„Darbostogos“: antrą vasarą iš eilės „Rimi“ pardavėja sostinę iškeičia į pajūrį

2022 m. Gegužė 23 d.
„Kai atvažiavau, pirmomis dienomis pagavau save svarstant, ką aš čia veikiu: ar dirbu, ar atostogauju“, – atvirai apie sezoninį darbą pajūryje sako 53-ejų Jolita Grumbinaitė.

Ji yra puikus pavyzdys, kaip karjeros dešimtmečius vienoje įmonėje galima suderinti su maloniais pokyčiais.

Dvidešimt trejus metus prekybos tinkle „Rimi“ pardavėja dirbanti moteris antrą vasarą iš eilės renkasi „darbostogas“: darbą sostinėje keičia į pajūrį. Šiais metais čia, Palangoje, Malūno gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje, ji ir vėl tris mėnesius pasitiks visus poilsiautojus ir kurorto svečius.

Išpildė svajonę 

Šviežio maisto skyriaus vadybininke Pilaitėje esančioje „Rimi“ prieš tai dirbusi moteris pajuto, kad atėjo metas pokyčiams. Tvirtai žinojusi, kad nenori keisti darbovietės, o tik darbo vietą, ji išpildė savo seną svajonę – po ilgų svarstymų, pernai vasarą pagaliau išvyko padirbėti į Palangą.

„Praėjusių metų pavasarį kaip tik keičiau pareigas, ir taip viskas sutapo. Darbuotojams skirtame „Rimi Pulso“ naujienlaiškyje pamačiau, kad įmonė kviečia savo nuolatinius darbuotojus perkelti darbo vietą į pajūrį. Man tai nebuvo naujiena – tokios praktikos „Rimi“ laikosi jau daugelį metų, tačiau tąkart nusprendžiau – viskas, pagaliau metas išpildyti šią svajonę“, – prisimena Jolita.

Ji džiaugiasi, kad didžiausias jos rūpestis buvo tik susikrauti lagaminus. Apgyvendinimu kasmet pasirūpina „Rimi“ – įmonė savo darbuotojams pajūryje suteikia namus. 

Laikas ir sau, ir aktyviam poilsiui 

Senu vilku save vadinanti moteris juokiasi, kad nors pirmomis dienomis pajūryje reikėjo perjungti smegenis iš sostinės kamščių į lėtesnį tempą, „darbostogos“ pasiteisino: darbą parduotuvėje derinti su poilsiu jai nebuvo sunku.

„Keliaudavau į darbą, kaip įprastai, anksti ryte dar neprasilenkdama su jokiais poilsiautojais. Rytais skirtumas nuo sostinės būdavo tik tas, kad Palangoje beveik nebuvo eismo. Vėliau jau į parduotuvę prigužėdavo ant maudymosi kostiumėlių marškinėlius apsivilkusių atsipalaidavusių, laisvų, gerai nusiteikusių žmonių. O atidirbus tris dienas, turėdavau tris laisvas. Tos trys poilsio dienos būdavo tikrų tikriausios atostogos“, – pasakoja Jolita.

Ji prisimena laisvas dienas skyrusi ir jūrai, ir parkams, ir nemokamiems koncertams, knygoms bei kelionėms.

„Buvo laiko ir sau, ir aktyvioms pramogoms. Žinoma, jūra pirmoje vietoje, bet labai daug ir vaikščiodavau. Mėgstu Vytauto parką. Kai atvažiuoji šiaip trims – keturioms dienoms į Palangą, tik prabėgi tą parką, o praėjusią vasarą išvaikščiojau pačias gilumas. Eidavau tokiais takeliais, kur žmogaus nesutiksi. Rasdavau kokį suoliuką, atsisėsdavau knygą paskaityti, serialą pažiūrėti. Pušynai, tyla, ramybė. Esi vienas tarp medžių. Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio poilsio parke vykdavo nemokami „Palangos Orkestro“ koncertai, tad, jeigu sutapdavo išeiginės, eidavau pasiklausyti. Labai susidraugavau su bendradarbe – su ja važiavome ir iki Melnragės, susiorganizavome kelionę laivu iš Klaipėdos iki Juodkrantės“, – dar neišblėsusiais įspūdžiais dalijasi Jolita.    

Iš pajūrio grįžo į kitą parduotuvę

Moteris teigia žinojusi, kad, darbo vietą persikėlusi prie jūros, vėliau grįš dirbti į naujai sostinės gyventojams ir svečiams duris atvėrusioje „Vilnius Outlet“ įsikūrusią „Rimi“. Ji džiaugiasi, kad šis pokytis – taip pat naudingas, nes dabartinė darbo vieta yra dar arčiau namų. 

Vis tik vieną kartą patyrusi, kad darbą puikiai galima suderinti su atostogomis, moteris ir šiai vasarai pakuojasi lagaminus į kurortą – ten jos jau laukia ir pernai sutikti „Rimi“ darbuotojai, ir jūra, ir pušynai.   


Populiarūs straipsniai

Svarbu!

Informaciją apie tai, kokią mažiausią kainą per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo „Rimi“ taikė leidinyje nurodytoms negreitai gendančioms prekėms rasite e. parduotuvėje ir prekybos vietose (atitinkamos prekės kainolapyje).