Baltijos šalių verslai jau gali teikti paraiškas pirmiesiems „Rimi Baltic Sustainability“ apdovanojimams

2021 m. Rugsėjis 20 d.
Paskelbti pirmieji Baltijos šalyse „Rimi Baltic Sustainability“ tvarumo apdovanojimai

REGISTRUOKIS

 

Inovacijų valdymo bendrovė „Helve“ šiemet apdovanos svarbiausius verslo pasiekimus tvarumo srityje ir įvertins su tvarumu susijusias inovacijas – paskelbti pirmieji Baltijos šalyse  „Rimi Baltic Sustainability“ tvarumo apdovanojimai. 

Kandidatai paraiškas kviečiami teikti nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 20 d., o laimėtojai bus apdovanoti gruodžio 9 d. vyksiančios „Future Forum“ konferencijos metu. Į tris apdovanojimų kategorijas – „Poveikio aplinkai“, „Žaliųjų inovacijų“ ir „Inovacijų skatintojo“ – gali pretenduoti įvairaus dydžio įmonės, organizacijos ar individualūs asmenys. 

Atsižvelgdami į didėjančią inovacijų svarbą kuriant tvarius sprendimus ir ypatingą tvarumo vaidmenį versle, apdovanojimų organizatoriai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į jau esančių sprendimų taikymo galimybes ir taip skatinti įmonių, verslo sričių bei specialistų keitimąsi žiniomis. 

„Inovacijos yra būtinos šiuolaikiniame verslo pasaulyje, kuriame tvarumas vis dažniau atsiduria dėmesio centre – jos padeda atskirti lyderius nuo sekėjų. Įmonės, kurios šiuo metu investuoja į tvaraus verslo stiprinimą ir dėl to tampa žinomos visuomenei, tikėtina, taps tvaraus verslo srities lyderėmis. „Rimi Baltic Sustainability“ apdovanojimai turėtų ne tik įkvėpti ir suteikti motyvacijos įmonėms bei organizacijoms tęsti pradėtą ​​veiklą, bet ir padaryti jų pasiekimus pavyzdžiu, kuriuo galėtų pasinaudoti kiti. Labai vertiname partnerių pasitikėjimą mūsų ambicijomis ir bendra vizija, nes tik kartu galime pasiekti svarbiausių tikslų“, – sako apdovanojimų iniciatorė ir organizatorė, „Helve“ steigėja ir vadovė Marija Ručevska. 

Norint dalyvauti „Halve“ inicijuotų „Rimi Baltic Sustainability“ apdovanojimų atrankoje, iki spalio 20 d. galima teikti paraiškas trijose kategorijose. „Poveikio aplinkai“ kategorijoje bus vertinama įmonių ir organizacijų veikla siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Anot organizatorių, tai plati kategorija, kuri apima įvairius pasiekimus, o kaip pavyzdį galima paminėti įmonės perėjimą prie hibridinio biuro modelio arba produkto pakuotės pakeitimą, naudojant aplinkai nekenksmingas medžiagas. „Žaliųjų inovacijų“ kategorija skirta apdovanoti įmones ir startuolius, kurie įdiegė naujoves žaliųjų technologijų bei tvarumo srityse.

Taip pat galima individualiai pristatyti savo pastangas skatinant tvarų gyvenimo būdą ir keliant visuomenės sąmoningumą – tam skirta „Inovacijų skatintojo“ kategorija. Šioje kategorijoje bus apdovanoti laimėtojai iš kiekvienos Baltijos šalies. Labiausiai pripažinti tvarumo „Inovacijų skatintojai“ bus renkami pagal gautus balsus, o kategorijų „Poveikis aplinkai“ ir „Žaliosios inovacijos“ laimėtojus išrinks tarptautinių ekspertų komisijos. Daugiau informacijos apie kategorijas, apdovanojimo ir paraiškų teikimo tvarką galima rasti apdovanojimų tinkalapyje: www.balticsustainabilityawards.eu

„Tvarumas yra viena iš strateginių „Rimi“ veiklos sričių ir mūsų verslo DNR dalis. Nuėjome ilgą kelią, kad taptume tvaria įmone ir įgyvendintume tvarius sprendimus savo kasdienėje veikloje. „Rimi“ taip pat kasdien stengiasi ugdyti ir įkvėpti savo pirkėjus, nes kiekvienas iš mūsų mažais žingsneliais gali prisidėti prie to, jog rytojus būtų draugiškesnis aplinkai. Šiuo projektu norime pagerbti ir pasveikinti Baltijos šalyse veikiančias įmones, organizacijas bei asmenis, kurie investuoja į tvarumo sritį ir taip įkvepia kitus sekti jų pavyzdžiu. Tkime, kad tik sujungę savo žinias, išteklius, keisdami požiūrį ir kasdienius įpročius, galėsime išspręsti problemas, kurios šiuo metu veikia mūsų aplinką, o tuo pačiu ir ateities kartas“, – sako Liudvikas Aleliūnas, „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas.  

Apdovanojimų rėmėjai- bendrovės „Rimi Baltic“ ir „Dokobit“. Rinkimų skaidrumą užtikrins pasaulyje žymi žaliųjų technologijų bendrovė „Plan A“ – ji tikrins, ar paraiškų vertinimas yra sąžiningas, pagrįstas duomenimis, ar laikomasi visų pasaulinių standartų. Be to, kaip ekosistemos partneriai arba komisijos ekspertai prisijungs ir tokios organizacijos, tokios kaip Lietuvos atsakingo verslo asociacija, „Agrifood Lithuanian“, „Zaļais Punkts“ ir kitos. 

Dalyvavimas apdovanojimuose yra nemokamas. Įmonės, vyriausybinės ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijos gali pateikti neribotą skaičių paraiškų „Poveikio aplinkai“ ir „Žaliųjų inovacijų“ kategorijoms, tuo tarpu kiekvienas pretendentas kategorijai „Inovacijų skatintojai“ savo kandidatūrą gali teikti tik vieną kartą. Finalininkai bus paskelbti lapkričio 10 d., kuomet prasidės viešas balsavimas, nulemsiantis kategorijos „Inovacijų skatintojai“ laimėtojus. Finalininkų pasakojimus bus galima išgirsti uždarymo ceremonijoje gruodžio 9 d., kai bus paskelbti ir apdovanoti laimėtojai. „Rimi Baltic Sustainability“ apdovanojimų ceremonija vyks „Future Forum“ konferencijoje Rygoje, ji bus tiesiogiai transliuojama ir internetu. 

Papildoma informacija: 

Baiba Rata-Salina 

Helve atstovė žiniasklaidai 

Tel.: +371 29893328 

baiba@helve.eu 


Populiarūs straipsniai