Aukščiausius efektyvumo standartus atitinkantis „Rimi“ logistikos centras iškils šalia Elektrėnų

2023 m. Balandis 06 d.
Trečiadienį „Rimi“ pasirašė partnerystės sutartį su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Darnu Group“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse.

Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas iškils šalia magistralės A1 ties Elektrėnais. „Sėkmingai ir efektyviai besiplečiančio prekybos tinklo veiklai ypač svarbu užtikrinti ir reikiamą infrastruktūrą, todėl džiaugiamės pradėdami naujo logistikos centro projektavimo darbus. Jis užtikrins ne tik galimybę pristatyti didėjančius prekių kiekius į mūsų parduotuves, bet ir pasiekti didesnį tiekimo operacijų efektyvumą bei pagerinti jų kokybę“, – teigia bendrovės „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius.

Logistikos centre – naujausios technologijos

Naujame logistikos centre numatytos apie 31 tūkst. kv. m. maisto ir kitų prekių sandėliavimo patalpos, o apie 2 tūkst. kv. m. planuojama skirti biuro funkcijai. Penktadalį viso ploto (7,5 tūkst. kv. m.) užims viena iš didžiausių Baltijos šalyse „Rimi“ virtuvių. Ji bus daugiau nei tris kartus didesnė už panašią, esančią Latvijoje. Planuojama, kad dalis procesų virtuvėje bus automatizuoti, šaldytas prekes rūšiuos robotai, o čia gaminama produkcija bus tiekiama Lietuvos, Latvijos ir Estijos parduotuvėms.

„Augimas – sėkmingos ir ilgalaikės „Rimi“ strategijos dalis, tad efektyviai besiplečiančio prekybos tinklo veiklai ypatingai svarbu užtikrinti ir reikiamą infrastruktūrą. Šiuo metu turimi centriniai sandėliai Lietuvoje nebeatitinka mūsų esamų ir būsimų poreikių – tiek dėl savo per mažo ploto, tiek dėl techniškai bei morališkai pasenusių sprendimų, įrangos. Todėl pradedame naujo logistikos centro Lietuvoje statybas. Šis centras leis užtikrinti ne tik galimybę sklandžiau tiekti didėjančius prekių kiekius į mūsų parduotuves, bet ir pasiekti žymiai didesnį tiekimo operacijų efektyvumą, padidinti jų kokybę. Tai labai svarbu dabartiniame augančių sąnaudų kontekste, kuomet kiekvieną tiekimo grandinėje sutaupytą eurą galėsime investuoti ir grąžinti pirkėjams per dar geresnę apsipirkimo patirtį bei patrauklesnius pasiūlymus parduotuvėse“ , – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius.


Naujame logistikos centre numatytos patalpos visų kategorijų sandėliavimui ir skirstymui – tiek bakalėjos, tiek šviežių maisto produktų, vaisių ir daržovių, o taip pat šaldytų bei ne maisto prekių: „Ypač svarbu, kad centre bus įrengta „Rimi“ centrinė virtuvė, kuri savo modernumu nenusileis naujausioms maisto gamybos įmonėms ir leis pasiūlyti mūsų pirkėjams dar platesnį, sveikesnį ir inovatyvesnį „Rimi“ šviežių gaminių asortimentą, kuris ateityje, pasitelkus naujus sprendimus, taps dar patrauklesnis.“

Moderniausi sprendimai našesniam darbui

Visų inžinierinių tinklų priežiūra būsimame „Rimi Lietuva“ logistikos centre bus valdoma nuotoliniu būdu, pasitelkiant BMS (angl. „building management systems“) sistemą. Nuotoliu bus galima valdyti salės apšvietimą, lauko ir reklamų šviesas, šaldymą, šildymą, vėdinimą bei stebėti visus su energijos vartojimu susijusius rodiklius.

Be to, maksimaliam efektyvumui užtikrinti, naujajame centre bus sumontuotos moderniausios automatizuotos prekių skirstymo linijos, dėl kurių dar labiau pagerės prekių surinkimo kokybė. „Šios linijos leis sumažinti klaidų ir prekių sumaišymo tikimybę, tad darbuotojai galės dirbti dar produktyviau, saugiau ir išmaniau“, – sako V. Lukoševičius.

Dėmesys tvarumui ir žaliajai energijai

Logistikos centras bus sertifikuojamas pagal BREEAM sistemą, todėl jis atitiks aukščiausius tvarumo ir energinio efektyvumo standartus, kuriuos atliepti padės moderniausi technologiniai sprendimai. Vienas iš jų –  šalčio gamybos sistema, kurios išskiriama šiluma apšildys pastatą. Taip pat ant pastato stogo numatyta įrengti 800-1000 MWh galingumo saulės elektrinę, kuri leis optimaliai valdyti centro energinį efektyvumą ir prisidėti prie aplinkos tausojimo.

„Rimi“ ypatingai svarbūs tvarumo klausimai, tad savo tvarią veiklą plėtojame atsižvelgdami į Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkę ir joje iškeltus tikslus. Du iš jų apima atsakingą vartojimą bei gamybą, o taip pat klimato kaitos poveikio švelninimą. Todėl nuolat tobuliname savo tiekimo bei gamybos grandines ir stengiamės siekti aukščiausio energinio efektyvumo. Šiuo atveju jį pasiekti padės moderniausi šildymo, šaldymo bei vėdinimo sprendimai, o įrengta saulės elektrinė leis pasigaminti žalią elektros energiją tiek pačio sandėlio poreikiams, tiek dalimi pasidalinti ir su kitomis „Rimi“  parduotuvėmis“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius. 

Sukurs 800 darbo vietų

Naujasis logistikos centras iškils prie Elektrėnų, šalia magistralės Vilnius-Kaunas. Vieta buvo parinkta taip, kad geriausiai atlieptų „Rimi“ turimų parduotuvių tinklą ir geografinį išsidėstymą. „Padedant išmaniosioms programoms, buvo indentifikuota lokacija, iš kurios visos „Rimi“ parduotuvės galėtų būti aptarnautos patogiausiai ir būtų sugaišta mažiausiai laiko, o tuo pačiu ir sunaudota mažiausiai sąnaudų vežant prekes į parduotuves“, – sako V. Lukoševičius.

Elektrėnuose šiuo metu gyvena apie 14 tūkst. gyventojų, numatoma, kad naujasis „Rimi Lietuva“ logistikos centras įdarbins net apie 800 darbuotojų. Siekiant užtikrinti šiuolaikišką ir patogią darbo aplinką, patalpose planuojamos kokybiškos poilsio zonos, erdvi terasa, išmanaus vėdinimo ir apšvietimo sistemos.  

Logistikos centras taip pat talpins apie 70 išsikrovimo rampų, šalia bus įrengta 50 vietų sunkiasvorio transporto aikštelė bei dar viena, talpinanti 200 automobilių, skirta centro darbuotojams.

Logistikos centro statybos darbus planuojama pradėti 2024 m. viduryje ir baigti 2025 metais.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 84 mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvės bei e. parduotuvė „Rimi.lt“. Bendrovėje dirba beveik 3 300 darbuotojų. „Rimi Lietuva“ yra Švedijos mažmenininkui „ICA Gruppen“ priklausančios dukterinės įmonės „Rimi Baltic“ dalis. „ICA Gruppen“ – pirmaujanti mažmeninės prekybos kompanija Šiaurės regione, daugiausia dėmesio skirianti maistui ir sveikatai.


Populiarūs straipsniai