Baltijos šalys rinks tvarumo inovacijų lyderius: startuoja paraiškų teikimas

2023 m. Rugsėjis 14 d.
Siekiant įvertinti svarbiausias iniciatyvas, kuriant tvarią ateitį Baltijos šalyse, „Baltic Sustainability Awards 2023“ skelbia paraiškų teikimo pradžią

ir kviečia įmones, politikos formuotojus bei idėjinius lyderius, skatinančius tvarumą visame Baltijos regione, teikti paraiškas apdovanojimams. Šiemet galima pretenduoti į apdovanojimus šešiose tvarumo kategorijose, kurių nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 7 dieną Rygoje vyksiančioje „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonijoje.

Dėmesys tvarumui – jau trečius metus iš eilės

Šešios apdovanojimų kategorijos apims visus tvarumo aspektus – nuo individualių asmenų pastangų iki technologinės pažangos ir inovacijų. Tvarumo apdovanojimų ir forumo iniciatorė – bendrovė „Rimi Baltic“ drauge su partneriais „Luminor“, „EY“ ir Rygos miesto taryba.

„Inovacijos ir bendradarbiavimas yra svarbiausi dalykai, padedantys pamatus ateities visuomenei. „Baltic Sustainability Awards“ siekiame atrasti, pažymėti ir paspartinti tvarias iniciatyvas, kurios galėtų tapti sektinais pavyzdžiais reikšmingiems pokyčiams. Tikimės, jog šiemet paraiškų sulauksime iš skirtingų grupių atstovų – nuo  iniciatyvių bendruomenių iki rinkos lyderių ir veržlių startuolių. Esame įsitikinę, jog Baltijos tvarumo apdovanojimuose organizacijos, rodančios savo tvarumo įsipareigojimus, gali įkvėpti ir paskatinti jų pavyzdžiu sekti ir kitus“, – sako vyriausioji renginio organizatorė Annija Emersone.

„Jau trečius metus iš eilės Estijos, Latvijos ir Lietuvos tvarumo inovacijos bei iniciatyvos  sužibės didžiojoje Rygos scenoje, kur aptarsime Baltijos kelyje į tvaresnį rytojų mus lydinčius iššūkius ir būdus jiems įveikti. Tvarumas - vertybė ir strateginė kryptis, kuri lydi jau ne vienerius metus. Pirmieji Lietuvoje pasiūlėme galimybę nespausdinti pirkimo kvitų savitarnos kasų pirkėjams, pirmieji pasiūlėme didžiosiose parduotuvėse atsinešti savo tarą ir įsigyti buitinės chemijos ir kosmetikos ,,zero waste" principu, pirmieji šiemet pristatėme naujos kartos taromatą, kuris priima iki 100 vienetų plastikinių butelių ir skardinių per minutę ir palengvina depozito surinkimą. Tad inovacijos ir aplinkai draugiški sprendimai - mūsų prioritetas“, – pabrėžė Eglė Krasauskienė, „Rimi Baltic“.

2022-ųjų metų apdovanojimuose buvo gauta daugiau nei 240 paraiškų. Daugiausiai jų – 33 proc., pateikė Lietuvos įmonės (32 proc. atkeliavo iš Latvijos, 29 proc. – Estijos ir 6 proc. – Baltijos šalių lygmens iniciatyvų).

Pernai, iš aštuonių finalininkų, įvertintų už reikšmingus pasiekimus tvarumo inovacijų srityje visose trijose Baltijos šalyse, apdovanojimą atsiėmė Lietuvos startuolis „Oxylabs“, sukūręs dirbtinio intelekto įrankį, kuriuo siekiama aptikti potencialiai žalingą turinį internete, o tarp Baltijos šalių gyventojų išrinktų „Pokyčių ambasadorių“ apdovanojimas atiteko lietuvių tvarumo ir klimato aktyvistui Gediminui Kondrackiui – klimato muziejaus, asociacijos „Aktyvus jaunimas“ ir iniciatyvos „Tvariau.lt“ steigėjui.

Nominantai varžysis septyniose tvarumo kategorijose

Paraiškas „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimams galima teikti internetu www.balticsustainabilityawards.eu iki spalio 8 dienos Net šešiose kategorijose.

  • Klimato inovacijos
  • Žiedinė ekonomika
  • Energetikos technologijos
  • Socialinės iniciatyvos
  • Miesto plėtra
  • Tvarumo ambasadorius

Paraiškas apdovanojimams gauti vertins kelios komisijos, sudarytos iš visuomenės ekspertų ir atitinkamos srities profesionalų. Vertinimo komisijai vadovaus pirmaujanti verslo konsultacijų bendrovė „EY Baltic“, kuri yra ir strateginė apdovanojimų metodologijos partnerė.

„Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimų ceremonija vyks „Splendid Palace“, Rygoje, gruodžio 7 d.

Apie Baltijos tvarumo apdovanojimus

Baltijos tvarumo apdovanojimai – tai kasmetinis renginys, skirtas išskirtinėms Baltijos regiono tvarumo iniciatyvoms įvertinti ir pagerbti. Šių metų Baltijos tvarumo apdovanojimų tema „Atėjo laikas“ siekiama pabrėžti, jog būtina spartinti inovatyvius sprendimus ir imtis ryžtingų veiksmų, kuriant tvarią Baltijos šalių ateitį.

Baltijos tvarumo apdovanojimus rengia inovacijų valdymo įmonė „Helve“ kartu su steigėja ir partnere „Rimi Baltic“. Iniciatyvą remia strateginis metodikos partneris „EY Baltic“, partneriai –„Luminor“ ir Rygos miesto taryba. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.balticsustainabilityawards.eu.

Apie „Helve“

„Helve“ yra viena pirmaujančių inovacijų valdymo įmonių Baltijos šalyse. „Helve“ komanda organizuoja akceleracijos programas, vidinius inovacijų inkubatorius ir dizaino sprintus, vietinius bei tarptautinius hakatonus ir kitus atvirųjų inovacijų projektus. „Helve“ tikslas – padėti lyderiaujančioms rinkos įmonėms, viešajam sektoriui ir sparčiai augantiems startuoliams įgyvendinti inovacijų bei technologijų galimybes, taip pat pokyčių teikiamas galimybes. https://www.helve.eu/   

Daugiau informacijos, interviu galimybės, akreditacija žiniasklaidai

Kristapas Cirulis

Komunikacijos vadovas

Baltijos šalių tvarumo apdovanojimai

kristaps@balticsustainabilityawards.eu

+371 23300120


Populiarūs straipsniai