete eksponuojamos fotoportretų #AmžiusNesvarbu parodos herojų.

Vietoje CV siuntimo – tiesiai į vadovės kabinetą

„Į prekybą dirbti atėjau, nes išėjau į pensiją. Šiame amžiuje nusiuntus CV į bet kurį darbą, jo niekas jau neskaito – pamato metus ir padeda į šoną. O sužinojusi apie laisvą darbo vietą parduotuvėje, nebesivarginau siųsti gyvenimo aprašymo – tiesiai nuėjau pas parduotuvės direktorę, o kai su žmogumi kalbama gyvai, jis vertinamas visai kitaip. Taip ir direktorei pasakiau, kai paklausė, kodėl neatsiunčiau pirma CV. Sulaukiau patikinimo, kad amžius tikrai nėra svarbu, ir pradėjau dirbti“, – įsidarbinimo „Rimi“ istoriją prisimena Greta Mažrimienė, darbą čia pradėjusi prieš kiek daugiau nei metus.

Per metus moteriai buvo pasiūlyta ir ji dirbo keliose skirtingose pareigose, o praėjusių metų pabaigoje p. Greta paskirta į vyr. kasininkės pareigas. „Šis darbas apima įvairias užduotis – nuo seifų patikrinimo pradėjus darbo dieną iki kasininkių pavadavimo pietų metu ir darbo savitarnos kasose. Tai man ir patinka – nenoriu ilgai sėdėti kasoje, norisi geriau judėti. Be to, man patinka dirbti su žmonėmis, o parduotuvėje, esančioje autobusų stotyje, jų begalė“, – pasakojo p. Greta ir prisipažįsta: „Darbas – visas mano gyvenimas. Nežinau, ką, pensijoje būdama, galėčiau daugiau veikti. Galiu megzti, bet anūkai padovanojo katiną, su kuriuo nepamegsi – visi siūlų kamuoliukai sudraskyti.“

Išėjus į pensiją – dideli pokyčiai ir asmeniniame gyvenime

Su katinu ir broliu šiuo metu gyvenanti p. Greta – pavyzdys visoms moterims ne tik dėl ryžto ieškoti darbo ir noro dirbi garbingame amžiuje, bet ir drąsos, kurios jai reikėjo, kad po ilgų santuokos metų, užauginusi vaikus ir sulaukusi 50-ies, paliktų vyrą ir išeitų, kaip ji pati sako, be nieko bei viską pradėtų nuo šaukšto. „Kai išėjau iš teismo rūmų, į Laisvės alėją, norėjosi šaukti, jog aš pagaliau laisva. Išsiskyrusi pasijutau tokia moterimi! Žinojau, kad dabar turiu pati už save kovoti ir kažkaip viskas absoliučiai pasikeitė gyvenime“, – su neslepiamu pasididžiavimu balse pasakoja kaunietė.

Ji įsitikinusi, jog nežiūrint amžiaus, jei tarp žmonių nėra ryšio, nėra jokios prasmės toliau likti kartu. „Aš rūpinausi namais, anūkais – tuo metu dukros vaikai augo pas mus. Turėjome didelį sklypą, šiltnamius, laikėme gyvulius. Turėjau kuo rūpintis. Be to, visada rūpinausi savimi – niekas niekada nėra matęs susivėlusios, netvarkingos. Tuo tarpu vyrui rūpėjo kiti dalykai. Užaugus vaikams, nebemačiau reikalo aukotis – galvoju: nei aš kvaila, nei luoša, pradėsiu gyvenimą iš naujo“, – labai įtikinamai kalba p. Greta. Kaip sakė, taip ir padarė, ir dabar sako esanti laiminga.

Gyvenimas išmokė tolerancijos

Laimės, dar kartą pakartoja G. Mažrimienė, suteikia ir darbas, o jame jaustis gerai padeda per gyvenimą, pasak jos, užsiauginta stora oda. „Gyvenimas išmokė būti tolerantiška, pakančia, malonia net ir tiems klientams, kurie tą dieną nėra labai gerai nusiteikę. Jauniems kolegoms tai sekasi sunkiau, o aš, tik sutikus pirkėją, jau iš karto matau, kokia jo nuotaika ir jau tikrai moku nedemonstruoti savosios. Turi rodyti žmogui pagarbą, būti mandagi ir šypsoti, o tai aš darau visiškai natūraliai“, –­ sako p. Greta.

Šypsosi moteris kalbėdama ne tik apie darbą, bet ir apie anūkus, kurių du suaugę vaikai – sūnus ir dukra moteriai padovanojo jau keturis. Kai nedirba, moteris laiką leidžia su jais, bet puikiai supranta, kad anūkai ir vaikai turi savų reikalų, savus gyvenimus. Laisve po ilgų santuokos metų ir darbu besidžiaugianti moteris įsitikinusi, jog nepaisant amžiaus, jei tik yra noro, reikia eiti ir ieškoti darbo, ir daryti tai drąsiai. Kaip rodo p. Gretos pavyzdys, drąsa tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime pasiteisina.


Populiarūs straipsniai